KSIĄŻKA LEKARZE W GÓRACH. BOHATEROWIE DRUGIEGO PLANU

Ocena:
0% of 100
Cena 44,90 zł
Brak w magazynie
sku
0002940000000035

Opowieść o lekarzach wypraw himalajskich, od których niejednokrotnie zależało nie tylko zdrowie, ale i życie uczestników.

Więcej
Wybrany produkt jest NIEDOSTĘPNY

Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie, gdy tylko produkt pojawi się w sklepie, zostaw swój adres e-mail.

Administratorem przekazywanych danych osobowych jest Skalnik sp. z o.o., ul. Długosza 59-75, 51-162 Wrocław, KRS: 0000344563 Podawane dane osobowe, w braku odmiennej zgody, przetwarzane będą celem realizacji powiadomienia o dostępności towaru.

  • Darmowa wysyłka od 299 zł
  • Darmowy zwrot w 90 dni
Dostępność w sklepach:
Aby sprawdzić dostępność w sklepach stacjonarnych, wybierz najpierw kolor i rozmiar dla tego produktu.
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

O lekarzach na wyprawach himalajskich mówi się niewiele. Wzmianki pojawiają się w razie wypadku czy choroby, które zajmują ważne miejsce w opisie zdobywania kolejnych szczytów. Wojciech Fusek i Jerzy Porębski w swojej książce „Lekarze w górach. Bohaterowie drugiego planu” postanowili przywrócić im należne miejsce w historii himalaizmu. Zwykle ukryci w cieniu, tu są na pierwszym miejscu, a ich działalność okazuje się być często kluczowa dla powodzenia lub fiaska wyprawy.

Autorzy biorą na warsztat najbardziej dramatyczne wypadki w historii polskiego himalaizmu, ale także codzienną rzeczywistość bazową w czasie wypraw. Ze wspomnień wspinaczy, relacji i opisów budują obraz pracy lekarzy himalajskich wypraw. Wyciągają na światło dzienne ich postaci, opisują pracę, która obejmowała nie tylko pomoc w nagłych wypadkach, ale także bieżące zabezpieczenie uczestników, a nawet wchodzenie w rolę psychologa. Nie brak w tych opisach zarówno ogromnych tragedii, jak i uśmiechu z komicznych nieraz sytuacji.

Choć obecnie wiele, szczególnie małych wypraw nie korzysta z bieżącej opieki lekarzy, a jedynie ze wsparcia udzielanego drogą satelitarną, to książka przypomina, że wielokrotnie ich obecność w bazie decydowała o być albo nie być ekspedycji. Bohaterowie drugiego planu, to doskonałe podsumowanie ich roli, niewidocznej na pierwszy rzut oka, a jednak kluczowej. Autorzy każą spojrzeć na himalajskie wyprawy z nieco innej perspektywy i dostrzec tych niezauważanych, którym często zawdzięczały one swoje powodzenie.

Właściwości
  • historia himalaizmu opowiedziana inaczej
  • bogactwo wiedzy o wyprawach
  • autorzy: Wojciech Fusek, Jerzy Porębski
  • wydawnictwo: Agora
  • liczba stron: 340
Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:KSIĄŻKA LEKARZE W GÓRACH. BOHATEROWIE DRUGIEGO PLANU
Twoja ocena