Kubek termiczny – jaki wybrać? Opinie i Ranking kubków termicznych
Ranking kubków termicznych
Rankingi

Kubek termiczny – jaki wybrać? Opinie i Ranking kubków termicznych

Redakcja skalnik.pl / 05 sierpnia 2019

Wielu z Was prosi pracowników Skalnika o pomoc w doborze kubka termicznego. Padają pytania o to, jaki kubek wybrać na podróż samochodem, komunikacją miejską, czy tez na wypad w góry. Pytacie tez czy warto kupić markowy termokubek, skoro powszechnie dostępne są „takie same” za kilkanaście złotych. Dzisiaj postaram się odpowiedzieć na część tych pytań oraz przedstawić ranking najchętniej kupowanych w Skalniku kubków w ubiegłym roku. Najpierw podział termokubków ze względu na przeznaczenie.

Kubek termiczny do samochodu

Kubek na kawę, który jeździ z nami samochodem powinien przede wszystkim pasować do uchwytu. Dół kubka musi być wąski a korpus powinien mieć regularny kształt. Kubek nie powinien mieć zbyt dużej pojemności, żeby nie wystawać za bardzo i nie utrudniać zmiany biegów.

Bardzo ważne będzie to, aby taki kubek termiczny dało się obsługiwać jedną ręką. Powinien być wyposażony w przycisk lub inne rozwiązanie ułatwiające odblokowanie zaworu. Nie musi być szczelny. Doskonałym wyborem będzie kubek termiczny Esbit Thermo Mug. Oprócz wszystkich powyższych wymogów dodatkowo ma on matową powłokę, dzięki której dobrze leży w dłoni i się nie wyślizguje oraz w praktyczny dziubek, ułatwiający picie w czasie jazdy. Jego cena to 79 zł.

Kliknij w link, jeśli chcesz poznać kubek termiczny Esbit.

Kubek termiczny do samochodu
Kubka termicznego bardzo często używamy podczas jazdy samochodem

Kubek na kawę termiczny

Drugim najczęstszym zastosowaniem termokubków jest zachowanie temperatury kawy w czasie drogi do pracy, czy podczas podróżny komunikacją miejską. Taki „szczelny kubek do torebki” powinien mieć nieco inne cechy niż samochodowy. Jego najważniejszą cechą jest szczelność.

System zamykania i zawór powinny być w takim kubku tak skonstruowane, aby zablokowany kubek można było wrzucić do plecaka czy torebki bez ryzyka, że coś z niego wycieknie. Jeżeli ma być wykorzystywany w drodze powinien mieć możliwość obsługi jedną ręką. Kolejną ważną cechą tego typu kubka jest to, że powinien być ładny, modny i stylowy. W tej kategorii najlepiej sprawdzi się kubek termiczny Contigo. Kubek Contigo West Loop wszedł już do popkultury. Używają go gwiazdy i miliony użytkowników na całym świecie. Jest produkowany w kilkunastu kolorach. Jego cena to 159 zł.

Zobacz kultowy kubek termiczny Contigo.

Kubek termiczny szczelny do zastosowań turystycznych

Jeżeli planujecie krótką wycieczkę górską w kubku termicznym możecie zabrać niewielką ilość ciepłego napoju, co często jest wygodniejsze niż dźwiganie litrowego termosu. Typowy kubek turystyczny powinien być szczelny oraz dłużej utrzymywać temperaturę płynu niż te, których używamy w mieście. Najlepszym wyborem będzie kubek termiczny Primus Vacuum Commuter Mug 0,4l. Pod tą nieco przydługą nazwą kryje się kubek stworzony do górskich wycieczek. Kubek jest oczywiście szczelny, można go odblokować nawet w grubej rękawicy, powłoka jest matowa, więc nie wyślizguje się. Kubek ten od spodu jest wyposażony w dodatkową antypoślizgową warstwę z miękkiego tworzywa amortyzującą upadki i stanowiącą dodatkową izolację, kiedy stawiamy go na śniegu. Jego cena to 109 zł.

A może kolorowy kubek termiczny Primus?

Kubki termiczne Primus
Kubki termiczne Primus dostępne są w tylu kolorach, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie

Czy warto kupić tani kubek termiczny z marketu

Swojego czasu Polskę zalała fala kubków termicznych wymienianych za punkty na stacjach benzynowych oraz rozdawana przez duże sieci handlowe. Ich wygląd nie różni się szczególnie od kubka markowego. Różnica jest taka że kubek markowy trzyma ciepło nawet przez 8 godzin, jego tani odpowiednik czasami zaledwie 40 minut. Jeżeli kubek jest plastikowy w środku, to najczęściej nie ma próżni pomiędzy ściankami i nigdy nie dorówna kubkowi próżniowemu. Poza tym w większości przypadków kubki te mają problemy ze szczelnością, a zapach plastikowego środka przechodzi do napojów. Kupując w Skalniku markowy kubek termiczny wydasz zaledwie kilkadziesiąt złotych, a produkt będzie ci wiernie służył przez wiele lat.

Markowy kubek termiczny? Znajdziesz go na Skalnik.pl

Kubek termiczny ranking

Wychodząc z założenia, że klienci Skalnika zawsze wiedzą, jakie produkty są dla nich najlepsze, poniżej podaję listę pięciu najlepiej sprzedających się modeli w ubiegłym roku. Trzy z nich są liderami w opisanych dzisiaj kategoriach.

  1. Kubek Contigo West Loop
  2. Kubek Primus Vacuum Commuter Mug 0,4
  3. Kubek Esbit Thermo Mug
  4. Kubek Termite Bluff 0,48 (drugie miejsce w kategorii turystyka)
  5. Kubek Contigo Byron 470 ml (drugie miejsce w kategorii „do torebki”)

Wszystkie te kubki znajdziecie w Skalniku, często nawet z rabatami do 30%. Często wysyłamy kubki termiczne jeszcze w ten sam dzień, w którym złożysz zamówienie. Jeśli kubek ci się nie spodoba, możesz oddać go do 30 dni.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.