Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

LINA TOMMY CALDWELL PRO DRY DT 9,6MM 80M - NEON GREEN

Cena 916,22 zł 1 189,90 zł
Oszczędzasz 23%

Dynamiczna lina wspinaczkowa z impregnacją Pro Dry. Świetna na drogi wielowyciągowe.

Więcej
 • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
 • 90 dni na zwrot

Lina Tommy Caldwell Pro Dry DT 9,6MM 80M to wynik współpracy między marką Edelrid a jednym z najlepszych na świecie wspinaczy big wall. Linę sygnował swoim nazwiskiem Tommy Caldwell, który wraz z partnerem Kevinem Jorgesonem przeszedł klasycznie drogę Dawn Wall, czyli uznawaną za jedną z najtrudniejszych na świecie linii wielowyciągowych. Spec od wspinaczek w wielkiej ścianie zadbał, by lina miała zoptymalizowane parametry średnicy i wagi. Dzięki średnicy 9,6 mm lina płynnie pracuje w przyrządach oraz jest modelem, który na każdym metrze waży jedynie 61 g. Mimo mniejszej średnicy lina znakomicie znosi tarcie i nie zużywa się nadmiernie. Jest to z kolei zasługa obróbki termicznej włókien w rozwiązaniu Thermo Shield. Kolejnym jej atutem jest znakomita impregnacja Pro Dry. Za jej sprawą lina jest odporna na wilgoć i bardziej uodporniona na wnikanie zabrudzeń między włókna. Lina została przetestowana w specjalnym teście narzuconym przez międzynarodową federację wspinaczkową (UIAA). W teście tym uzyskała znakomity wynik, ponieważ po 15 minutach moczenia liny jej waga wzrosła mniej niż o 2%. Przydatnym drobiazgiem jest zastosowanie techniki DuoTec przy zaplataniu oplotu. Wzór oplotu zmienia się w połowie. Dzięki temu wspinacz, który asekuruje ma informację, że połowa liny wydana została już partnerowi. Lina Edelrid Tommy Caldwell Pro Dry DT 9.6MM przeznaczona jest raczej dla zaawansowanych i doświadczonych w asekurowaniu wspinaczy. Właśnie Ci wykorzystają najlepiej jej parametry. 

Właściwości

 • optymalna waga, średnica, wytrzymałość
 • płynna praca w przyrządach 
 • niska waga metra bieżącego (61 g)
 • impregnacja Pro Dry; bardzo niski stopień namakania, poniżej 2% w teście UIAA
 • standard UIAA Water Repellent
 • obróbka termiczna w technologii Thermo Shield
 • duża wytrzymałość
 • technologia DuoTec – zmiana wzoru na oplocie w połowie
 • standard bluesign® 

Długość: 80 m

Średnica: 9,6 mm

Procent oplotu: 40%

Posuw oplotu: 0%

Technologie

 • Typ liny pojedyncza
 • Liczba odpadnięć 9
 • Siła uderzenia 8,9 kN
 • Waga g/m 61
 • Wydłużenie dynamiczne 33%
 • Wydłużenie statyczne 8,1%
 • posuw oplotu 0 mm
 • Kolor Zielony
LINA POJEDYNCZA LINA POJEDYNCZA
UIAA UIAA
IMPREGNOWANA IMPREGNOWANA
BLUESIGN BLUESIGN

UIAA Water Repellent to standard oznaczający, że lina wspinaczkowa opiera się skutecznie wilgoci i pod jej wpływem nie zmniejsza znacząco swych parametrów. Liny z tym standardem są testowane. Najpierw poddaje się je procesom imitującym kilkudniowe używanie liny. Następnie przez 15 minut linę spryskuje się wodą, po czym się ją waży. Standard uzyskują tylko te liny, których waga nie zwiększa się po tej procedurze o więcej niż 5%.

Pro Dry to impregnacja liny, która znacząco wpływa na szereg jej parametrów. Polega na impregnowaniu zarówno rdzenia, jak i oplotu lin wspinaczkowych. Wykończone w tej technologii liny nie chłoną łatwo wody, szybciej wysychają, są bardziej odporne na działanie niskich temperatur i zabrudzeń oraz cechują się zwiększoną żywotnością. Impregnacja Pro Dry pozwala produkować liny o mniejszej średnicy, przy zachowaniu dobrych parametrów wytrzymałości i odporności na uszkodzenie. Liny z taką impregnacją świetnie nadają się do wspinaczki mikstowej, lodowej i alpejskiej.

Thermo Shield to proces obróbki termicznej, którą w produkcji lin wspinaczkowych wykorzystuje niemiecka marka Edelrid. Procesowi poddawany jest rdzeń i oplot. Odpowiednio dobrane temperatury, stosowane pod ścisłą kontrolą, sprawiają, że włókna lin wyprodukowanych w tej technologii stają się trwalsze, nie ulegają mechaceniu i trudniej skręcają się i przesztywniają. Thermo Shield pozwala uzyskać dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki rozwiązaniu Thermo Shield lina zachowuje parametry przez bardzo długi czas.

DuoTec to nowoczesna technologia produkowania oplotów lin wspinaczkowych. Sposób został opracowany i opatentowany przez niemiecką markę Edelrid. Polega on na zaplataniu oplotu ze specjalnych, dwukolorowych włókien, w których każda ze stron posiada inną barwę. Maszyna zaplatająca liny, po zapleceniu połowy długości danej liny, automatycznie obraca splotkę i drugiej połowie liny nadaje inny kolor lub zmienia wzór oplotu. Dzięki temu zawsze można kontrolować, czy połowa liny została wydana już partnerowi.

bluesign® to standard branżowy, którego znak może być nadawany firmom, zakładom produkcyjnym i produktom. Gwarantuje on produkcję przyjazną dla ochrony środowiska i zachowanie higieny pracy w procesach produkcyjnych i dostawach.

Dodaj opinię dla produktu:
LINA TOMMY CALDWELL PRO DRY DT 9,6MM 80M - NEON GREEN