Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

MATA ULTRALIGHT INSULATED LARGE

Cena 583,92 zł 729,90 zł
Oszczędzasz 20%

Ultralekka mata z warstwą izolującą włókien ThermoLite® i komorami powietrznymi Air Sprung Cells™.

Więcej
 • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
 • 90 dni na zwrot

Ultralekka mata Sea To Summit Ultralight Insulated Large powinien znaleźć się w wyposażeniu osób, które niską wagę cenią tak samo jak komfortowy wypoczynek. Ten model nie zwiększy znacząco wagi, ani objętości Twojego bagażu, a pozwali na nieporównywalnie lepszy biwak niż w przypadku zwykłej karimaty. Mata wykorzystuje technologię Air Sprung Cells™. Jest to system połączonych ze sobą i licznych komór, które dopasowują się do kształtu ciała i pozwalają spać przy poczuciu komfortu i miękkości. Seria Ultralight wykorzystuje pojedynczą warstwę komór powietrznych, która jest gwarantem lekkości i kompaktowości produktu. Warstwa wierzchnia wykonana jest z materiału 40D Ripstop Nylon, czyli lekkiej i wytrzymałej tkaniny. Od wenwnątrz materiał powlekany jest powłoka TPU z antybakteryjnym wykończeniem. Dzięki niemu wdmuchiwane ustami powietrze i wilgoć nie sprzyjają rozwojowi pleśni i grzybów we wnętrzu. Mata jest izolowana, dzięki czemu jej współczynnik izolacyjności R-Value wynosi 3.3. Od chłodnego podłoża izolują użytkownika w macie Sea To Summit dwa systemy. Materiał Exkin Platinum zastosowany na powierzchni maty odbija promieniowanie cieplne z powrotem do użytkownika. We wnętrzu maty zastosowane zostały ponadto włókna ThermoLite® HL-1, które tworzy izolujące fałdy 3D, stanowiąc barierę pomiędzy zimnym podłożem a ciałem. W zestawie z produktem dostarczany jest pokrowiec transportowy, zestaw naprawczy z zapasowym wentylem i samoprzylepnymi łatkami oraz pompka Airstream™ Pumpsack.

Materiał: nylon 40D, TPU
Izolacja: materiał Exkin Platinum®, włókna ThermoLite®
Wymiary: 198 x 64 cm
Grubość: 5 cm
Waga: 595 g

 

Właściwości

 • lekki i izolowany materac
 • niewielkie rozmiary po spakowaniu i niska waga
 • system komór powietrznych w technologii Air Sprung Cells™
 • ultralekka seria o jednowarstwowej konstrukcji Single Layer
 • wytrzymała tkanina nylon 40D 
 • materiał Exkin Platinum® z warstwą odbijająca promieniowanie cieplne w kierunku ciała
 • izolacja ThermoLite® z włóknami HL-1 (fałdy syntetycznego materiału izolującego od zimnego podłoża)
 • sprawny wentyl o jednokierunkowym działaniu, które nie pozwala na straty powietrza przy pompowaniu
 • tłoczona powłoka TPU z antybakteryjna technologią we wnętrzu materaca
 • pokrowiec, zestaw naprawczy i pompka Airstream™ Pumpsack w komplecie
 • przedłużona wersja Large

ThermoLite® to innowacyjne włókna syntetyczne skonstruowane przez firmę Invista. Jest to lekkie ocieplenie syntetyczne, dzięki któremu odzież uzyskuje wysoką izolacyjność chroniącą użytkownika przed zimnem i nie zyskuje znacznie na wadze. Ocieplina nie jest wrażliwa na wilgoć i pod jej wpływem nie zbija się tak jak naturalny puch. Lekkość i izolacyjność włókna ThermoLite® jest zasługą konstrukcji. Pojedyncze włókno przypomina rurkę. Jest puste w środku, dzięki czemu waży mniej i świetnie się kompresuje.

Air Sprung Cells™ to technologia budowy komór powietrznych w materacach Sea To Summit. Polega ona na zbudowania materaca z licznych komór, które połączone są między sobą. Dzięki niej materac dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika, a sam użytkownik uzyskuje poczucie komfortu i miękkości materaca.

Filmy dotyczące produktu

Dodaj opinię dla produktu:
MATA ULTRALIGHT INSULATED LARGE