Wywiady

Wywiady

Lubimy słuchać ciekawych opowieści. Lubimy rozmawiać z ludźmi, którzy inspirują do działania. W tej sekcji na blogu Skalnika znajdziesz wywiady. Usiądź wygodnie przed komputerem, zaparz filiżankę ulubionej herbaty lub zrób sobie aromatyczną kawę i przysłuchaj się naszej rozmowie.

Ludzie outdooru mają całą masę ciekawych historii do opowiedzenia. Ich styl życia, aktywności, których się podejmują i miejsca, w których bywają – wszystko to może stać się tematem ciekawej i szczerej rozmowy. Na pewno zainteresuje cię skąd alpiniści biorą pomysły na realizację kolejnych projektów lub to czy w górach towarzyszy im strach. Z pewnością chętnie dowiesz się, jak wpada się na pomysł długodystanowej wędrówki i jak tę wędrówke się póżniej realizuje. Być może zainteresuje cię historia, która wiąże się z powstaniem sklepu Skalnik lub innej firmy z branży outdoorowej.

Rozmawiamy z alpinistami, przewodnikami, ludźmi branży outdoorowej, podróżnikami i wędrowcami. Przeprowadzamy wywiady, by dzielić się inspiracjami. Mamy to ogromne szczęście w życiu, że żyjemy tym czym zajmujemy się zawodowo. Mamy to szczęście, że co krok spotykamy w swojej pracy ciekawych i życzliwych ludzi.

Skalnik blog to projekt, który w zamyśle ma być miejscem wymiany myśli, a te najbardziej naturalnie przekazuje się po prostu w rozmowie. Wywiady na blogu Skalnika powstają przy okazji różnych sytuacji. Ludzi gór spotykamy w pracy. Czasem też wyruszamy na ich spotkanie specjalnie i zabieramy dyktafony na festiwale górskie, spotkania autorskie. Pierwsze wywiady po uruchomieniu nowego blogu Skalnika udało nam się zrobić podczas Festiwalu Górskiego w Lądku. Rozmawialiśmy z przewodnikiem wysokogórskim Maciejem Ciesielskim, basejumperką Martą Sokołowska i biegaczką Natalią Tomasiak. Już wtedy, od pewnego czasu, filmowaliśmy gości Spotkań z Górami, zadając im pytania od internautów i wypytując o to, co interesujące dla ludzi kochających góry. Staramy się teraz, by po każdych Spotkaniach z Górami zostało coś, co będzie żyć nieco dłużej niż prelekcja. Właśnie dlatego na naszym kanale You Tube możesz obejrzeć wywiady filmowe z gośćmi Spotkań z Górami, a na blogu przeczytać rozmowę, którą udało nam się jeszcze zarejestrować przy kawie. Nie zapominaj, że wywiady na You Tube to w pewnym stopniu przedłużenie tej sekcji naszego bloga. Zajrzyj również i tam, a znajdziesz rozmowy z Krzysztofem Wielickim, Denisem Urubko, Mateuszem Waligórą i wieloma innymi osobami, które podzieliły się z nami opowieścią o swoim życiu i pasji.

Zaglądaj tu od czasu do czasu. Mamy ambicję, by ten dział rozwijał się prężnie i inspirował także ciebie do outdoorowych przygód. Będzie nam miło, jeśli zostawisz znak lub dołączysz do rozmowy. Dołącz do dyskusji lub ją rozpocznij. Pod każdym wywiadem masz możliwość zostawienia komentarza. Może to być choćby pytanie, które zadamy kolejnym razem, gdy znów spotkamy się na rozmowy z alpinistami, wspinaczami, podróżnikami, przewodnikami górskimi…

więcej