KSIĄŻKA MISJA HELIKOPTER

Ocena:
0% of 100
Cena 39,99 zł
W magazynie
sku
0005092900000035

Książka himalaisty Simone Moro o pasji do latania i próbie utworzenia himalajskiego pogotowia lotniczego

Więcej
  • Darmowa wysyłka od 299 zł
  • Darmowy zwrot w 90 dni
Dostępność w sklepach:
Aby sprawdzić dostępność w sklepach stacjonarnych, wybierz najpierw kolor i rozmiar dla tego produktu.
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

Książka Misja Helikopter jest opowieścią, którą snuje jeden z najwybitniejszych himalaistów naszych czasów, Włoch Simone Moro. Niewiele osób wie, że oprócz wspinania jego wielką pasją jest też pilotowanie helikopterów. Człowiek, który w najwyższych górach świata wielokrotnie doświadczał sytuacji ekstremalnych porwał się na zadanie wydawać by się mogło niewykonalne- stworzenie profesjonalnego pogotowia lotniczego w Himalajach.

Wypadek, sytuacja awaryjna, załamanie pogody. Dla osób, które spędzają wiele czasu na górskich szlakach działanie w takich sytuacjach jest niemal automatyczne- wezwanie pomocy. I poczucie pewności, że ona nadejdzie. A co, gdy nie ma górskiego pogotowia ratunkowego, a od najbliższej ludzkiej siedziby dzieli dobrych kilka dni drogi? Włoch, Simone Moro, zdobywca ośmiu ośmiotysięczników, w tym autor czterech pierwszych zimowych wejść na Sziszapangmę, Makalu, Gasherbrum II i Nanga Parbat wielokrotnie doświadczał ekstremalnych sytuacji podczas swoich wypraw. Są one wpisane w działalność w Himalajach i Karakorum, a szanse na nadejście skutecznej i szybkiej pomocy są tu znikome.

Oprócz wspinaczki i gór, wielką miłością i pasją Simone Moro jest pilotowanie helikopterów. Jednak po zdobyciu licencji jego celem stało się nie wykorzystywanie jej do celów rozrywkowych, ale do stworzenia lotniczego pogotowia górskiego w Nepalu, gdzie służyłoby zarówno mieszkańcom położonym wysoko w górach wiosek, jak i oczekującym na pomoc himalaistom.

Moro w swojej książce prowadzi czytelników przez swoje kolejne stopnie „wtajemniczenia” w pilotowanie helikopterów. Pokazuje drobne i większe triumfy na drodze do upragnionego celu, a także spotykające go rozczarowania i porażki. Dodatkowo przytacza opisy akcji ratunkowych i pomaga uświadomić sobie przed jak wielkim wyzwaniem stają piloci decydujący się podjąć potrzebującego pomocy człowieka z wysokości przekraczających 6500 m n.p.m.

Właściwości
  • książka autorstwa jednego z najwybitniejszych himalaistów naszych czasów

  • opowieść o wielkiej pasji i determinacji

  • świetnie oddane himalajskie realia

  • relacja pomysłodawcy utworzenia lotniczego pogotowia ratunkowego w Himalajach

Autor: Simone Moro
Rok wydania: 2017
Liczba stron: 240
Język: polski
Oprawa: miękka

Technologie
  • Wymiary 135x210 mm
Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:KSIĄŻKA MISJA HELIKOPTER
Twoja ocena