Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

KSIĄŻKA ELISABETH REVOL PRZEŻYĆ. MOJA TRAGEDIA NA NANGA PARBAT

39,90 zł

Szczera do bólu i poruszająca opowieść tragicznej wyprawie na Nanga Parbat.

Więcej
  • Darmowa wysyłka od 299,00 zł
  • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Poruszająca książka Elisabeth Revol o wyprawie zimowej na Nanga Parbat. Podczas tej wyprawy himalaistka sięgnęła po realizację swoich marzeń, a jednocześnie straciła niemal wszystko. Sukces trwał krótko, bo tuż po osiągnięciu zimą wierzchołka Nanga Parbat, zaczęła się walka o życie partnera, która zakończyła się fiaskiem i przyniosła bolesną traumę.

W styczniu 2018 r. Tomasz “Czapkins” Mackiewicz i Revol stają zimą na Nanga Parbat. Po kilku nieudanych próbach zimowych realizują swój projekt, ale szybko okazuje się, że zamiast świętowania z sukcesu muszą walczyć o swoje życie. Stan Tomka pogarsza się błyskawicznie. Revol sprowadza go do szczeliny około 800 metrów poniżej szczytu. Tu Tomek musi odpocząć. Tu zostaje na zawsze. Kolejne godziny to walka, w której Revol próbuje ocalić własne życie. Bez partnera, stara się zejść z tej pięknej i okrutnej góry. Na szczęście na jej spotkanie rusza czterech himalaistów z polskiej ekspedycji na K2 - Adam Bielecki, Denis Urubko, Piotr Tomala i Jarosław Botor. Po ośmiu godzinach ryzykownej wspinaczki nocą, Bielecki i Urubko docierają do Revol i pomagają zejść niżej, w miejsce skąd zabiera ich śmigłowiec. Ale dla Revol ta ekspedycja na tym się nie skończy.

Na kartach książki Revol ze szczegółami wspomina przebieg tych tragicznych wydarzeń. Konfrontuje się z traumą, swoim uzależnieniem od gór, próbuje poskładać życie po stracie bliskiej osoby, stracie partnera wspinaczek. Musi zmierzyć się również z tym wszystkim, co przynosi bolesny przekaz medialny. Tragedia głębokim echem obieg bowiem media i serwisy społecznościowe.

Właściwości

  • przejmująca i szczera relacja z tragicznej wyprawy
  • zdjęcia ilustrujące relację
  • atrakcyjna szata graficzna
  • przekład Anastazja Dwulit
  • język oryginału - francuski
  • liczba stron: 240

Technologie

  • Wymiary 25 x 243 x 166 mm
Dodaj opinię dla produktu:
KSIĄŻKA ELISABETH REVOL PRZEŻYĆ. MOJA TRAGEDIA NA NANGA PARBAT