Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Żegnamy lato. Namioty, maty, sandały, meble -40%
Kod ważny jeszcze przez
d
h
min
sek
Koszyk:

LINA FUSION PHOTON 7,8MM 30M DRY XP

Nasza cena 279,93 zł Stara cena: 399,90 zł
Oszczędzasz 30%

Impregnowana lina zpodwójna certyfikacją, połówkowa i bliźniacza. 

Więcej
  • Darmowa wysyłka od 300,00 zł
  • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Lina Fusion Photon 7,8MM 30M Dry XP to model dla wspinaczy poszukujących najlepszych rozwiązań. Jest to lina połówkowa i bliźniacza o najmniejszej wadze i najmniejszej średnicy, spośród lin w katalogu tej marki. Konstrukcja liny i doskonałe włókna czynią z niej linę wspinaczkową o zwartej, trwałej budowie. Tworzą z niej linę, w której tak pożądane parametry idą bark w bark z wytrzymałością.

Lina o długości 30M może przydać się na lodowcach, podczas ski alpinistycznych wyzwań, bądź do pokonania trudnego fragmentu jakiejś grani. Ta wersja znakomitej liny marki Sterling posiada ponadto impregnację Dry XP. Zabezpiecza ona linę przed wchłanianiem wilgoci i czyni ją bardziej odporną na niszczenie od drobinek pyłu i drobnych kamieni. Impregnacja spełnia standardy UIAA. Dzięki niej lina lepiej znosi trudne warunki wykorzystania – śnieg, wilgoć, opady deszczu i drobinki skał, które chcą wnikać i niszczyć struktury włókien.

Właściwości

  • zwarta budowa 
  • niska waga 
  • impregnacja Dry XP 
  • impregnacja spełniająca standard UIAA Water Repellent
  • podwójna certyfikacja: połówkowa/bliźniacza

Procent oplotu: 45% 
Wydłużenie dynamiczne: 35,3% / 32,3% 
Wydłużenie statyczne: 11,7% / 6,5%
Siła niszcząca: 5,6 kN / 8,7 kN 
Liczba odpadnięć: 5 / 6

Technologie

  • Typ liny połówkowa, bliźniacza
  • Waga g/m 41
  • Kolor Fioletowy
LINA BLIŹNIACZA LINA BLIŹNIACZA
LINA POŁÓWKOWA LINA POŁÓWKOWA
UIAA UIAA
IMPREGNOWANA IMPREGNOWANA

UIAA Water Repellent to standard oznaczający, że lina wspinaczkowa opiera się skutecznie wilgoci i pod jej wpływem nie zmniejsza znacząco swych parametrów. Liny z tym standardem są testowane. Najpierw poddaje się je procesom imitującym kilkudniowe używanie liny. Następnie przez 15 minut linę spryskuje się wodą, po czym się ją waży. Standard uzyskują tylko te liny, których waga nie zwiększa się po tej procedurze o więcej niż 5%.

Dodaj opinię dla produktu:
LINA FUSION PHOTON 7,8MM 30M DRY XP