Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

MATA PROLITE APEX REGULAR WIDE

Cena 620,72 zł 799,90 zł
Oszczędzasz 22%

Jedna z najcieplejszych i najbardziej kompaktowych mat samopompujących Thermarest.

Więcej
 • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
 • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Thermarest to specjalista od mat, materacy i karimat. Z prezentowaną matą samopompującą tej znanej marki masz szansę na komfortowy sen w outdoorze, który nie wiąże się z niesieniem ciężkiego i dużego ekwipunku.

Mata Prolite Apex Regular Wide to szczytowe osiągnięcie w segmencie mat o lekkiej i kompaktowej konstrukcji. Dzięki niskiej wadze i dobrym rozmiarom do transportowania jest to mata, którą można zabrać w dowolne miejsce. Zachwycający stosunek wagi do izolacyjności maty jest zasługą jej nowoczesnej konstrukcji.

Thermarest Prolite Apex Regular Wide to mata wykonana w koncepcie StrataCore™ Construction. Jest to dobrze izolująca, ściśliwa i bardzo sprężysta pianka, którą perforowano dla zmniejszenia wagi. Pianka w przekroju przypomina połączone litery “H”. Bardzo dobry stopień izolowania od podłoża sprawia, że mata jest modelem trzysezonowym, którego nie poleca się jedynie do stosowania zimą. Stopień uzyskanej izolacji R-Value wynosi w niej 3,8. Po rozprężeniu pianki i dodmuchaniu maty uzyskuje ona grubość ok. 5 cm.

Wyprodukowana w Irlandii mata posiada profilowany kształt zwężający się przy stopach. Wersja “Wide” została dellikatnie poszerzona względem regularnej, by oferować większy komfort. Mata samopompująca Thermarest zyskała nowy zawór WingLock™, który jest bardzo szczelny i łatwy w użytkowaniu. W zestawie do maty dołączony jest woreczek transportowy.

Właściwości

 • bardzo dobry stosunek izolacji do wagi maty i rozmiarów po złożeniu
 • mata trzysezonowa (wiosna-lato-zima)
 • współczynnik R-Value na poziomie 3,8
 • nowoczesna konstrukcja StrataCore™ Construction
 • wytrzymałe materiały
 • zawór WingLock™ - łatwe pompowanie i szczelność
 • wersja Wide o poszerzonej konstrukcji
 • mata produkowana w Irlandii

Technologie

 • Materiał polietser 50D
 • Wymiary całkowite: 64 x 183 x 5 cm
  po spakowaniu: 33 x 18 cm
 • Waga 790 g
 • Kolor Pomarańczowy
NISKA WAGA NISKA WAGA
3-SEZONOWY 3-SEZONOWY

WingLock™ to zawór stosowany w materacach Thermarest. Dzięki dwuczęściowej konstrukcji przyspiesza i ułatwia obsługę materacy i mat samopompujących. Odkręcając pierwszy korek możesz szybko nadmuchać materac bez konieczności przytykania go, ponieważ powietrze nie cofa się. Ta sama reguła dotyczy spuszczania powietrza. Do tej czynności wystarczy odkręcić zawór ze specjalnymi skrzydełkami, który zapobiega wracaniu powietrza do wnętrza materaca lub maty. W ten sposób nadmuchiwanie i opróżnianie materaca staje się zdecydowanie szybsze i łatwiejsze.

R-Value Standard - parametr określony przez amerykańskie stowarzyszenie ASTM umożliwiający ocenę termoizolacyjności materacy, mat samopompujących oraz karimat. W 2020 roku zostały ujednolicone standardy przeprowadzania testów określających poziom izolacji. Test odbywa się z udziałem dwóch płyt. Jedna z nich znajduje się pod matą i jest utrzymywana w niskiej temperaturze, a druga - na macie. Test sprawdza, ile energii trzeba zużyć na ogrzanie górnej płyty, gdy dolna (imitująca podłoże) pozostaje cały czas zimna. Na tej podstawie wylicza się końcowy parametr w postaci R-Value. Dzięki ujednoliceniu wymogów z łatwością można porównać parametry pomiędzy różnymi producentami sprzętu.

Filmy dotyczące produktu

Dodaj opinię dla produktu:
MATA PROLITE APEX REGULAR WIDE