Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

LINA SKIMMER ECO DRY 7,1MM 2 X 70M

Nasza cena 1 374,40 zł Stara cena: 1 718,00 zł
Oszczędzasz 20%

Niezwykle lekka i wytrzymała lina połówkowa w dwupaku. Nadaje się do wymagającej wspinaczki górskiej, w lodzie i w mikście.

Więcej
 • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
 • 30 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław
ul. Ładna 4/6 Wrocław

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo, podejmując wyzwania we wspinaczce wysokogórskiej. Pomoże Ci w tym lina Edelrid Skimmer Eco Dry 7,1 mm. Dzięki zastosowanym technologiom lina zachowuje dużą wytrzymałość przy bardzo niewielkiej wadze.

Dużym atutem liny Skimmer Eco Dry 7,1 mm jest ekologiczna impregnacja. Wykończenie PFC-free Eco Dry zapobiega wnikaniu zabrudzeń i nasiąkaniu wodą, które mogłyby zaburzyć pracę liny. Poziom absorpcji wody spada poniżej 2%, co potwierdzono testami UIAA. Jednocześnie jest to rozwiązanie ekologiczne. Nie wykorzystuje związków PFC szkodliwych dla środowiska, a oferuje praktycznie tak samo dobre parametry, co standardowa impregnacja Pro Dry. Technologia Thermo Shield sprawia, że lina nie jest podatna na skręcanie i przesztywnienia. Wszystko dzięki obróbce termicznej włókien zarówno rdzenia, jak i oplotu. To nadaje linie bardzo dużą wytrzymałość i optymalną elastyczność.

To zaawansowany technologicznie model liny o podwójnej standaryzacji. Może być wykorzystywana jako lina połówkowa i bliźniacza. Sprawdzi się w terenie mikstowym, w lodzie i w kruchej skale.

Właściwości

 • bardzo lekka lina połówkowa o średnicy 7,1 mm
 • w dwupaku 2 x 70 m
 • przeznaczona do zaawansowanej wspinaczki lodowej i mikstowej
 • wykończenie PFC-free Eco Dry zapewniające odpieranie wody i brudu
 • absorpcja wody poniżej 2%; potwierdzona testami UIAA
 • produkt wolny od PFC
 • technologia Thermo Shield dla jeszcze większej trwałości włókien; zapobiega skręcaniu i przesztywnianiu liny
 • pakowanie 3D Lap Coiling przeciw splątaniu liny
 • certyfikowana jako lina połówkowa i bliźniacza
 • produkt bluesign®

liczba odpadnięć: 5/18
siła uderzenia: 6,1/10 kN
waga g/m: 36
wydłużenie dynamiczne: 32/29%
wydłużenie statyczne: 9,0/5,2%

Technologie

 • Typ liny połówkowa, bliźniacza
 • Waga g/m 36
 • posuw oplotu 0 mm
 • Kolor Wielokolorowy
LINA BLIŹNIACZA LINA BLIŹNIACZA
LINA POŁÓWKOWA LINA POŁÓWKOWA
IMPREGNOWANA IMPREGNOWANA
BLUESIGN BLUESIGN

bluesign® to standard branżowy, którego znak może być nadawany firmom, zakładom produkcyjnym i produktom. Gwarantuje on produkcję przyjazną dla ochrony środowiska i zachowanie higieny pracy w procesach produkcyjnych i dostawach.

Thermo Shield to proces obróbki termicznej, którą w produkcji lin wspinaczkowych wykorzystuje niemiecka marka Edelrid. Procesowi poddawany jest rdzeń i oplot. Odpowiednio dobrane temperatury, stosowane pod ścisłą kontrolą, sprawiają, że włókna lin wyprodukowanych w tej technologii stają się trwalsze, nie ulegają mechaceniu i trudniej skręcają się i przesztywniają. Thermo Shield pozwala uzyskać dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki rozwiązaniu Thermo Shield lina zachowuje parametry przez bardzo długi czas.

UIAA Water Repellent to standard oznaczający, że lina wspinaczkowa opiera się skutecznie wilgoci i pod jej wpływem nie zmniejsza znacząco swych parametrów. Liny z tym standardem są testowane. Najpierw poddaje się je procesom imitującym kilkudniowe używanie liny. Następnie przez 15 minut linę spryskuje się wodą, po czym się ją waży. Standard uzyskują tylko te liny, których waga nie zwiększa się po tej procedurze o więcej niż 5%.

Eco Dry to impregnacja liny, która znacząco wpływa na szereg jej parametrów. Polega na zaimpregnowaniu zarówno rdzenia, jak i oplotu lin wspinaczkowych. Impregnat jest środkiem ekologicznym, wolnym od szkodliwych związków PFC, a jednocześnie oferuje tak samo dobre parametry, jak standardowe wykończenie Pro Dry. Wykończone w tej technologii liny nie chłoną łatwo wody, szybciej wysychają, są bardziej odporne na działanie niskich temperatur i zabrudzeń oraz cechują się zwiększoną żywotnością. Impregnacja Eco Dry pozwala produkować liny o mniejszej średnicy, przy zachowaniu dobrych parametrów wytrzymałości i odporności na uszkodzenie. Liny z taką impregnacją świetnie nadają się do wspinaczki mikstowej, lodowej i alpejskiej. Produkowane z troską o środowisko naturalne.

Dodaj opinię dla produktu:
LINA SKIMMER ECO DRY 7,1MM 2 X 70M