Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

KSIĄŻKA SZKLANE GÓRY

19,90 zł

Ekstremalne przygody Człowieka-Pająka

Więcej
  • Darmowa wysyłka od 300,00 zł
  • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław
Autobiografia najsłynniejszego miejskiego wspinacza, zdobywcy najwyższych wieżowców świata i ponad 100 innych budowli. Opowieść o niezwykłej pasji, niewiarygodnych zdolnościach i wytrwałości. Ekstremalne wspinaczki bez żadnych zabezpieczeń, pościgi, aresztowania i procesy. Namiętność, ryzyko, strach i zwycięstwa. Przesycona emocjami, humorem, bardzo szczera – fascynująca historia prawdziwego „człowieka-pająka”.

O autorze

Alain Robert, urodzony w 1962 w Valence francuski wspinacz, którego specjalnością jest urban climbing. Jego celem są drapacze chmur na wszystkich kontynentach, przez co zyskał przydomek Spider-Man (Człowiek-Pająk). Wspinał się, najczęściej bez asekuracji, na najwyższe budynki świata, m.in. Burdż Chalifa w Dubaju (828 metrów) Sears Tower w Chicago (443 metry), Petronas Towers w Kuala Lumpur (452 metry), Taipei 101 na Tajwanie (508 metrów), Jin Mao Building w Szanghaju (420 metrów). Stanął również na szczycie wieży Eiffla (313 metrów). W czerwcu 1994 wspiął się na Hotel Marriott (140 metrów) w Warszawie. Za swoją działalność był wielokrotnie aresztowany. Alain zaczynał jako solowy wspinacz skalny, przechodząc drogi o najwyższym stopniu trudności. W młodości przeżył dwa wypadki podczas wspinaczki skalnej, spadł z wysokości ok. 15 metrów. Lekarze uznali go za niepełnosprawnego w 60% i twierdzili, że już nigdy nie będzie mógł się wspinać. Sześć miesięcy później zaskoczył wszystkich.
Autor: Alain Robert
Przekład z języka angielskiego: Grażyna Tłaczała
Liczba stron: 339
Format: 145 x 210 mm
Oprawa: miękka
Wydanie: 1, 2011 r.
Dodaj opinię dla produktu:
KSIĄŻKA SZKLANE GÓRY