Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

MATERAC NEOAIR XLITE WOMEN

Cena 783,92 zł 979,90 zł
Oszczędzasz 20%

Nowa wersja ultralekkiego materaca Thermarest dla kobiet. Zmodyfikowany zawór pozwala na szybsze napompowanie lub spakowanie z powrotem do plecaka.

Więcej
 • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
 • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Materac NeoAir™ Xlite™ Wmn’s to propozycja dla wszystkich fanek lekkich plecaków na wyjazdach z noclegiem. Materac oferuje wygodne spanie bez względu na Twoje miejsce pobytu. Po nadmuchaniu podnosi się ponad 6 cm, dlatego śpi się na nim niezwykle komfortowo.

Poza wygodą model ma jednak więcej do zaoferowania swojej właścicielce. NeoAir™ Xlite™ Women cechuje się bardzo dobrą izolacją, dostosowaną do potrzeb kobiecej termiki. Możesz zabrać go także na zimowy biwak i cieszyć się spokojnym snem dzięki R-Value na poziomie 5.4. W tym miejscu trzeba też wspomnieć o nowej standaryzacji przeprowadzania pomiarów współczynnika R-Value. Wszystkie materace i maty przeszły test na nowo, a wprowadzone w 2020 roku ujednolicenie wymogów prowadzi do łatwych porównań pomiędzy różnymi producentami. Tym samym NeoAir™ Xlite™ Women przechodząc testy z płytkami (jedna pod materacem i jedna na) wypadł korzystniej i parametr R-Value został podniesiony w stosunku do poprzednich sezonów aż o 1,5 stopnia.

Lepsza izolacja w materacu to zasługa technologii ThermaCapture­™, która odbija ciepło w stronę użytkownika. Producenci zwiększyli także wygodę użytkowania tego sprzętu za pomocą zmiany korka. Teraz szybciej nadmuchasz materac i zużyjesz mniej energii przy spuszczaniu z niego powietrza. Zawór WingLock™ jest wyposażony w specjalne skrzydełka, które zapobiegają cofaniu się powietrza. Wystarczy, że je otworzysz podczas pakowania swojego NeoAir™ Xlite™ Women i wypuszczone powietrze nie będzie wracać do wnętrza. Do nadmuchania wystarczy zawór po prostu odkręcić.

Wybór materaca NeoAir™ Xlite™ Women to idealny pomysł dla kobiet i osób o niższym wzroście, które szukają najlepszej możliwej izolacji w najniższej wadze. Pakowanie go do plecaka nie przysporzy Ci problemu, a noce z nim będą przyjemnością o każdej porze roku.

Właściwości

 • ultralekki materac o świetnych parametrach
 • całoroczny: R-Value na poziomie 5.4
 • komfortowy w każdych warunkach - grubość 6,4 cm
 • szybkie dmuchanie i spuszczanie powietrza z korkiem WingLock™
 • rozmiar i parametry dostosowane do kobiet
 • długość 168 cm akuratna dla niższych osób
 • bardzo pakowny
 • świetny stosunek wagi do termiki i wygody
 • technologia ThermaCapture™ - materiał, który odbija ciepło w stronę użytkownika
 • nowy standard określania parametru R-Value
 • pokrycie materaca zapobiega ześlizgiwaniu się śpiwora
 • wyprodukowany w Irlandii
 • pokrowiec i zestaw naprawczy w zestawie

Technologie

 • Materiał 30D HT nylon
 • Wymiary 168 x 51 x 6,4 cm
  po spakowaniu: 23 x 10 cm
 • Waga 340 g
 • Kolor Żółty
NISKA WAGA NISKA WAGA
CAŁOROCZNY CAŁOROCZNY

WingLock™ to zawór stosowany w materacach Thermarest. Dzięki dwuczęściowej konstrukcji przyspiesza i ułatwia obsługę materacy i mat samopompujących. Odkręcając pierwszy korek możesz szybko nadmuchać materac bez konieczności przytykania go, ponieważ powietrze nie cofa się. Ta sama reguła dotyczy spuszczania powietrza. Do tej czynności wystarczy odkręcić zawór ze specjalnymi skrzydełkami, który zapobiega wracaniu powietrza do wnętrza materaca lub maty. W ten sposób nadmuchiwanie i opróżnianie materaca staje się zdecydowanie szybsze i łatwiejsze.

ThermaCapture™ to technologia polegająca na pokrywaniu wewnętrznych warstw materaca specjalną powłoką, która odbija ciepło z powrotem w stronę ciała. Dzięki stosowaniu jej na wielu warstwach wewnątrz materacy znacząca ilość ciepła, która w normalnych rozwiązaniach jest marnowana, odbijana jest w stronę użytkownika. Niewątpliwą zaletą ThermaCapture jest niezwykle niska waga i objętość nie wpływająca na rozmiar materaca.

R-Value Standard - parametr określony przez amerykańskie stowarzyszenie ASTM umożliwiający ocenę termoizolacyjności materacy, mat samopompujących oraz karimat. W 2020 roku zostały ujednolicone standardy przeprowadzania testów określających poziom izolacji. Test odbywa się z udziałem dwóch płyt. Jedna z nich znajduje się pod matą i jest utrzymywana w niskiej temperaturze, a druga - na macie. Test sprawdza, ile energii trzeba zużyć na ogrzanie górnej płyty, gdy dolna (imitująca podłoże) pozostaje cały czas zimna. Na tej podstawie wylicza się końcowy parametr w postaci R-Value. Dzięki ujednoliceniu wymogów z łatwością można porównać parametry pomiędzy różnymi producentami sprzętu.

Filmy dotyczące produktu

Dodaj opinię dla produktu:
MATERAC NEOAIR XLITE WOMEN