Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. W toku przeglądania naszego portalu możemy gromadzić informacje pochodzące z twojego komputera (tzw. Profilowanie). Szczegółowe informacje, w tym o prawie sprzeciwu znajdziesz w Polityce Prywatności
Woreczek i magnezja są nieodzownym atrybutem każdego wspinacza i bulderowca. Mały woreczek zasypany „białą odwagą” pozwala na przechowywanie i osuszanie dłoni podczas wspinaczki na panelu, w skale czy tez podczas kosmicznej przystawki na „baldach”. Woreczek to gadżet i nie tylko. Praktycznie każda szanująca marka outdorowa, producent butów wspinaczkowych czy sprzętu wspinaczkowego, posiada w swojej ofercie kilka modeli tego tak potrzebnego nam wspinaczom sprzętu. Woreczki na magnezję sa doskonałym materiałem reklamowym dla oferującej je marki a także ze względu na mnogość rozwiązań technicznych oraz wygląd pozwala wyrazić osobowość jego użytkownika.
Magnezja jest związkiem nieorganicznym, to hydroksoweglan magnezu, powszechnie używany i znany entuzjastom wspinaczki i sportów siłowych w postaci białego proszku. Magnezja ma za zadanie osuszać pory skóry a jednocześnie poprawia przyczepność podczas wspinaczki lub innych sportów wymagających dobrego chwytu np. podnoszenie ciężarów lub poledance. Magnezja sprzedawana na rynku najczęściej oferowana jest pod postacią sprasowanej kostki, kulki, sproszkowana w dużych opakowaniach oraz talk w płynie. Magnezja to także efekt psychologiczny. Każdy podczas przystawki lubi przymagnezjować. To polepsza psychikę, pozwala na krótki odpoczynek czy też złapanie równowagi. Dobre efekty daję używanie magnezji z dodatkiem kalafonii. Takie produkty oferuje marka VI.6+. Dodatek kalafonii podnosi lepkość, a co za tym idzie długotrwały efekt utrzymania hydroksowęglanu magnezu w porach skóry. W ofercie VI.6+ jest także magnezja ECO. Ma ona nietypowy ciemno-szary kolor. Ma to na celu ograniczenie brudzenia skały.
Woreczki na magnezję pozwalają wyrazić siebie
Woreczek na magnezję ma najczęściej wymiary około 15cm*15cm*10cm. Rozmiar woreczka ma znaczenie. Ważnym jest przy wyborze odpowiedniego modelu, by dobrze mieściła się w środku Wasza dłoń. Producenci i projektanci stosują przeróżne materiały o rozmaitych fakturach. Jako tkaninę zewnętrzną wykorzystują naturalną bawełnę, jeans, sztruks, welur, oraz rozmaite materiały syntetyczne. Woreczki przybierają różne kształty i kolory. Mogą mieć formę walców lub posiadać nieco gruszkowate kształty. To jaki model wybierzecie jest tylko i wyłącznie zależne od Waszego gustu. Woreczek pozwala także na wyrażenie osobowości. Kolorystyka oraz wzory na to pozwalają.
Jak zbudowany jest woreczek na magnezję
W konstrukcji woreczków ważne są też pewne rozwiązania konstrukcyjne. Dobry woreczek powinien posiadać w miarę usztywniony rant. Najczęściej wszywany jest tam plastikowy element usztywniający. Pozwala to na łatwiejsze wkładanie ręki do woreczka. Kolejnym elementem jest wyściółka wewnętrzna. Może być wykonana z polaru lub syntetycznego futerka. Chłonna i długowłosa tkanina wewnętrznego wyściełania, pozwala na utrzymywanie drobno mielonej magnezji na miejscu. Całość wieńczy sznureczek lub gumka stanowiąca element zamykania worka. Sznurek lub gumka zabezpieczona jest stoperem uniemożliwiającym samoistne rozwiązanie się woreczka. Producenci do przywiązania worków w pasie dostarczają wygodne troki z klamerką zatrzaskową lub doszywają tylko uszka, przez które można przewlec repsznur. Do woreczków często doszyte jest koluszko na szczoteczkę oraz kieszonka na przydatne „coś”. Dla zagorzałych bulderowców producenci przygotowali mega worki. Dobrym przykładem jest Bouder Bag marki Boreal. Taki duży worek można położyć blisko naszej przystawki i magnezjować do woli. W ofercie Skalnika znajdują się produkty Black Diamond, Mammut i i Arc’teryx i wielu innych topowych marek.