Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

MATERAC NEOAIR XTHERM LARGE

Cena 1 119,92 zł 1 399,90 zł
Oszczędzasz 20%

Model na zimowy biwak. Ekstremalnie solidna izolacja od podłoża, dobre rozmiary po spakowaniu i równie dobra waga. Model z technologią ThermaCapture™.

Więcej
 • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
 • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Zimowy biwak lub ekspedycja w wysokie góry przed Tobą? Ten materac to dobry wybór na warunki, w których towarzyszem będą niskie temperatury. Powierz komfort i termiczną izolację specjalistom Thermarest, czyli marce o światowej renomie w segmencie mat, materacy i karimat!

Materac NeoAir™ Xtherm Large to model, który sprawdzi się na wymagających wyprawach. Wykonano go przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, które pozwalają uzyskać wygodę i termiczną ochronę. Materac ma konstrukcję Triangular Core Matrix™, w której budowa komór wypełnionych powietrzem maksymalnie zadba o izolowanie od podłoża i będzie przeciwdziałać powstawaniu zimnych mostków, które wyziębiają śpiącą osobę. Dla podniesienia termiki tego materaca, projektanci sięgnęli jeszcze po jedno rozwiązanie, które sprawia, że wokół użytkownika zostaje więcej ciepła. Mowa tu o technologii ThermaCapture™, która polega na umieszczeniu w materacu warstwy materiału odbijającego promieniowanie cieplne ciała. Taki ekran po prostu pozwala zatrzymać ciepło generowane przez śpiącą na materacu osobę.

Wysoki komfort snu na tym materacu to również zasługa jego grubości. Model po solidnym nadmuchaniu osiąga grubość 6,4 cm. W sprawnym nadmuchaniu pomaga zawór WingLock™ o zaawansowanej konstrukcji, która zapobiega cofaniu się powietrza przy nadmuchiwaniu i przy spuszczaniu powietrza z materaca. Dzięki niemu operacje te przebiegają znacznie łatwiej. Materac do transportu składa się w pakunek wielkości przypominającej butelkę wody. Do zestawu producent dołącza worek do pompowania, worek transportowy i zestaw naprawczy.

Właściwości

 • wysoki stopień izolowania R-Value na poziomie 7,2
 • dostosowany do biwakowania w niskich temperaturach
 • komory o konstrukcji Triangular Core Matrix™ - ograniczanie strat ciepła, świetne izolowanie
 • technologia ThermaCapture™ - wewnętrzny ekran odbijający promieniowanie cieplne ciała użytkownika
 • anatomicznie profilowany kształt
 • wygodna do spania grubość 6,4 cm
 • innowacyjny zawór WingLock™
 • w zestawie: worek transportowy, worek do pompowania, zestaw naprawczy
 • wersja Large - większa długość dla wyższych użytkowników

Technologie

 • Wymiary 64 x 196 cm
  grubość: 6,4 cm
 • Waga 570 g
 • Kolor Szary
NISKA WAGA NISKA WAGA
ZIMOWY ZIMOWY

WingLock™ to zawór stosowany w materacach Thermarest. Dzięki dwuczęściowej konstrukcji przyspiesza i ułatwia obsługę materacy i mat samopompujących. Odkręcając pierwszy korek możesz szybko nadmuchać materac bez konieczności przytykania go, ponieważ powietrze nie cofa się. Ta sama reguła dotyczy spuszczania powietrza. Do tej czynności wystarczy odkręcić zawór ze specjalnymi skrzydełkami, który zapobiega wracaniu powietrza do wnętrza materaca lub maty. W ten sposób nadmuchiwanie i opróżnianie materaca staje się zdecydowanie szybsze i łatwiejsze.

ThermaCapture™ to technologia polegająca na pokrywaniu wewnętrznych warstw materaca specjalną powłoką, która odbija ciepło z powrotem w stronę ciała. Dzięki stosowaniu jej na wielu warstwach wewnątrz materacy znacząca ilość ciepła, która w normalnych rozwiązaniach jest marnowana, odbijana jest w stronę użytkownika. Niewątpliwą zaletą ThermaCapture jest niezwykle niska waga i objętość nie wpływająca na rozmiar materaca.

R-Value Standard - parametr określony przez amerykańskie stowarzyszenie ASTM umożliwiający ocenę termoizolacyjności materacy, mat samopompujących oraz karimat. W 2020 roku zostały ujednolicone standardy przeprowadzania testów określających poziom izolacji. Test odbywa się z udziałem dwóch płyt. Jedna z nich znajduje się pod matą i jest utrzymywana w niskiej temperaturze, a druga - na macie. Test sprawdza, ile energii trzeba zużyć na ogrzanie górnej płyty, gdy dolna (imitująca podłoże) pozostaje cały czas zimna. Na tej podstawie wylicza się końcowy parametr w postaci R-Value. Dzięki ujednoliceniu wymogów z łatwością można porównać parametry pomiędzy różnymi producentami sprzętu.

Filmy dotyczące produktu

Dodaj opinię dla produktu:
MATERAC NEOAIR XTHERM LARGE