KSIĄŻKA CIAŁO I DUSZA WSPINACZA. A. ONDRA

Ocena:
0% of 100
Cena 44,90 zł
W magazynie
sku
0004327900000035

Biografia jednego z najlepszych obecnie wspinaczy sportowych i skalnych świata, Czecha Adama Ondry

Więcej
  • Darmowa wysyłka od 299 zł
  • Darmowy zwrot w 90 dni
Dostępność w sklepach:
Aby sprawdzić dostępność w sklepach stacjonarnych, wybierz najpierw kolor i rozmiar dla tego produktu.
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

„Żyję aby się wspinać- wspinam się, by żyć. Wspinaczka daje mi tyle radości, że innym wydaje się to nie w porządku…” mówi Adam Ondra, czeski wspinacz skalny i czołowy wspinacz sportowy, multimedalista mistrzostw Europy i świata w boulderingu i prowadzeniu. Jak na niespełna trzydziestolatka, jego osiągnięcia są imponujące, a on sam wyznacza obecnie trendy i kierunki rozwoju wspinaczki sportowej i skalnej. Ale skąd wziął się jego sukces? Skąd chęć pokonywania coraz trudniejszych, wymagających piekielnej precyzji ścian?

Książka Ondry i Jarosa to podróż do początków kariery, do źródeł zainteresowań wspinaczką i pierwszych kroków stawianych na ścianie i w skałach. Adam należy do młodego pokolenia czeskich wspinaczy, urodzonych już po przełomie z początku lat dziewięćdziesiątych. Tym bardziej fascynujące jest czytanie o jego drodze na szczyt, a właściwie na ściany. Te najtrudniejsze, jak Dawn Wall w Yosemite czy wyceniane na 9b+ La Dura Dura, The Change czy Vasil Vasil. Oprócz niewiarygodnej determinacji w pokonywaniu kolejnych stopni wspinaczkowego wtajemniczenia jest tu też miejsce na ogromną fascynację tą dyscypliną oraz niezwykłą radość z kontaktu ze skałą i z przełamywania własnych ograniczeń.
Książka Ciało i dusza wspinacza to także możliwość zajrzenia do bardzo hermetycznego i zwykle zamkniętego świata wspinaczy skalnych i sportowych. Ludzi, którzy w dużym stopniu wspinają się sami lub w niewielkich zespołach. To świat precyzyjnych ruchów, koncentracji, pokonywania słabości i ogromnego czasem zmęczenia. Do tych wyzwań przygotowane musi być i ciało i umysł.

Właściwości
  • biografia Adama Ondry
  • opowieść o korzeniach sukcesu jednego z czołowych obecnie wspinaczy sportowych i skalnych
  • książka, która uchyla wejście do świata wspinaczy skalnych najwyższej klasy
  • opisy najważniejszych dokonań Ondry
  • tekst wzbogacony zdjęciami z dzieciństwa i kariery

Autorzy: Adam Ondra, Martin Jaros
Rok wydania: 2021
Liczba stron: 240

Technologie
  • Wymiary 155x235 mm
Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:KSIĄŻKA CIAŁO I DUSZA WSPINACZA. A. ONDRA
Twoja ocena