PRZEWODNIK WHP TATRY WYSOKIE TOM 22

Ocena:
0% of 100
Cena 19,49 zł Cena 29,99 zł
W magazynie
sku
0002823700000035
29.99 zł cena katalogowa -35%
20.99 zł najniższa cena z 30 dni przed obniżką -7%

Kultowy przewodnik taternicki obejmujący teren od Wyżniej Miedzianej Przełączki do Małej Rakuskiej Czubki

Więcej
  • Darmowa wysyłka od 299 zł
  • Darmowy zwrot w 100 dni
Dostępność w sklepach:
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

Przewodnik WHP Tatry Wysokie tom 22 należy do serii 25 kultowych przewodników Witolda Henryka Paryskiego, nazywanych czasem taternicką Biblią. Powstające od 1951 do 1988 r. przewodniki to niezwykle szczegółowy opis całych Tatr, ich dróg taternickich i turystycznych. Wydanie z 2017 r. jest reprintem pierwszego wydania uzupełnionym o późniejsze erraty.

Tom 22 przewodnika obejmuje obszar między Wyżnią Miedzianą Przełączką a Małą Rakuską Czubką. Zawiera opisy, klasyfikacje i orientacyjne czasy przejść dróg górskich turystycznych i taternickich okraszone rycinami, mapkami i danymi historycznymi.

Autor przewodnika, zmarły w 2000 r. Witold Henryk Paryski to postać, którego miłośnikom Tatr i wspinaczki przedstawiać nie trzeba. Prawdziwa tatrzańska legenda porównywana z Wawrzyńcem Żuławskim, Wincentym Birkenmajerem czy Zbigniewem Korosadowiczem, wybitny wspinacz, a jednocześnie znawca Tatr. Brał udział w wielu dziewiczych tatrzańskich przejściach, wytyczał nowe drogi i wciąż jest inspiracją dla kolejnych pokoleń wspinaczy.

Właściwości
  • obowiązkowa lektura kolejnych pokoleń taterników
  • napisany przez Witolda H. Paryskiego- legendę polskiego taternictwa
  • szczegółowy opis terenu od Wyżniej Miedzianej Przełączki do Małej Rakuskiej Czubki
  • opis i klasyfikacja dróg turystycznych i taternickich
  • reprint pierwszego wydania z późniejszymi erratami
  • opisy uzupełnione mapkami i rycinami
  • opisy wzbogacone o dane historyczne

Przedstawione opinie o produkcie nie podlegają weryfikacji pod kątem ich pochodzenia od konsumentów, którzy używali produktu lub go nabyli.

Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:PRZEWODNIK WHP TATRY WYSOKIE TOM 22
Twoja ocena