Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

LONŻA CLASSIC-K SLIDER

Cena 255,99 zł 319,99 zł
Oszczędzasz 20%

Kompaktowa lonża via ferrata z absorberem, który wyłapuje energię ewentualnego lotu. Elastyczne ramiona i karabinki z automatyczną blokadą.

Więcej
 • Darmowa wysyłka od 299,00 zł
 • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Tyle ferrat do odkrycia! Lonża CT Classic-K Slider to model, z którym możesz zdobywać techniczne szlaki wyposażone w sztuczne ułatwienia. Lonża na ferraty marki Climbing Technology to bardzo kompaktowy i łatwy w użytkowaniu model.
CT Classic-K Slider to lonża typu Y. Posiada ona absorber i dwa elastyczne ramiona, które kończą się karabinkami z automatyczną blokadą zamka. Ramiona lonży automatycznie skracają się i wydłużają w zależności od tego, jak daleko użytkownik ma do liny asekuracyjnej. Karabinki na końcach ramion wykonane są ze stopów lekkich. Mają one budowę Catch-Free, dlatego przy przepinkach nie zahaczają one konstrukcją zamka o elementy via ferraty. Wyposażono je również w stabilizatory gumowe Fixbar, które utrzymują karabinki na końcach ramion w takiej pozycji, żeby zawsze były one gotowe do wpięcia w linę asekuracyjną.

Sercem lonży jest absorber o nazwie Slider. Znajduje się on w tekstylnym pokrowcu wyposażonym w zamek. Dzięki suwakowi można zajrzeć do środka i wykonać inspekcję absorbera. Czynność tę warto powtarzać przed każdym użytkowaniem lonży. Absorber w przypadku upadku i lotu pochłania energię lotu za sprawą metalowego hamulca, przez który przewleczona jest taśma. Wytrzymałość i działanie absorbera potwierdza norma EN 068:2017. Pamiętaj o tym, że lonżę należy dobrać do swojej wagi i nie zapominaj, że przy wyborze trzeba pomyśleć o zapasie wagowym, bo plecak z ekwipunkiem – który zabiera się na ferratę – to zawsze kilka kilogramów więcej.

Lonża via ferrata marki Climbing Technology powinna być łączona z uprzężą za pomocą węzła “główka skowronka”. Pamiętaj o tym, że via ferraty to wymagające szlaki, do których pokonania trzeba mieć pewne przygotowanie. Zanim ruszysz na podbój “żelaznych perci” naucz się bezpiecznie obsługiwać sprzęt.

Właściwości

 • lonża via ferrata typu Y
 • karabinki K-Classic z lekkich stopów
 • karabinki wyposażone w automatyczny zamek
 • Fixbar - stabilizator utrzymujący karabinki we właściwej pozycji 
 • absorber Slider - zmniejszający skutki ewentualnego lotu; przeznaczony dla użytkowników w przedziale wagi 60-80-100 kg (należy pamiętać o doliczeniu ekwipunku - plecak, sprzęt) 
 • wytrzymałe i elastyczne ramiona, które automatycznie dopasowują długość do aktualnych potrzeb
 • kompaktowy pokrowiec na absorber z zamkiem; możliwość przeprowadzenia kontroli przed każdym użyciem
 • etykieta kontrolna na absorberze; informuje, kiedy użytkowanie lonży może być niebezpieczne
 • pokrowiec na lonżę w zestawie 
 • produkowana w Europie

Waga: 480 g
Certyfikacja: CE 0333, EN 958:2017, UIAA

UIAA UIAA
Filmy dotyczące produktu

Dodaj opinię dla produktu:
LONŻA CLASSIC-K SLIDER