logo-simple
cart compare favorites user people menu search copy print delivery change share marker sms pin dhl discount giftcard rental badge star ribbon dot ruler yes no arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right facebook google pinterest application-climbing application-trekking logout info arrow-left-end arrow-right-end

Kontakt +48 71 75 75 777 | sklep@skalnik.pl

PRZYRZĄD BE UP
  • PRZYRZĄD BE UP
  • PRZYRZĄD BE UP
  • PRZYRZĄD BE UP
  • PRZYRZĄD BE UP
  • PRZYRZĄD BE UP
  • PRZYRZĄD BE UP

PRZYRZĄD BE UP

78,75 PLN 105,00 PLN

Zaawansowany przyrząd asekuracyjny Climbing Technology o nowoczesnym profilu.

Zobacz więcej »

Wybierz kolor:

proszę wybrać kolor


Wybrany przez Ciebie produkt jest niedostępny.

POWIADOM MNIE, NATYCHMIAST GDY SIĘ POJAWI!

Dziękujemy za zainteresowanie. Jak tylko produkt powróci do naszej oferty - zostaniesz o tym poinformowany emailem.

O produkcie

Przyrząd Be Up Climbing Technology wygląda nieco inaczej niż klasyczny kubek do asekurowania, więc powinien oferować coś więcej. W istocie tak jest. Ten przyrząd do asekurowania i zjazdu podczas wspinaczki posiada wszystkie funkcje zaawansowanych konstrukcją kubków. Można za pomocą przyrządu Climbing Technology Be Up asekurować z górnego i dolnego stanowiska, zjeżdżać na pojedynczej żyle liny wspinaczkowej i na dwóch żyłach, a także asekurować z wykorzystaniem lin bliźniaczych, połówkowych i pojedynczych. To co w przyrządzia zachwyca, to szeroki zakres współpracy z linami. Be Up może współpracować już z linami o średnicy od 7,3 mm. To pierwsza cecha wyróżniająca konstrukcję włoskiego producenta. Kolejną jest głęboki profil, dużo większy niż w tradycyjnych przyrządach tego typu jak: Reverso, Piu czy ATC Guide. W przyrządzie Be Up głębokość kubka pozwala na jeszcze płynniejsze wydawanie liny, co usprawnia działanie prowadzącego partnera. W dolnej części korpusu zastosowano wcięcia zapobiegające zsuwaniu się karabinka. Punkt kotwienia przyrządu na górnym stanowisku ma duży prześwit ułatwiający wpinanie. Skonstruowano go w zasadzie jako element korpusu, więc nie jest żadną wystającą częścią, która może przeszkadzać i haczyć. Starannie wyprofilowany kształt całego przyrządu i zastosowania rowków hamujące pomagają w bezpiecznym asekurowaniu partnera. Be Up marki Climbing Technology to ciekawy przyrząd, którego kształt nie jest jedynie fanaberią projektantów, a wynika z funkcjonalności i dążenia do usprawnienia działania kubków wspinaczkowych.

Właściwości:
- przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Climbing Technology
- możliwość asekurowania na górnym i dolnym stanowisku
- możliwość asekurowania w opcji przewodnickiej
- głęboki profil usprawniający wydawanie liny
- rowki hamujące
- duże “oczko” do wpinania na górnym stanowisku
- lekka konstrukcja
- rant zapobiegający zsuwaniu się karabinka
- wytrzymały stop lekki kuty na gorąco
- intuicyjna obsługa; taka sama jak we wszystkich przyrządach tego typu
- współpraca z linami o małej średnicy – już od 7,3 mm
- pracuje z linami pojedynczymi o średnicach 8,5-10,5 mm
- pracuje z linami połówkowymi i bliźniaczymi o średnicy 7,3-9 mm
- indywidualnie testowany
- produkowany we Włoszech

Materiał: stopy lekkie
Waga: 85 g
Certyfikacja: EN 15151-2:2012 typ 4, UIAA

Opinie

Udostępnij

Poleć znajomemu

Produkt dostępny również w sklepach:

ul. Polaka 18
Wrocław

ul. Bogusławskiego 45
Wrocław

ul. Ładna 4/6
Wrocław

ul. Polaka 18
Wrocław

ul. Bogusławskiego 45
Wrocław

ul. Ładna 4/6
Wrocław

ul. Polaka 18
Wrocław

ul. Bogusławskiego 45
Wrocław

ul. Ładna 4/6
Wrocław

ul. Polaka 18
Wrocław

ul. Bogusławskiego 45
Wrocław

ul. Ładna 4/6
Wrocław

Proszę wybrać ustawienia produktu.

PORADY

Daj blok! Czyli o przyrządach asekuracyjnych
Dziś już nawet najstarsi górale nie pamiętają o technice asekurowania partnera polegającej na trzymaniu liny w rękach. Choć trudno w to uwierzyć, tak właśnie, jeszcze na przełomie XIX i XX wieku wyglądała asekuracja. Zanim wynaleziono pierwszy przyrząd asekuracyjny, drugiego członka zespołu ( - tak, tak - drugiego, pierwszy członek zespołu po prostu nie odpadał!) asekurowano również przekładając linę przez skalne bloki, kolucha haka czy „z ciała”. Chociaż techniki te wciąż używane są w sytuacjach awaryjnych w czasie wspinania w górach, to jednak dziś nikt już nie wyobraża sobie asekuracji bez przyrządu.
Czy warto wybrać sprzęt wspinaczkowy marki Climbing Technology?
Marka Climbing Technology ma dziś ponad 30 lat doświadczenia w projektowaniu i wprowadzaniu na rynek sprzętu wspinaczkowego oraz sprzętu ochrony indywidualnej. Ten czas uczynił z Climbing Technology firmę, która dostrzega potrzeby rynku. Filozofia marki opiera się na tworzeniu projektów i strategii, które sprostają potrzebom rynku, czyli tak naprawdę zadowolą tych, którzy wspinają się, pracują na wysokościach i ratują ludzi z opresji w pionie. Climbing Technology to sprzęt przeznaczony do alpinizmu, wspinaczki sportowej, prac wysokościowych technikami linowymi oraz ratownictwa górskiego i wysokościowego. Odpowiedzialne podejście do wytwarzania nowoczesnego sprzętu, pozwala marce oznaczonej litami CT wprowadzać na rynek sprzęt spełniający rygorystyczne normy, wymagania techniczne i realizujący oczekiwania sportowych użytkowników.

Przyrządy do asekuracji CLIMBING TECHNOLOGY

Przyrządy asekuracyjne Climbing Technology świetnie sprawdzą się zarówno podczas sportowych zmagań z pionem, jak i bardziej ambitnych, wysokogórskich wejść. Dzięki nim wzbogacisz swój szpej o niezbędne i priorytetowe w ścianie bezpieczeństwo użytkowania. Znajdziesz tu zarówno kubki asekuracyjne, takie jak Doble czy Doble V, jak i innowacyjne i półautomatyczne rozwiązania w postaci przyrządu Click-Up. Prawdziwą gratką są również przyrządy zaciskowe Climbing Technology oraz rolki zjazdowe np. rolka Spider, łatwe w obsłudze i płynnie pracujące na linie.

Zobacz Przyrządy do asekuracji naszych marek:

Zobacz inne kategorie produktów CLIMBING TECHNOLOGY

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. ×
x

Zapisz się i zyskaj 12% na wszystkie produkty nieprzecenione.