LONŻA VIA FERRATA

Ocena:
100% of 100
Cena 269,92 zł Cena 359,90 zł
Brak w magazynie
sku
0002582700000035
Oszczędzasz 25%

Lonża na via ferraty hiszpańskiej marki Fixe. Wyposażona w absorber energii i elastyczne ramiona z karabinkami o automatycznej blokadzie.

Więcej
Wybrany produkt jest NIEDOSTĘPNY

Jeśli chcesz otrzymać powiadomienie, gdy tylko produkt pojawi się w sklepie, zostaw swój adres e-mail.

Administratorem przekazywanych danych osobowych jest Skalnik sp. z o.o., ul. Długosza 59-75, 51-162 Wrocław, KRS: 0000344563 Podawane dane osobowe, w braku odmiennej zgody, przetwarzane będą celem realizacji powiadomienia o dostępności towaru.

  • Darmowa wysyłka od 299 zł
  • Darmowy zwrot w 90 dni
Dostępność w sklepach:
Aby sprawdzić dostępność w sklepach stacjonarnych, wybierz najpierw kolor i rozmiar dla tego produktu.
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

Lonża Via Ferrata marki Fixe to jeden z tych modeli, z którymi możesz wyruszyć na podbój żelaznych perci. Lonża ta oferuje sprawne przepinki i ogranicza ryzyko poważnych skutków ewentualnego lotu na ferracie.

Lonża Via Ferrata Fixe jest lonżą typu Y zaopatrzoną w absorber energii. Lonżę łączy się przy absorberze z uprzężą za pomocą węzła “główka skowronka”. Wystarczy przez uszko na końcu przewlec więc całą lonżę, uprzednio przekładając oczko przez łącznik uprzęży. Za zszywanym absorberem energii, który pochłania energię ewentualnego lotu prując się, znajdują się dwa elastyczne ramiona. Mogą się one wydłużać i skracać automatycznie. Dzięki temu ich długość zawsze staje się dopasowana do odległości dzielącej użytkownika od stalowej liny. Koniec lonży zaopatrzono w karabinki z automatycznie blokującymi się zamkami. Konstrukcja zamków ułatwia sprawne przepinanie lonży. Atutem modelu jest to, że wystarczy puścić krabinek, by jego zamek został zablokowany.

Absorber dopasowany jest do użytkowników o wadze między 40 a 120 kg. Pamiętaj, że w wadze tej należy uwzględnić również plecak ze sprzętem. Nie zapomnij również, że przed wyprawą na pierwszą via ferratę należy zapoznać się z zasadami poruszania się na ferratach i zdobyć umiejętności posługiwania się lonżą i poruszania się w bardziej eksponowanym terenie.

Właściwości
  • lonża via ferrata typu Y
  • pruty absorber energii minimalizujący skutki lotu
  • 2 karabinki o ergonomicznym kształcie i automatycznych blokadach zamków
  • siła aktywująca absorber 1,2 kN
  • absorber dla użytkowników o wadze 40-120 kg

Materiał: poliamid, dyneema, aluminium
Wytrzymałość: 22 kN
Waga: 592 g
Certyfikacja: EN 958, UIAA 128

Filmy dotyczące produktu

Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:LONŻA VIA FERRATA
Twoja ocena