Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

PRZEWODNIK WSPINACZKOWY FRANKENJURA BAND 1

179,90 zł

Pierwsza część dwutomowego przewodnika po Frankenjurze. Przejrzysty układ i tysiące dróg do wyboru.

Więcej
 • Darmowa wysyłka od 299,00 zł
 • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Niemiecka Frankenjura to zdecydowanie jeden z tych regionów wspinaczkowych, które warto odwiedzić i poznać. Mnogość sektorów i poprowadzonych dróg wspinaczkowych sprawia, że miejsce dla siebie znajdą tu zarówno początkujący, jak i mistrzowie pionów.

Autor przewodnika prezentuje w pierwszym tomie aż 14 rejonów Frankenjury: Leinleitertal, Wiesenttal, Gößweinstein, Püttlachtal, Weihersbachtal, Klumpertal, Ailsbachtal, Paradiestal, Kaiserbachtal, Scheßlitzer Gebiete, Staffelberg, Kleinziegenfelder Tal, Bärental und das Zillertal. W przewodniku Frankenjura 1 opisanych zostało 5758 dróg wspinaczkowych, o ponad 200 więcej niż w poprzedniej edycji. W połączeniu z tomem drugim opracowanie zawiera łącznie 11800 propozycji wspinaczkowych o różnych trudnościach.

Frankenjura to miejsca, gdzie tysiące ludzi stawia pierwsze kroki w skałach bądź szlifuje swoje umiejętności. Niech nie zdziwi Cię obecność tam autorów najtrudniejszych i najbardziej wymagających wspinaczek.

Przewodnik ma bardzo czytelny i przejrzysty układ. Chociaż wydano go w języku niemieckim, także osoba, która nie zna tego języka nie powinna mieć problemów z uzyskaniem najważniejszych informacji. Dzięki koordynatom GPS dotarcie na parking czy pod skałę nie stanowi problemu. Na wyraźnych szkicach formacji skalnych zaznaczono przebiegiem dróg, a także miejsca wpinek. Kolorowy kod każdej z dróg ułatwia w zorientowaniu się o poziomie wspinaczki w danym miejscu. Ponadto piktogramy umożliwiają szybkie zorientowanie się w charakterystyce wybranego miejsca.

Dla czytelników przygotowano specjalny kod umożliwiający korzystanie z aplikacji Vertical Life na smartfonie (iOS, Android).

Właściwości

 • pierwsza część przewodnika wspinaczkowego po Frankenjurze
 • obszerna część informacyjno-logistyczna
 • opis 14 rejonów wspinaczkowych
 • niemal 6000 dróg wspinaczkowych
 • książka w języku niemieckim
 • przejrzysty układ przewodnika
 • piktogramy podsumowujące najważniejsze informacje
 • szkice skał z zaznaczonymi przebiegami dróg wspinaczkowych
 • zaznaczone miejsca wpinek

tytuł: Frankenjura Band 1
język wydania: niemiecki
wydanie: jedenaste
rok wydania: 2020
wydawca: Panico Alpinverlag
autorzy: Sebastian Schwertner
liczba stron: 576
oprawa: miękka

Dodaj opinię dla produktu:
PRZEWODNIK WSPINACZKOWY FRANKENJURA BAND 1