WIĄZANIA VIPEC EVO 12 80MM

Ocena:
0% of 100
Cena 1 697,74 zł Cena 2 299,00 zł
W magazynie
sku
0002255500000035
Oszczędzasz 26%

Pinowe wiązania skitour w dopracowanej z kolejnym sezonem wersji.

Więcej
 • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
 • Darmowy zwrot w 90 dni
Dostępność w sklepach:
Aby sprawdzić dostępność w sklepach stacjonarnych, wybierz najpierw kolor i rozmiar dla tego produktu.
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

Wiązania Fritschi Vipec Evo 12 80MM to jeszcze bardziej dopracowane, a przez to jeszcze bezpieczniejsze wiązania skitourowe. Są to wiązania dla osób, które z jednej strony poszukują lekkich wiązań, z drugiej zaś, w kwestii bezpieczeństwa nie godzą się na żadne kompromisy.

Wiązania Vipec Evo 12 80MM to wiązania pinowe z regulacją DIN w zakresie 5-12 DIN. Producent zastosował w nich rozwiązanie Safety Pin System, które w wiązaniach z bolcami w tylnej i przedniej części otrzymuje cechy wiązań zjazdowych. Lekkość wiązania połączona została w nich z łatwością wpinania oraz bezpieczeństwem wypinania się butów z wiązań. Wiązanie oferuje zarówno boczne wypięcie przedniego mocowania przy nadmiernie działającej sile, która powstaje w przy upadku, oraz wypina buty przy upadku w przód. Natychmiastowe wypinanie narty przy upadku w przód, możliwe jest dzięki przedniej dźwigni zwalniającej, którą aktywuje but tuż po wypięciu się z tylnego wiązania.

Wiązania Vipec Evo 12 posiadają również system szybkiego zapinania butów do wiązań. Rozwiązanie Step in sprawia, że wpinanie butów skitourowych podobne jest do ruchu wpinania butów w narty zjazdowe. Przednie wiązanie wykorzystuje prowadnicę i system, który przy nacisku aktywuje zapięcie bolców w insertach butów. Wiązania Fritschi Vipec Evo są skonstruowane tak, żeby przechodzenie z podchodzenia w zjazd nie wiązało się z koniecznością wypinania butów. Zastosowane w konstrukcji wiązań materiały sprawiają, że wiązania zachowują wagę na niskim poziomie oraz utrzymują zdolność do skutecznego transmitowania sił na krawędź narty. Ta ostatnia nie wiąże się w nich ze zbytnimi stratami sił, dlatego wiązania tego typu mogą być wykorzystywane z szerszymi nartami do jazdy po nieprzygotowanych stokach.

Fritschi Vipec Evo 12 to doskonały wybór dla tych osób, które w pogoni za najniższą wagą nie chcą utracić zdolności do pewnego prowadzenia narty. 

Właściwości
 • unowocześniona konstrukcja wiązań
 • łatwość wpinania butów do wiązań typu pin
 • regulacja siły DIN w zakresie 5-12
 • wypięcie przedniej części na boki przy wychyleniu dynamicznym o 3 mm
 • awaryjne wypięcie podczas podchodzenia
 • łatwe wpinanie w rozwiązaniu step in (ruch podobny jak w nartach zjazdowych)
 • stabilna część tylna wiązań; doskonałe przełożenie sił na nartę
 • różne szerokości skistoperów, które należy dobrać pod swoją szerokość nart
 • regulowany kąt podejścia na stromych stokach (2°, 9°, 13°)
 • lekkość, świetna transmisja siły na nartę oraz wysoki poziom bezpieczeństwa
 • elementy wiązań są produkowane, składane i testowane w Szwajcarii

Skistopery: 80 mm
Szerokość narty: > 67 mm
Regulacja DIN: 5-12 
Waga: 500 g (sztuka, bez ski stopera) 

Technologie
 • Waga 1000 g
Filmy dotyczące produktu

Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:WIĄZANIA VIPEC EVO 12 80MM
Twoja ocena