Bielizna termoaktywna dla dzieci
Porady

Bielizna termoaktywna dla dzieci

Ola i Mariusz Robak / 09 stycznia 2019

Zbliża się okres ferii zimowych i w naszych sklepach coraz częściej pojawiają się pytania: „jak ubrać dziecko na zimę”, „jak zapewnić mu komfort podczas zimowych aktywności”? Odpowiedź jest tylko jedna. Dziecku będzie komfortowo i ciepło, gdy zadba się o jego ubiór zaczynając tuż przy skórze. W tym względzie nieodzowna jest bielizna termoaktywna dla dzieci.

Dziecięca bielizna termoaktywna to produkt, który świetnie sprawdzi się podczas zimowych aktywności, takich jak narty, sanki, czy uwielbiane przez dzieci rzucanie się śnieżkami. Bielizna termoaktywna nadaje się również na wędrówki w górach, jazdę na rowerze oraz wszelkie inne aktywności na świeżym powietrzu przy niższej temperaturze, nie tylko w zimie. Jeżeli masz aktywne dziecko i chcesz zadbać o jego komfort termiczny, bielizna termoaktywna będzie strzałem w dziesiątkę!

Interesuje cię czym charakteryzuje się bielizna termoaktywna? Wyjaśnię to krótko na przykładzie bielizny termoaktywnej Brubeck. Jej właściwości można podzielić na trzy główne grupy:

  • termoregulacja,
  • higiena,
  • użyteczność.
jak działa bielizna termoaktywna

Właściwości bielizny termoaktywnej (źródło: Brubeck)

 

Termoregulacja

Najważniejszą z cech bielizny termicznej jest termoregulacja. Tego typu odzież przede wszystkim zapewnia efektywną ochronę przed zimnem. Jednocześnie bielizna termoaktywna, dzięki specjalnym materiałom, jest oddychająca. Materiał odprowadza nadmiar ciepła oraz wilgoci podczas wysiłku, co zapewnia dziecku optymalny komfort termiczny i niweluje uczucie mokrego kompresu na ciele. Bielizna termoaktywna pozwala więc chronić organizm zarówno przed przegrzaniem, jak i przed wychłodzeniem. Dodatkowo, większość modeli zawiera specjalne strefy o zwiększonej wentylacji. Znajdują się one w miejscach o wzmożonej potliwości i są stosowane dla zapewnienia jeszcze większego komfortu.

działanie bielizny termo

Zobacz jak działa bielizna termoaktywna (żródło: Brubeck)

 

Higiena

Kolejną istotną sprawą są właściwości higieniczne bielizny termoaktywnej. Jej antybakteryjność oraz antyalergiczność ma wpływ na zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników tych produktów. Materiał używany do jej wykonania ogranicza powstawanie nieprzyjemnych zapachów, a także nie uczula, co w przypadku delikatnej skóry dzieci jest bardzo ważne.

 

Komfort i wygoda użytkowania

Ostatnią – równie ważną grupą właściwości – jest użyteczność bielizny termoaktywnej. Tego typu bielizna jest wyjątkowo komfortowa i wygodna. Dopasowuje się do ciała dzięki niezwykle elastycznym włóknom, co pozwala dzieciom w pełni oddać się ulubionej aktywności. Bielizna termo nie podwija się i nie roluje, a elastyczne włókna zapewniają pełną swobodę ruchów. Niewątpliwą zaletą bielizny termoaktywnej dla dzieci są również płaskie szwy lub ich zupełny brak. Koszulki i leginsy termoaktywne można wykonywać nawet w technologii bezszwowej, w której materiał nie ma zgrubień, bo brak jest połączeń między jego częściami. Eliminuje to obtarcia czy „gryzienie”. Moim zdaniem bielizna termoaktywna dla dzieci marki Brubeck (poznaj ją) to zbawienie dla rodziców i opiekunów, bo chyba każdy z nich spotkał się kiedyś z irytacją dziecka dotyczącą ubioru.

komplet bielizny termoaktywnej brubeck

Komplety bielizny termoaktywnej Brubeck składają się z koszulki i leginsów

 

Jak dobrać bieliznę termoaktywną dziecku

W naszej ofercie bielizny termoaktywnej dla dzieci mamy koszulki, spodnie oraz komplety. Pamiętaj, aby przy wyborze nie kierować się przekonaniem, że lekko za duże ubranie posłuży dłużej. Bielizna termoaktywna powinna być jak najlepiej dopasowana. Za duża nie będzie w pełni spełniać swoich zadań oraz zmniejszy odczuwalny komfort termiczny. Będzie się też marszczyć i zawijać, przez co przysporzy małym sportowcom zmartwień i nerwów. Wybierz rozmiar, który najlepiej będzie przylegał do ciała dziecka i jednocześnie nie będzie krępował jego ruchów. Bielizna termoaktywna dla dzieci marki Brubeck dostępna jest w rozmiarach od 92 do 158.

Bielizna termo z dodatkiem wełny merino

Dzieci praktycznie bez przerwy są w ruchu, dlatego tak ważne jest zapewnienie im odpowiedniego ubioru. Bielizna termoaktywna dla dzieci Brubeck to wysokiej jakości odzież, która sprosta wyzwaniom, jakie stawia przed nią aktywny dziecięcy świat.
Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.