logo-simple
cart compare favorites user people menu search copy print delivery change share marker sms pin dhl discount giftcard rental badge star ribbon dot ruler yes no arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right facebook google pinterest application-climbing application-trekking logout info arrow-left-end arrow-right-end

Kontakt +48 71 75 75 777 | sklep@skalnik.pl

TEMAT: Samotnie na biegun

PRELEGENT: MAŁGORZATA WOJTACZKA

MIEJSCE: WROCŁAW, WYBRZEŻE WYSPIAŃSKIEGO 27, BUDYNEK A1 PWR, S. 329

TERMIN: 21.03.2017 19:00 

O prelekcji:

Wyprawa Antarktyczna zakładająca dotarcie od krańca kontynentu do geograficznego Południowego Bieguna Ziemi. Samotny marsz, na całej trasie - bez wsparcia i bez pomocy z zewnątrz. Przejście klasyczną trasą wytyczona w 1994 roku przez Norweżkę - Liv Arnesen, pierwszą kobietę która doszła do Bieguna Południowego z brzegu kontynentu Antarktydy. Ponad 1200 km od wybrzeża Morza Weddella, przez lądolód Antarktydy do Bieguna Południowego maszerując przez najzimniejszy, najsuchszy, najbardziej wietrzny kontynent Ziemi. 25 stycznia 2017 r., po 69 dniach marszu, pokonując łącznie ponad 1200 km Małgorzata Wojtaczka stanęła na Biegunie i została pierwszą Polką i jedną z tylko kilku kobiet na świecie, które dotarły w to miejsce, pokonując dystans od brzegu kontynentu Antarktydy - samotnie, bez asysty i bez wsparcia z zewnątrz.

Małgorzata Wojtaczka:

taternik jaskiniowy, żeglarka i uczestniczka ekspedycji w rejony polarne. Brała udział w odkrywaniu nowych jaskiń w górach Picos de Europa w Hiszpanii. Dotarła na dno najgłębszej jaskini w tym paśmie: Sistema del Hou de la Canal Parda, na głębokość – minus 903 m. Zdobyła, w warunkach zimowych szczyt Newtontoppen (1717 m n.p.m.), najwyższą górę Spitsbergenu. Samotnie przeszła ponad 120 km przez największy płaskowyż Europy – Hardangerviddę w Norwegii. Uczestniczyła w żeglarskich wyprawach polarnych, podczas których opłynęła jachtami żaglowymi m.in. – Spitsbergen, Przylądek Horn i dotarła na Antarktydę. Laureatka nagrody za „wybitne osiągnięcia sportowe” 

SPONSORZY:

skalnik.pl DKF Politechnika Politechnika WrocławskaVolvenVI.6+Silver Rock

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FB

 

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. ×
x

Zapisz się i zyskaj 12% na wszystkie produkty nieprzecenione.

Administratorem przekazywanych danych osobowych jest Skalnik sp. z o.o., ul. Długosza 59-75, 51-162 Wrocław, KRS: 0000345463. Podawane dane osobowe, w braku odmiennej zgody, przetwarzane będą celem realizacji usługi newslettera.