Czołówki Petzl 5 najlepszych
czołówki petzl
Branża

Czołówki Petzl 5 najlepszych

Redakcja skalnik.pl / 26 października 2016

Światło to źródło życia. Czołówki Petzl’a dają światło niezbędne do życia i przetrwania podczas wypraw outdoorowych. Bez względu czy jesteś biegaczem, rowerzystą lub wspinaczem znasz niezastąpione korzyści tego rodzaju świetnego urządzenia. Szukając swojej niezawodnej latarki czołowej proponujemy zatrzymać się przy produktach marki Petzl, która jest liderem w produktach tej kategorii. Dzisiejsza propozycja to 5 najlepszych czołówek z oferty Petzl’a.

czołówka tikaTikka

Jako uniwersalna i funkcjonalna czołówka Tikka daje również możliwość wyboru koloru który najbardziej lubisz. Jeśli potrzebujesz oryginalnej czołówki bliskiego zasięgu i do krótkotrwałego przemieszczania się w terenie to wybór powinien paść na ten model. Technologia Standard Lighting zamknięta w solidnej obudowie daje możliwość oświetlania w trybie bliskiego zasięgu czyli szerokiej wiązki lub skupionej wiązki, do krótkiego przemieszczania się. Dwie możliwości oświetlania, pozwolą Ci dopasować ilość światła w zależności od sytuacji i rodzaju działania.

czołówka tikka xpTikka XP

Innym modelem z rodziny Tikka, jest zaawansowana latarka czołowa do aktywności outdoorowych Tikka XP. Świetna kolorystyka, duża moc i technologia Constant Lightning charakteryzują właściwości modelu Tikka XP. Idealna na krótkie wypady i powroty po zmroku, ale i idealna na nocne biegi czy wspinaczkę. W tym modelu marka Petzl proponuje 5 trybów światła białego i 2 tryby czerwonego. Ten niezawodny wynalazek nie zawiedzie Cię nawet, gdy jej moc jest minimalna, bo wtedy możemy przejść w tryb oświetlenia czerwonego.

Tikka RXP

czołówka tikka rxpJeśli jesteś entuzjastą dynamicznych aktywności outdoorowych wybierz model z oferty Petzl’a Tikka RXP. Tą niezwykle funkcjonalną czołówkę możesz używać podczas swoich ulubionych aktywności, jak biegi trailowe czy trekking. Projektanci zadbali o odpowiednią konstrukcję opaski z dwupasmową częścią tylną, która dobrze przylega do głowy i nie pozwala na przesuwanie się jej nawet podczas szybkiego i intensywnego przemieszczania się. Tikka RXP została wyposażone w technologię Reactive Lighting, która automatycznie dostosowuje rodzaj wiązki światła i jego moc dzięki wbudowanemu czujnikowi. Funkcja Lock chroni przed przypadkowym włączeniem podczas transportu czy przechowywania. Ta czołówka posiada wytrzymały akumulator litowo-jonowy, który sprawdzi się nawet podczas użytkowania w czasie niskich temperatur.

czołówka reactik+Reactik+

Absolutną innowacją marki Petzl jest czołówka Reactik+ jako pierwszy na świecie model sterowany przy użyciu technologii Bluetooth®. Jeśli chcesz mieć kontrolę nad swoją lampką poprzez smartfon czy tablet to trafiłeś na właściwy model. Teraz dzięki darmowej aplikacji MyPetzl Light będziesz mógł zarządzać mocą światła, trybami świecenia i kontrolować stan naładowania swojej czołówki. Oprócz tego, że to ciekawy gadżet, swoją funkcjonalnością wpisuje się w zadania outdoorowe. Zapewni Ci oświetlenie o mocy nawet do 300 lumenów. Francuski producent zapewnił w tym modelu wszystkie cechy najwyższej jakości czołówki. Pozwala ona na dopasowanie trybów do konkretnych aktywności. Może mieć ona Twoje własne ustawienia, dzięki którym zapanujesz nad każdym parametrem ale posiada również domyślne profile. Aplikacja MyPetzl Light daje możliwość kontroli stanu naładowania baterii ale i oblicza czas pozostały do wyładowania. Następne udogodnienie to akumulator ładowany przez złącze USB, co jest idealnym rozwiązaniem, gdy często będziesz używać swojej ulubionej czołówki. Oprócz wszystkich możliwości regulowania siłą światła czy jakości wiązki tryb Live sam dopasuje się do aktualnych warunków. To naprawę świetna czołówka dla każdego aktywnego człowieka, który chce iść z duchem nowoczesności.

czołówka naoNao

Dla entuzjastów wspinaczki i speleologii, czyli wszystkich tych którzy lubią ambitne, outdoorowe działania przedstawiamy fantastyczną czołówkę – model Nao, która zaskoczy Cię jeszcze większą mocą i wydajnością. Opracowany w nurcie technologicznego zaawansowania, z myślą o profesjonalnym, specjalistycznym użytkowaniu. Model przedstawia technologię Reactive Lighting, która ma wbudowany czujnik światła i dopasuje się do Twoich aktualnych potrzeb. Taka funkcja wpływa na komfort użytkowania oraz wydłużą czas oświetlania Twojej drogi. Oprócz tego posiada wydajny w niskiej temperaturze akumulator litowo – jonowy który łatwo naładujesz dzięki zintegrowanej wtyczce USB kompatybilnej ze wszystkimi ładowarkami. Za pomocą programu OS Petzl masz możliwość personalizacji oświetlenia pod swoje potrzeby. To małego urządzenie daje Ci szereg nowych możliwości, zapewniając długie godziny, nieprzerwanego działania w skrajnie niesprzyjających warunkach.

 

Nasza dzisiejsza propozycja pięciu najlepszych czołówek Petzl daje możliwości wyboru modelu idealnego dla własnych potrzeb. Każda z nich jest najwyższej jakości produktem, który nie zawiedzie Cię podczas podróży. Jeśli wybór jest dla Ciebie jasny, zapraszamy do naszego sklepu internetowego Skalnik.pl lub do jednego z trzech sklepów turystycznych Skalnik we Wrocławiu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.