KSIĄŻKA POLSKIE HIMALAJE

Ocena:
100% of 100
Cena 49,90 zł
Brak w magazynie
sku
0002560900000035

Ujednolicona i zaktualizowana edycja bestsellerowej serii wydawniczej “Polskie Himalaje” z 2008 roku wydana w jednym odświeżonym tomie.

Więcej
Wybrany produkt jest NIEDOSTĘPNY

Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie, gdy tylko produkt pojawi się w sklepie, zostaw swój adres e-mail.

Administratorem przekazywanych danych osobowych jest Skalnik sp. z o.o., ul. Długosza 59-75, 51-162 Wrocław, KRS: 0000344563 Podawane dane osobowe, w braku odmiennej zgody, przetwarzane będą celem realizacji powiadomienia o dostępności towaru.

  • Darmowa wysyłka od 299 zł
  • Darmowy zwrot w 90 dni
Dostępność w sklepach:
Aby sprawdzić dostępność w sklepach stacjonarnych, wybierz najpierw kolor i rozmiar dla tego produktu.
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

Lektura, którą spisało życie wyprawowe polskich himalaistów. Od pierwszego zdobytego szczytu w 1939 r. - Nanda Devi East, po dzisiejsze dokonania współczesnych wspinaczy. Teraźniejsza edycja książki “Polskie Himalaje” zawiera wszystkie historie opisane w 6 tomowej serii sprzedawanej przed laty z Gazetą Wyborczą, a dodatkowo została rozszerzona o historie z ostatnich 10 lat (2008-2018), które wzbudzały emocje w górskim środowisku za sprawą młodego pokolenia himalaistów.

W książce znajdziesz opisy najciekawszych sytuacji i anegdotek z polskich wypraw wysokogórskich. Poznasz kulisy zdobywania przez Polaków najwyższych szczytów świata, na których stanęli jako pierwsi ludzie w historii. Szczegóły wyznaczania nowych dróg oraz relacje z solowych wejść nie będą już dla Ciebie tajemnicą. Wydanie nie pomija także tak ważnego tematu jak śmierć i wypadki w górach, które często są nieodłączną częścią przekraczania kolejnych granic ludzkich możliwości. Swój rozdział mają także kobiety, które - zaczynając od Wandy Rutkiewicz, zawsze były ważną częścią polskiego środowiska górskiego. Książka jest swoistym leksykonem i skarbnicą wiedzy na temat polskiej historii himalaizmu. Warta uwagi każdego, kto interesuje się polskimi osiągnięciami i stawianymi wyzwaniami w górskim świecie.

Właściwości

Tytuł: Polskie Himalaje
Autor: Janusz Kurczab, Jerzy Porębski, Wojciech Fusek
Wydawca: Agora
Rok wydania: 2018
Język wydania: polski
Wymiary: 220 x 170 mm
Ilość stron: 360
Oprawa: twarda

Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:KSIĄŻKA POLSKIE HIMALAJE
Twoja ocena