cart compare favorites user people menu search copy print delivery change share marker sms pin dhl discount giftcard rental badge star ribbon dot ruler yes no arrow-up arrow-down arrow-left arrow-right facebook google pinterest application-climbing application-trekking logout info arrow-left-end arrow-right-end

Kontakt +48 71 322 34 62 | sklep@skalnik.pl

PRZYRZĄD PANTIN
  • PRZYRZĄD PANTIN

PRZYRZĄD PANTIN

191,24 PLN 255,00 PLN

Przyrząd zaciskowy przeznaczony do użycia na kostce. Idealny do współpracy z innymi przyrządmi zaciskowymi.

Zobacz więcej »

Wybierz rozmiar:

proszę wybrać rozmiar

Nie znalazłeś rozmiaru lub koloru? Zamów


Wybrany przez Ciebie produkt jest niedostępny.

POWIADOM MNIE, NATYCHMIAST GDY SIĘ POJAWI!

Dziękujemy za zainteresowanie. Jak tylko produkt powróci do naszej oferty - zostaniesz o tym poinformowany emailem.

O produkcie

Pantin NE to nowa odsłona kostkowego przyrządu zaciskowego marki Petzl. Współpracując z przyrządami Croll, Ascension lub Ascentree umozliwi dużo łatwiejsze wychodzenie po linie, znacznie ograniczając wysiłek. Innowacyjna, zwarta konstrukcja oraz kształt języka blokującego zmniejszają tarcie na linie, dzięki czemu Pantin przesuwa się po niej płynnie i bezproblemowo już od pierwszych metrów. Sam język został wykonany ze stali nierdzewnej, dzięki czemu jest wyjątkowo odporny na korozję i uszkodzenia, tym samym przedłuża znacznie żywotność całego przyrządu.

Właściwości:
- przeznaczony do współpracy z przyrządami CROLL, ASCENSION lub ASCENTREE
- zwarta konstrukcja – mechanizm zaciskowy zintegrowany z obudową niweluje ryzyko przypadkowego zaczepienia
- język blokujący wykonany ze stali nierdzewnej – duża wytrzymałość i odporność na korozję
- język wyposażony w szczelinę i ukośne zęby dobrze funkcjonuje nawet na mocno zabrudzonych i oblodzonych linach
- klamra DoubleBack umożliwia szybką i łatwą regulację
- Pantin wypina się z liny prostym wymachem nogi
- wytrzymała na zużycie, dolna taśma Dyneema
- dostępny w 2 wersjach: czarny (noga lewa), żółty (noga prawa)
- Uwaga! Pantin nie jest Sprzętem Ochrony Indywidualnej!

Średnica lin współpracujących: 8-13 mm
Materiał: aluminium, stal, włókno Dyneema
Waga: 85 g


Opinie

Udostępnij

Poleć znajomemu

Produkt dostępny również w sklepach:

ul. Polaka 18
Wrocław

ul. Bogusławskiego 45
Wrocław

ul. Ładna 4/6
Wrocław

ul. Polaka 18
Wrocław

ul. Bogusławskiego 45
Wrocław

ul. Ładna 4/6
Wrocław

ul. Polaka 18
Wrocław

ul. Bogusławskiego 45
Wrocław

ul. Ładna 4/6
Wrocław

Proszę wybrać ustawienia produktu.

PORADY

Daj blok! Czyli o przyrządach asekuracyjnych
Dziś już nawet najstarsi górale nie pamiętają o technice asekurowania partnera polegającej na trzymaniu liny w rękach. Choć trudno w to uwierzyć, tak właśnie, jeszcze na przełomie XIX i XX wieku wyglądała asekuracja. Zanim wynaleziono pierwszy przyrząd asekuracyjny, drugiego członka zespołu ( - tak, tak - drugiego, pierwszy członek zespołu po prostu nie odpadał!) asekurowano również przekładając linę przez skalne bloki, kolucha haka czy „z ciała”. Chociaż techniki te wciąż używane są w sytuacjach awaryjnych w czasie wspinania w górach, to jednak dziś nikt już nie wyobraża sobie asekuracji bez przyrządu.
Czy warto wybrać sprzęt wspinaczkowy marki Climbing Technology?
Marka Climbing Technology ma dziś ponad 30 lat doświadczenia w projektowaniu i wprowadzaniu na rynek sprzętu wspinaczkowego oraz sprzętu ochrony indywidualnej. Ten czas uczynił z Climbing Technology firmę, która dostrzega potrzeby rynku. Filozofia marki opiera się na tworzeniu projektów i strategii, które sprostają potrzebom rynku, czyli tak naprawdę zadowolą tych, którzy wspinają się, pracują na wysokościach i ratują ludzi z opresji w pionie. Climbing Technology to sprzęt przeznaczony do alpinizmu, wspinaczki sportowej, prac wysokościowych technikami linowymi oraz ratownictwa górskiego i wysokościowego. Odpowiedzialne podejście do wytwarzania nowoczesnego sprzętu, pozwala marce oznaczonej litami CT wprowadzać na rynek sprzęt spełniający rygorystyczne normy, wymagania techniczne i realizujący oczekiwania sportowych użytkowników.

Przyrządy do asekuracji PETZL

Przyrząd asekuracyjno-zjazdowy Petzl to nie tylko osławione wśród wspinaczkowej gawiedzi Reverso. To również szereg innych, niezwykle wszechstronnych rozwiązań, dzięki którym komfortowo rozprawisz się z pionem. Oferta Petzl obejmuje zarówno Grigri - przyrząd asekuracyjny z automatyczną blokadą, jak i różnego typu przyrządy zjazdowe, takie jak Priana, Stop czy Simple. Znajdziesz tu także lżejsze przyrządy asekuracyjno-zjazdowe Verso, a także Universo – wersję przyrządu Verso wraz z karabinkiem Attache 3D i unikalnym elementem łączącym.

Zobacz Przyrządy do asekuracji naszych marek:

Zobacz inne kategorie produktów PETZL

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług oraz działań marketingowych - zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi. ×
x

Zapisz się i zyskaj 12% na wszystkie produkty nieprzecenione.