Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

MATERAC NEOAIR XTHERM MAX REGULAR WIDE

Cena 1 039,92 zł 1 299,90 zł
Oszczędzasz 20%

Ekstremalnie dobra izolacja przy kompaktowych rozmiarach i dobrej wadze do transportu. Zimowy materac z nowoczesną budową komór i technologią ThermaCapture™.

Więcej
 • Ten produkt wyślemy do Ciebie za darmo
 • 90 dni na zwrot

Ten materac turystyczny to dobry wybór na zimowy biwak! Marka Thermarest jest specjalistą od wygodnego i bezpiecznego biwakowania. W tym produkcie dba o wysoki stopień izolowania od podłoża przy zachowaniu bardzo dobrych wymiarów i wagi do transportu.

Materac NeoAir XTherm to model, któremu warto zaufać w każdych warunkach i każdych górach świata. Doskonale sprawdzi się przy podejmowaniu ambitnych działań w niskich temperaturach. Model wykonany jest przy zastosowaniu konstrukcji Triangular Core Matrix™, w której ułożenie komór ogranicza maksymalnie straty ciepła, dbając o izolowanie od zimnego podłoża. w materacu wykorzystano ponadto technologię ThermaCapture™. Ta z kolei polega na zastosowaniu w materacu materiału, który odbija promieniowanie cieplne. Taki ekran sprawia, że przy ciele użytkownika pozostaje więcej ciepła.

Materac Thermarest zapewnia wysoki komfort. Jego duża grubość sprawia, że na tym materacu śpi się po prostu wygodnie. Prostokątny kształt materaca ułatwia ułożenie w namiocie i daje więcej miejsca, szczególnie dla osób, które w nocy lubią się powiercić. Mimo tak komfortowych rozmiarów materac przy transportowaniu ma kompaktowy wymiar, kompresując się mniej więcej do rozmiaru butelki z wodą.

Ulepszony model zaworu WingLock™ to sposób na szczelność i łatwe nadmuchiwanie. Zawór posiada konstrukcję, która przy nadmuchiwaniu nie pozwala powietrzu cofać się. Dodatkowo do materaca producent w zestawie dodał worek transportowy, worek do pompowania i zestaw naprawczy. Materac wyprodukowany został w Irlandii.

Właściwości

 • zimowy materac o współczynniku izolowania R-Value 6,9
 • prostokątny, bardzo wygodny kształt
 • konstrukcja komór Triangular Core Matrix™ - ogranicza straty ciepła
 • technologia ThermaCapture™ odbija ciepło użytkownika i utrzymuje je przy ciele użytkownika
 • komfortowa grubość rzędu 6,4 cm
 • szczelny i innowacyjny zawór WingLock™
 • worek do pompowania, worek transportowy, zestaw naprawczy w zestawie
 • wersja Regular Wide o poszerzonej konstrukcji

Technologie

 • Wymiary 64 x 183 cm
  grubość: 6,4 cm
 • Waga 610 g
 • Kolor Szary
NISKA WAGA NISKA WAGA
ZIMOWY ZIMOWY

WingLock™ to zawór stosowany w materacach Thermarest. Dzięki dwuczęściowej konstrukcji przyspiesza i ułatwia obsługę materacy i mat samopompujących. Odkręcając pierwszy korek możesz szybko nadmuchać materac bez konieczności przytykania go, ponieważ powietrze nie cofa się. Ta sama reguła dotyczy spuszczania powietrza. Do tej czynności wystarczy odkręcić zawór ze specjalnymi skrzydełkami, który zapobiega wracaniu powietrza do wnętrza materaca lub maty. W ten sposób nadmuchiwanie i opróżnianie materaca staje się zdecydowanie szybsze i łatwiejsze.

ThermaCapture™ to technologia polegająca na pokrywaniu wewnętrznych warstw materaca specjalną powłoką, która odbija ciepło z powrotem w stronę ciała. Dzięki stosowaniu jej na wielu warstwach wewnątrz materacy znacząca ilość ciepła, która w normalnych rozwiązaniach jest marnowana, odbijana jest w stronę użytkownika. Niewątpliwą zaletą ThermaCapture jest niezwykle niska waga i objętość nie wpływająca na rozmiar materaca.

R-Value Standard - parametr określony przez amerykańskie stowarzyszenie ASTM umożliwiający ocenę termoizolacyjności materacy, mat samopompujących oraz karimat. W 2020 roku zostały ujednolicone standardy przeprowadzania testów określających poziom izolacji. Test odbywa się z udziałem dwóch płyt. Jedna z nich znajduje się pod matą i jest utrzymywana w niskiej temperaturze, a druga - na macie. Test sprawdza, ile energii trzeba zużyć na ogrzanie górnej płyty, gdy dolna (imitująca podłoże) pozostaje cały czas zimna. Na tej podstawie wylicza się końcowy parametr w postaci R-Value. Dzięki ujednoliceniu wymogów z łatwością można porównać parametry pomiędzy różnymi producentami sprzętu.

Filmy dotyczące produktu

Dodaj opinię dla produktu:
MATERAC NEOAIR XTHERM MAX REGULAR WIDE