Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Dodatkowe -10% do wyprzedaży
Skorzystaj jeszcze przez
d
h
min
sek
Koszyk:

BUTY HIANGLE

Buty wspinaczkowe 5.10. o wyraźnie wygiętym profilu. Niezbyt duża asymetria wpływa na wygodę użytkowania.

Więcej
 • Darmowa wysyłka od 249,00 zł
 • 90 dni na zwrot

Przez wielu wspinaczy uznawane za jedne z najwygodniejszych butów o wyraźnie wygiętym profilu. Buty 5.10 Hiangle to ciekawa propozycja dla początkujących z ambicjami i osób średniozaawansowanych. Buty łączą w sobie cechy technicznej konstrukcji i profilu pozwalającego na uzyskanie komfortu.

Buty wspinaczkowe 5.10 Hiangle posiadają cholewkę wykonaną ze skóry. Naturalna skóra ma zdolność do dopasowania się do stopy, dlatego producent informuje, że but może dopasować się nawet w granicach połowy rozmiaru. Skórzaną cholewkę butów uzupełnia przyczepna guma. Wysoko wykrojona guma jest sprzymierzeńcem na bardziej technicznych drogach, gdzie trzeba przyhaczyć palcami lub piętą, która w tych butach jest na szczęście głęboko osadzona.

Warto zwrócić uwagę na charakterystyczny łuk podeszwy. Podeszwa nie jest całkiem płaska jak w butach dla nowicjuszy. Dzięki temu w dziurkach, krawędziach i przewieszeniach but jest skuteczniejszy. Projektanci marki 5.10 zrezygnowali jednak z nadmiernej asymetrii butów. To sprawiło, że model ten jest wygodniejszy zarówno na trwających długo treningach, czy długich drogach o bardziej wytrzymałościowym niż boulderowym charakterze.

Buty dobrze dopasowują się dzięki elastycznej gumce zastosowanej tam, gdzie w butach zazwyczaj jest tradycyjny język. Ścisłe dopasowanie dostarcza także pojedynczy rzep. Pojedyncza tasiemka na języku i podwójne taśmy na piętce pozwalają łatwiej założyć buty wspinaczkowe 5.10 na stopy.

Spód butów to przyczepna podeszwa o znakomitej renomie. Guma Stealth przez wielu wspinaczy uważana jest za gumę o najlepszych właściwościach. Podeszwa Stealth® C4™ zapewnia tarcie, które jest kluczem do uzyskania pewności na małych stopniach i płytach pozbawionych stopni. Dzięki grubości podeszwy na poziomie 4,2 mm podeszwa zużywa się wolniej, a jej sztywność jest odrobinę większa.

Właściwości

 • cholewka wykonana z naturalnego zamszu
 • wyraźnie wygięty łuk podeszwy
 • niezbyt duża asymetria
 • elastyczny materiał w miejscu języka
 • pojedynczy rzep dopasowujący buty
 • wyżej oblany gumą przód 
 • przyczepna podeszwa z renomowanej gumy Stealth
 • spora sztywność podeszwy o grubości 4,2 mm
 • głęboko osadzona piętka

Cholewka: zamsz
Waga: 236 g

Technologie

 • Materiał cholewka:skórzana
  podeszwa:Stealth C4
 • Kolor Szary

Stealth C4 to gumowa podeszwa opracowana przez markę  5.10. Pierwsze gumowe podeszwy Stealth powstały już 1985 r. i były wynikiem poszukiwań gumy o maksymalnym współczynniku tarcia. Stealth szybko zyskał miano jednej z najlepszych podeszw gumowych dla wspinaczy. Odmiana C4 jest podeszwą pozwalającą na uzyskanie znakomitej tarciowości butów i skutecznego krawędziowania. Od lat podeszwy Stealth C4 są popularne wśród topowych wspinaczy i pozwalają na trudne, nieraz przełomowe dla historii wspinaczki prowadzenia.

Dodaj opinię dla produktu:
BUTY HIANGLE