Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Żegnamy lato. Namioty, maty, sandały, meble -40%
Kod ważny jeszcze przez
d
h
min
sek
Koszyk:

KSIĄŻKA JEDEN DZIEŃ Z ŻYCIA-KRZYSZTOF WIELICKI

38,00 zł

Wycinki z pamiętnika jednego z najsłynniejszych polskich himalaistów.

Więcej
  • Darmowa wysyłka od 300,00 zł
  • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Pierwszy zapisek w książce “Jeden dzień z życia” pochodzi z sierpnia 1977 roku, wtedy to trzech polskich himalaistów, wśród których był Krzysztof Wielicki, zdobyło w alpejskim stylu siedmiotysięcznik Kohe Szachaur. Relacja ma zaledwie trzy zdania, ale dobrze oddaje to, z czym mierzy się himalaista na wyprawie. Przedostatni dokumentuje wydarzenia, które 41 lat później śledziła cała Polska i spora część górskiego świata - akcję ratunkową na Nanga Parbat po Tomka Mackiewicza i Elisabeth Revol. Wielicki w niej nie uczestniczył, ale kierował jedyną wyprawą, która mogła udzielić na miejscu pomocy.
W książce “Jeden dzień z życia” krótkie podsumowania przeplatają się z długimi relacjami. Zmieniają się nazwy szczytów, lata, imiona partnerów.

iezmienna pozostaje towarzysząca tym opisom pasja i parcie do celu, niekiedy za wszelką cenę. Książka stylizowana jest na pamiętnik, chociaż nie zawsze są to autentyczne zapiski autora. Wśród tekstów można znaleźć zarówno wesołe anegdoty, gorzkie historie lub tragiczne opowieści. Tak jak pełne emocji jest życie himalaisty.

Na tę niewielką książeczkę składa się kilkanaście rozdziałów, których tytułami są nazwy szczytów poprzedzone datami. Ilustrację stanowią czarno-białe negatywy zdjęć z archiwum autora.

Właściwości

Tytuł: Jeden dzień z życia
Oprawa: miękka
Liczba stron: 248
Autor: Krzysztof Wielicki

Dodaj opinię dla produktu:
KSIĄŻKA JEDEN DZIEŃ Z ŻYCIA-KRZYSZTOF WIELICKI