Filipiny – wyspiarskie nicnierobienie. O podróży z małym dzieckiem w dalekie zakątki globu
filipiny
Spotkania z górami

Filipiny – wyspiarskie nicnierobienie. O podróży z małym dzieckiem w dalekie zakątki globu

152452800024 kwietnia 2018

Filipiny_Aga_Kędzierska

TEMAT:

Filipiny – wyspiarskie nicnierobienie. O podróży z małym dzieckiem w dalekie zakątki globu

PRELEGENT:

Łukasz Kędzierski

MIEJSCE:

Wybrzeże Wyspiańskiego 27, Budynek A1 PWR, sala 329, Wrocław

DATA:

24.04.2018 19:00

Podczas najbliższych „Spotkań z Górami” królować będą plaże, czyste morze i egzotyczna kuchnia oraz dziecięca radość. Stanie się tak za sprawą Łukasza Kędzierskiego – blogera, fotografa, podróżnika – który opowie o podróżowaniu z dzieckiem nawet na drugi koniec świata. Zapraszamy na prelekcję zatytułowaną „Filipiny – wyspiarskie nicnierobienie. O podróży z małym dzieckiem w dalekie zakątki globu”. Cała podróżnicza rodzinka to Łukasz, Aga i Nadia.

Nadia ma 6 lat i razem z rodzicami odwiedziła już sporo krajów. Gdy była zupełnie malutka, cała rodzina wyjeżdżała w niedalekie okolice, zwiedzać Polskę i sąsiednie kraje. W pierwszą daleką podróż – do Malezji i Singapuru – cała rodzina wybrała się, gdy Nadia miała 12 miesięcy. Od tamtej pory raz do roku starają się jeździć w dłuższą, kilkutygodniową podróż. Mapa odwiedzonych przez rodzinę miejsc z roku na rok zapełnia się kolejnymi regionami. Całą trójką byli w Tajlandii i Kambodży, Izraelu, Chorwacji, Filipinach i Wietnamie. W przerwach między dużymi podróżami, wykorzystują weekendy lub wolne dni na krótsze i bliższe podróżowanie. Ponieważ zdecydowanie preferują aktywny wypoczynek, razem z Nadią zdobywają Koronę Gór Polski.

Wszystkie podróże Łukasz i Aga sami organizują od A do Z. Wymyślają miejsce, które chcieliby odwiedzić, szukają biletów, czytają o atrakcjach, które chcą zobaczyć lub doświadczyć. Omijają kurorty i wielogwiazdkowe hotele, bo wolą poznawać odwiedzane kraje „od podszewki”. Trasa ich podróży zmienia się, bo jak sami przyznają w ich podróżach chodzi o to, żeby dla każdego było coś miłego. Także dla malucha. Jeśli trzeba poleniuchować – leniuchują. I znajdują w tym dużo przyjemności, widząc jak Nadia poznaje inne dzieci. Z fascynacją odkrywają, że brak znajomości języka nie jest żadną przeszkodą we wspólnej zabawie. O swoich przygodach starają się pisać na blogu, w którym udowadniają, że podróżowanie z dzieckiem to nic trudnego, wystarczy po prostu chcieć. W cyklu „Nadia w podróży” skrzętnie zapisują wspólne przygody, które – mają nadzieję – zainspirują innych do dalszych i bliższych wyjazdów z pociechami.

Dla Łukasza Kędzierskiego podróżowanie to pasja, która sprawia, że życie nabiera smaków i obrazów. Jest zapalonym fotografem, który dla uchwycenia malowniczego wschodu słońca potrafi zerwać się w środku nocy i cierpliwie czekać na początek dnia. Na swoim blogu www.lkedzierski.com opisuje większe i mniejsze podróże, które ilustruje zdjęciami. Z żoną Agnieszką sami planują i organizują swoje wyjazdy. Od kiedy ich rodzina powiększyła się o córkę – Nadię – najchętniej podróżują we trójkę. Udowadniają, że podróże z dzieckiem, są ciekawe, fascynujące i wspaniałe. Chcą inspirować innych do podróżowania z dzieckiem nawet w najdalsze strony.

Sponsorzy

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.