Kurtki puchowe – ranking
Rankingi

Kurtki puchowe – ranking

Redakcja skalnik.pl / 01 października 2019

W Skalniku oferujemy ponad 40 modeli męskich kurtek puchowych. Jeżeli zastanawiacie się jaką kurtkę puchową wybrać, to ten tekst powinien pomóc. Poświęć chwilę na nasze bestsellery. 

Wszystkie kurtki puchowe, które sprzedajemy charakteryzują się najwyższą jakością, pochodzą wyłącznie od najlepszych światowych dostawców. Wiele modeli jest tak dobrych, że przez długie lata są produkowane praktycznie bez żadnych poprawek. Dla nas jest o to tyle wygodne, że możemy zrobić ranking w oparciu o poziom sprzedaży z poprzednich lat.

 

Kurtka puchowa – na co zwrócić uwagę przed zakupem

Puch. W kurtkach puchowych najważniejsze jest oczywiście wypełnienie. Producenci używają puchu kaczego lub gęsiego. Puch kaczy jest tańszy i znajduje zastosowanie raczej w kurtkach męskich. Puch gęsi jest dużo droższy, posiada znacznie lepsze parametry, jest lżejszy i cieplejszy, używany jest głównie w kurtkach turystycznych i ekspedycyjnych. Należy zaznaczyć, że w Skalniku sprzedajemy wyłącznie kurtki wypełnione puchem pozyskanym w taki sposób, aby zwierzęta nie cierpiały.

Od niedawna niektóre firmy stosują puch impregnowany. Impregnacja poprawia parametry puchu w wilgotnym środowisku. Puch tego typu po zawilgoceniu zachowuje większość swoich pierwotnych parametrów. Jakość puchu opisana jest parametrem CUI/CUIN lub Fill Power. Im wyższa wartość tego parametru, tym puch jest bardziej sprężysty i co z tym idzie cieplejszy. Każda wartość powyżej 550 jest już dobra, 800 i więcej to jakość doskonała.

Każda kurtka oprócz wypełnienia z puchu zawiera domieszkę pierza, która jest odpowiedzialna za poprawę struktury wypełnienia. Pierza nie może być jednak w kurtce za dużo – 20% domieszki pierza oznacza dobry parametr, 10% bardzo dobry. Wypełnienie, które ma więcej niż 20% pierza, jest puchem niskiej jakości i nie ma sensu takiej kurtki kupować do zastosowań turystycznych.
Materiał. Drugim, nie mniej ważnym, elementem kurtki jest materiał. Stosuje się trzy podstawowe rozwiązania. Cienki materiał bez membrany, cienki materiał z membraną i gruby materiał z membraną. Pierwsze rozwiązanie jest najpowszechniejsze. Pozwala na tworzenie bardzo lekkich kurtek, które jednak są całkowicie nieodporne na deszcz, nie chronią w pełni przed podmuchami wiatru, ale za to bardzo dobrze oddychają. Bardzo ważne jest, żeby kurtki bez membrany miały zewnętrzną powłokę DWR, chroniącą przed niewielkim deszczem.

W rozwiązaniu drugim mamy niską wagę, wiatro- i wodoodporność, kosztem słabszej oddychalności. Rozwiązanie trzecie to ciężkie kurtki na duże mrozy. Zapewniają największą ochronę przed wiatrem, całkowitą przed deszczem i jednocześnie są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne.

 

Kurtki Puchowe ranking i opinie

Przechodząc do prezentacji bestsellerów w kategorii kurtki puchowe, należy dodać, że wszystkie prezentowane poniżej kurtki są dostępne w ofercie Skalnika od kilku sezonów i cieszą się bardzo dobrą opinią wśród naszych klientów. Każdy z tych kurtek występuje w wersji damskiej i męskiej.

 

1. Rab Microlight Alpine

Microlight Alpine marki Rab to wieloletni bestseller w Skalniku. Jest to kurtka turystyczna, która świetnie spisze się także w mieście. Materiał zewnętrzny to Pertex Quantum DWR, który jest bardzo lekki, a jednocześnie zapewnia sporą ochronę przed wiatrem i niewielkim deszczem. Kurtka jest wypleniona puchem gęsim 750 CUI z certyfikatem RDS. Posiada trzy zewnętrzne kieszenie, przy czym kieszenie boczne są skonstruowane tak, aby nie kolidować z uprzężą. Kaptur posiada docieploną polarem gardę. Kurtka ma bardzo dobre opinie wśród naszych klientów. Na dzień dzisiejszy suma jej opinii to 5/5. Cena tej kurtki puchowej to 949,90 zł.

Wielu pracowników Skalnika nosi ten właśnie model. Więcej na temat kurtki Rab przeczytasz tutaj.

Julia virat Rab Microlight

Julia Virat jest przewodnikiem wysokogórskim. Kurtka Rab Microlight to część jej podstawowego ekwipunku, który przydaje się, gdy robi się zimno. (fot. Rab)

 

2. Patagonia Down Sweater

Kurtka marki Patagonia wypełniona jest puchem gęsim o 800 CUI. Puch jest certyfikowany i spełnia niezwykle rygorystyczne wewnętrzne normy Patagonii. Materiał zewnętrzny to poliester ripstop z recyklingu z ekologiczną powłoką DWR. Kurtka ma dwie kieszenie zewnętrzne i jedną wewnętrzną. Kaptur jest dopasowany i wyposażony w gardę. Kurtka ma dopasowany krój i może być z powodzeniem używana jako sweter puchowy. Cena 1099 zł.

kolekcja down sweater patagoani

Bestsellerowa kurtka puchowa Patagonia Down Sweater to model produkowany we wszystkich wariantach. Także jako kurtka puchowa dla dzieci.

 

3. Marmot Guides Down Hoody

O ile dwie poprzednie kurtki miały charakter miejsko-turystyczny, propozycja Marmota jest już typową kurtką górską. Jest znacznie cieplejsza od poprzedniczek, dzięki zastosowaniu dużo większej ilości puchu do wypełniania. Co prawda jest to puch gęsi CUI 700, ale wsad jest trzykrotnie większy. Materiał zewnętrzny to lekki poliester ripstop pokryty powłoką DWR. Puch jest oczywiście z atestem RDS. Kurtka posiada 3 kieszenie zewnętrzne i jedna wewnętrzną oraz kaptur z gardą. Jej cena to 859,90 zł.

Marmot Guides Down Hoody

Marmot Guides Down Hoody – puchowe ciepło w wersji dla niego i dla niej.

 

4. The North Face McMurdo Parka

Ostatni bestseller w naszym rankingu to kurtka The North Face McMurdo Parka. Mamy tu zupełnie inny koncept od trzech poprzednich. Kurtka jest wykonana z grubego materiału nylonowego z membraną DryVent. Kurtka Jest wypełniona puchem gęsim CUI 550, ale w bardzo dużych ilościach. Krój tej kurtki jest przedłużony. Mamy też pięć zewnętrznych kieszeni i jedną wewnętrzną. Kaptur z gardą jest docieplony dodatkowo kołnierzem ze sztucznego futra, chroniącym przed wiatrem. Kurtki The North Face tego typu zostały zaprojektowane do długotrwałego przebywania na mrozie, przy małej aktywności fizycznej. Jej cena to 1899,90 zł. Wersja damska ma inną nazwę niż męska – Arctic Parka.

 

Jak widać kurtki puchowe dobrej jakości są drogie. Bierze się to z głównie z ceny puchu najwyższej jakości, pozyskiwanego w sposób humanitarny. Istnieje na rynku wiele tańszych propozycji które jednak najczęściej są wypełnione puchem kaczym o znacznie gorszych parametrach. Dodatkowo, taki puch jest często mieszany ze zbyt dużą ilością pierza, które jest odpadem. Znacznie zmniejsza to ceną wypełnienia ale też radykalnie obniża jego jakość. Więcej na temat znajdziecie w tekście Natalii poświęconym jakości kurtek puchowych. W Skalniku zawsze staramy się sprzedawać produkty w jak najniższych cenach, dlatego kurtki puchowe sprzedajemy często z dużym rabatem.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.