KSIĄŻKA SZTUKA POKONYWANIA LODOWCÓW

Ocena:
0% of 100
Cena 39,90 zł
W magazynie
sku
0000991200000035

Wyjątkowy poradnik traktujący o sposobach poruszania się i ratownictwa na lodowcach

Więcej
  • Darmowa wysyłka od 299 zł
  • Darmowy zwrot w 90 dni
Dostępność w sklepach:
Aby sprawdzić dostępność w sklepach stacjonarnych, wybierz najpierw kolor i rozmiar dla tego produktu.
Jeśli widzisz dostępność towaru w danym sklepie i składasz zamówienie z odbiorem osobistym, nie oznacza to, że zakupy można odebrać od razu. Zamówienia z odbiorem osobistym realizujemy z magazynu głównego w ciągu 1 dnia roboczego. O możliwości odbioru zakupów poinformujemy Cię mailowo.

Wyjątkowy poradnik dostarczający wiedzy i zapoznający z zaawansowanymi umiejętnościami potrzebnymi do bezpiecznego pokonywania terenów lodowcowych. Setki zabawnych a jednocześnie niezwykle pomocnych ilustracji autorstwa Mike’a Clellanda wzbogacają jasny i przejrzysty tekst Andy’ego Tysona. Mike i Andy spędzili wspólnie wiele lat, ucząc technik lodowcowych i wędrując poi lodowcach całego świata. W "Sztuce pokonywania lodowców” w zabawny sposób przeprowadzają przez gąszcz informacji dotyczących potrzebnego sprzętu, stosowanych węzłów, technik ratunkowych a także wyznaczania trasy i innych umiejętności niezbędnych podczas lodowcowej wyprawy.

O autorach:Andy Tyson przygodę ze wspinaczką górską rozpoczął w Ohio, gdzie studiował geologię. Krótko po ukończeniu studiów przeniósł się na zachód, w góry. Przez 10 lat pracował dla NOLS (National Outdoor Leadership School). Pracuje też dla Alpine Ascents International, gdzie prowadzi grupy na najwyższe szczyty świata i czerpie przyjemność ze szkolenia adeptów wspinaczki i turystyki górskiej. Andy wspinał się w wielu pasmach i łańcuchach górskich, łącznie z Górami Skalistymi, North Cascades, Kanadyjskim Pasmem Nadmorskim, górami Alaski, Andami w pd. Chile, pasmem Ellsworth na Antarktydzie i Himalajami.

Mike Clelland nigdy nie chodził do szkoły plastycznej, za to uczył się rysunku, pilnie studiując czasopismo Mad. Wychowywał się na płaskich równinach Michigan, potem spędził 10 lat w Nowym Jorku jako yuppie! W 1987 roku pomyślał, że mógłby się dobrze bawić zimą w Wyoming jako narciarski włóczęga. To był moment przełomowy. Po okresie spędzonym w Górach Skalistych nie wyobrażał sobie powrotu do dawnego życia  w wielkim mieście. Obecnie mieszka w górskiej chacie w Idaho, gdzie dzieli swój czas pomiędzy pracę ilustratora i instruktora szkoły NOLS.

Właściwości
  • Tytuł oryginału: Glacier Mountaineering – An Illustrated Guide to Glacier Travel and Crevasse Rescue
  • Autor: Andy Tyson, Mike Clelland
  • Rysunki: Mike Clelland
  • Przekład z języka angielskiego: Jan Babicz
  • Liczba stron:140
  • Format: 152 x 228 mm
  • Oprawa: miękka
  • Wydanie: IV, 2020
Napisz własną recenzję
Dodaj opinię dla produktu:KSIĄŻKA SZTUKA POKONYWANIA LODOWCÓW
Twoja ocena