Brubeck – materiały i technologie
Odzież Brubeck i technologie
Branża

Brubeck – materiały i technologie

Redakcja skalnik.pl / 10 lipca 2024

Bielizna termoaktywna Brubeck cieszy się uznaniem wielu turystów. Polska marka nie spoczywa jednak na laurach i cały czas rozwija swoje produkty, czerpiąc pełnymi garściami z zalet różnych materiałów i nowoczesnych technologii. Poznaj sekrety odzieży Brubeck.

Merino i Brubeck, czyli siła natury

Brubeck wybiera to, co dobre z propozycji natury i nowoczesnych technologii. A jednym z najlepszych włókien wykształconych w drodze ewolucji jest wełna owiec merynosów, w skrócie: merino. Wielu czytelników bloga doświadczyło już zapewne na własnej skórze zalet tej wełny, ale z myślą o zaczynających swoją górską przygodę podsumuję krótko najważniejsze cechy wykorzystywanego przez Brubeck merino:

  • to naturalne włókno chroni zarówno przed wyziębieniem, jak i przegrzaniem
  • bardzo wysoki poziom absorpcji wilgoci i oddychalności sprawia, że wełna merino szybko odprowadza pot z powierzchni ciała
  • włókna merino są biodegradowalne
  • merino ma właściwości antybakteryjne – zahamowanie rozwoju bakterii i grzybów sprawia, że nie powstają nieprzyjemne zapachy. Koszulka z merino nawet po kilku dniach noszenia będzie nadal nadawać się do użytkowania bez prania.

Jeśli interesuje cię hasło „Brubeck merino”, sprawdź takie kolekcje polskiej marki jak Active Wool oraz Comfort Wool.

Na linię Brubeck Active Wool składa się wiele górskich ubrań termoaktywnych oraz akcesoriów z wełny merynosów. Koszulki na długi i krótki rękaw, bokserki, leginsy, spodnie, czapki Brubeck – jeśli chcesz, możesz ubrać się od stóp do głów w merino polskiej marki.

Chcesz się cieszyć wygodną odzieżą nie tylko w górach? Linię Brubeck Comfort Wool stworzono z myślą o tobie. W tej kolekcji znajdziesz produkty merino do noszenia na co dzień, w pracy czy na studiach.

Nowoczesne materiały, czyli siła ludzkich wynalazków

Jednak Brubeck korzysta nie tylko z zalet merino. Niektóre koszulki czy akcesoria polskiej marki wykonano w całości z syntetycznych materiałów. Najczęściej natomiast jest tak, że zaprojektowana przez Brubeck bielizna termo łączy właściwości merino oraz włókien stworzonych przez człowieka.

Brubeck materiały
Odzież termoaktywna Brubeck łączy zalety merino i nowoczesnych materiałów (fot. Brubeck)

Jakie nowoczesne materiały znajdziesz zatem w produktach Brubeck?

  • Supplex – ta mieszanka miękkich i elastycznych mikrowłókien poliamidowych gwarantuje wysoką oddychalność. Jest ona również odporna na blaknięcie i mechacenie. Z tej mieszanki wykonano na przykład lekką i przewiewną kominiarkę Thermo. W takim nakryciu głowy nie musisz obawiać się przegrzania.
  • Fulcat – delikatna przędza zbudowana z modyfikowanych mikrowłókien poliestrowych. Jest ona bardzo lekka i zwiewna.
  • Nilit Innergy – mikrowłókno poliamidowe, które wzbogacono o naturalny minerał. Zmienia on energię cieplną ludzkiego ciała w głębokie promienie podczerwone.
  • Nilit Breeze – mikrowłókno poliamidowe o właściwościach chłodzących. Ta przędza jest bardzo elastyczna i chroni przed promieniowaniem UV.
  • Nilit Heat – materiał stworzony na bazie węgla kawowego, który uzyskuje się z łupin ziaren kawy. Ma on naturalne właściwości termoizolacyjne i jest przyjazny dla środowiska. Odzież termoaktywna Brubeck przeznaczona na zimę często wykorzystuje właśnie tę przędzę. Znajdziesz ją choćby w leginsach Thermo, które szybko odprowadzają wilgoć na zewnątrz i świetnie utrzymują optymalną temperaturę ciała nawet na dużym mrozie.

Nowe technologie, czyli siła innowacji

Projektanci marki Brubeck zaglądają też często do laboratoriów. Wymyślane tam technologie wynoszą na zewnątrz i stosują w nowych ubraniach termoaktywnych. Na które innowacje warto zwrócić szczególną uwagę?

3D Technology to technologia przestrzennej budowy dzianiny, która zwiększa powierzchnię odbioru wilgoci. Dzięki temu pot jest szybciej odprowadzany na zewnątrz. Taka konstrukcja ułatwia też cyrkulację powietrza wewnątrz odzieży.

Ulepszoną wersją tej technologii jest 3D Pro Technology. Zmodyfikowane sploty zastosowano w miejscach o wzmożonej potliwości, aby jeszcze skuteczniej odprowadzać wilgoć na zewnątrz.

Technologię 3D znajdziesz między innymi w bokserkach z wkładką rowerową BX11410.

Brubeck Technologia 3D
Technologia 3D gwarantuje sprawne odprowadzanie wilgoci nawet przy intensywnym wysiłku (fot. Brubeck)

Technologia Brubeck Airjet polega na sczepianiu ze sobą mikrowłókien elastanu i poliamidu przy pomocy strumienia powietrza. Zapewnia to wyjątkową gładkość oraz wysoką odporność przędzy na ścieranie. Dzięki temu nawet po długim użytkowaniu i wielokrotnym praniu bielizna termoaktywna Brubeck będzie nadal świetnie na ciebie pasować.

Koszulka termoaktywna Brubeck Active Wool zawiera właśnie taką ulepszoną przędzę.

Leginsy do biegania Running Force wykorzystują natomiast technologię BTP Covering System. Polega ona na oplocie mikrowłókien polipropylenowych wokół elastanu, co gwarantuje utrzymanie parametrów odzieży. Zapobiega również bezpośredniemu kontaktowi elastanu ze skórą.

Kochasz zimowe aktywności i zależy ci przede wszystkim na tym, aby odzież termoaktywna Brubeck zapobiegła wyziębieniu organizmu? Zwróć uwagę na technologię Double Heating. Mechaniczna zmiana powierzchni przędzy pozwala dwukrotnie poprawić właściwości termoizolacyjne oraz komfort użytkowania. Taki pomysł zastosowano na przykład w syntetycznych leginsach Extreme Thermo. Koszulka Brubeck z tej linii również wykorzystuje technologię Double Heating.

Odzież Brubeck i zima
Właściwości termoizolacyjne są ważne szczególnie zimą (fot. Brubeck)

Jeżeli z kolei twoim głównym zmartwieniem jest ryzyko przegrzania, twoim sprzymierzeńcem będzie technologia Air Balance. Zaprojektowana przez Brubeck bielizna termoaktywna, wykorzystująca ten patent, zawiera strefy wentylacyjne w postaci mikrootworków w miejscach szczególnie narażonych na przegrzanie i potliwość. Poprawia to cyrkulację powietrza i tym samym chroni ciało przed przegrzaniem.

Miękkość oraz komfort noszenia ubrań zapewnia natomiast technologia Soft Touch, która zabezpiecza przed kontaktem ciała z elastanem.

W walce z nieprzyjemnymi zapachami pomoże natomiast (poza wspomnianym już wcześniej naturalnym merino) antybakteryjna technologia Silver BTP oparta na jonach srebra. Czapka Brubeck Dirt przeznaczona pod kask wspinaczkowy lub rowerowy wykorzystuje właśnie tę technologię.

Brubeck czapka
W trakcie intensywnej aktywności walka z nieprzyjemnymi zapachami jest szczególnie ważna (fot. Brubeck)

Miłośnicy dwóch kółek pokochają również wkładki rowerowe La Fonte amortyzujące i neutralizujące wstrząsy. Wykonane z cienkiej pianki wkładki wspomagają też odprowadzanie wilgoci i zmniejszają ryzyko otarć.

Naturalne merino, nowoczesne materiały oraz innowacyjne technologie łączą siły w odzieży Brubeck, aby zapewnić ci jak największy komfort w outdoorze i na co dzień. Korzystaj śmiało z tych rozwiązań, aby móc odkrywać i zdobywać jeszcze więcej. Daj znać w komentarzu, które patenty Brubeck cenisz najbardziej.

Katarzyna Hałupka

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.