Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Koszyk:

PRZEWODNIK WSPINACZKOWY LOFOTEN ROCK

175,00 zł

Nowa edycja przewodnika wspinaczkowego po Lofotach.

Więcej
  • Darmowa wysyłka od 300,00 zł
  • 90 dni na zwrot
Dostępność w sklepach:
Sklep internetowy
ul. Polaka 18 Wrocław
ul. Bogusławskiego 45 Wrocław

Majestatyczne, granitowe skały Lofotów wzywają śmiałków, którzy od południa kontynentu wolą jego północny kraniec. To magiczne miejsce przyciąga miłośników zórz polarnych, fiordów, przejrzystych wód i wymagającej wspinaczki. To już drugie wydanie przewodnika po tym regionie. Pierwsza edycja z 2008 roku została nagrodzona w Banff, a wspinacze na całym świecie dowiedzieli się o możliwości przejść w północnej części Norwegii.

Przewodnik składa się z części opisowej, w której przedstawiono m.in. historię wspinaczki na Lofotach, warunki pogodowe na przestrzeni roku oraz wskazówki logistyczne związane z dotarciem i pobytem w północnej części Norwegii. Oraz przede wszystkim ze szczegółowych opisów poszczególnych rejonów i sektorów. Opisano w nim sześć rejonów: The West, Henningsvær, Kalle, Kabelvåg, Svolvær, Stetind, w których znajdują się 32 sektory wspinaczkowe, a każdy z nich oferuje liczne drogi - zarówno kilkunasto, jak i kilkudziesięciometrowe.

Wielkim atutem przewodnika są zdjęcia, dzięki którym łatwiej odnaleźć konkretną formację skalną i prześledzić przebieg każdej drogi. Zdjęciom towarzyszą skrócone informacje o każdej drodze. W miejscach, gdzie to jest konieczne, dodano także opis drogi zejściowej. Warto dodać, że wyceny znajdujące się przy schematach podawane są w skali norweskiej. Odbiega ona od popularniejszych wycen. Tabela w części opisowej przewodnika pomaga w odniesieniu symboli skali norweskiej do bardziej znanych wycen UIAA, brytyjskich czy amerykańskich.

Autorzy przewodnika "Lofoten Rock" oszczędnie stosują piktogramy, by zwrócić uwagę na charakterystykę danej ściany.

Właściwości

  • nowe wydanie nagradzanego przewodnika
  • dużo informacji praktycznych ułatwiających zorganizowanie wyjazdu
  • kolorowe fotografie
  • praktyczny słowniczek wspinaczkowy angielsko-norweski
  • książka w języku angielskim
  • mapy z umiejscowieniem rejonów wspinaczkowych
  • zdjęcia ułatwiające precyzyjne zidentyfikowanie formacji skalnej

tytuł: Lofoten Climb
język wydania: angielski
rok wydania: 2017
wydanie: drugie
wydawca: Rockfax
autorzy: Chris Craggs, Thorbjørn Enevold
liczba stron: 384
oprawa: miękka

Dodaj opinię dla produktu:
PRZEWODNIK WSPINACZKOWY LOFOTEN ROCK