Raczki turystyczne ranking i opinie naszych klientów - blog Skalnik
Raczki turystyczne ranking i opinie naszych klientów
Raczki do butów - ranking
Rankingi

Raczki turystyczne ranking i opinie naszych klientów

Redakcja skalnik.pl / 04 stycznia 2019

Raczki turystyczne – często nazywane też kolcami na buty – to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia turysty górskiego zimą. Ich stosowanie bardzo korzystnie wpływa na bezpieczeństwo, więc raczki powinny znaleźć się w plecaku zawsze wtedy, kiedy wybieracie się na wyjazdy od jesieni do późnej wiosny.

Oczywiście im wyższe góry, tym okres ich używania jest dłuższy. Pamiętajcie, że nawet jeżeli przy wejściu na szlak panuje dodatnia temperatura, wyżej trasy mogą być zalodzone i wtedy raczki okazują się być niezwykle przydatne. Dodatkowo jest to sprzęt stosunkowo tani i lekki, dlatego powinno się wyrobić nawyk zabierania ich ze sobą „na wszelki wypadek”.

W Skalniku sprzedajemy raczki czterech marek C.A.M.P., Climbing Technology, VI.6+ i Veriga. Przy czym pierwsze trzy marki kupujecie w tak dużych ilościach, że możemy z zebranych danych zbudować ranking. Nie będę się tutaj rozpisywał o tym, czym raczki turystyczne różnią się od siebie. Bardzo dobry materiał przygotował na ten temat Bartek i możecie go na szybko obejrzeć poniżej. Zaraz po tym przechodzimy do rankingu.

 

Raczki na buty ranking

Jak widzieliście na filmie, raczki CAMP, VI.6+ i CT różnią się drobnymi detalami. Nie będziemy tu wnikać w to, które są lepsze, a które gorsze. Oprzemy się wyłącznie na liczbie i jakości opinii, które im wystawiliście na skalnik.pl. Pamiętajcie także, że wystawiając opinie do produktów, które kupiliście w naszym sklepie możecie wziąć udział w konkursie i losowaniu co miesiąc bardzo fajnych outdoorowych nagród. Wystawiając opinie pomagacie innym pasjonatom turystyki i wspinaczki wybierać produkty najlepiej dostosowane do ich potrzeb. Więcej na temat konkursu na opinie znajdziecie tutaj. Oceniać można produkty zakupione w Skalniku, ale też w innych sklepach sportowych i turystycznych.

Raczki na buty

 

Tylko cztery modele raczków turystycznych sprzedaje się w tak dużych ilościach, że możemy z tego skonstruować bardzo wiarygodny ranking. Są to raczki: VI.6+ Pro Traxion i Pro Traxion lite, C.A.M.P. Ice Master oraz Climbing Technology Ice Traxion Plus. Pełnowymiarowe modele marki C.A.M.P i CT kosztują tyle samo, czyli 159,90 zł raczki VI.6+ są od nich 10 zł tańsze. W przypadku raczków odchudzonych cena VI.6+ Pro Traxion Lite to 149 zł.

Ranking powstał przez zsumowanie opinii wystawionych dla wszystkich rozmiarów i podzielniu przez liczbę opinii. Maksymalna wartość opinii wynosi 100%. Po podsumowaniu waszych opinii niekwestionowanym zwycięzcą rankingu zostały raczki turystyczne VI.6+ Pro Traxion. Reszta rankingu wygląda następująco.

  1. VI.6+ Pro Traxion 22 opinie 98,36%
  2. Climbing Technology Ice Master Plus 12 opinii 98,25%
  3. VI.6+ Pro Traxion Lite 22 opinie 98,19%
  4. C.A.M.P Ice Traxion 11 opinii 98,18%

Raczki VI.6+ doceniliście za bardzo dobrą relację jakości do ceny, najlepszy w grupie pokrowiec, wygodę zakładania i zastosowane materiały. Podobne zalety najczęściej wymienialiście w przypadku raczków CT. Raczki Climbing Technology zostały jednak skrytykowane przede wszystkim za słaby materiał pokrowca, który waszym zdaniem może się przebić kolcem i uszkodzić rzeczy w plecaku. Raczki CAMP, chwalicie za jakość i opakowanie, natomiast z krytyką spotyka się łańcuszek i pokrywające się korozją płytki.

Należy jednak zaznaczyć, że wszystkie te modele zostały przez was bardzo wysoko ocenione. Na kilkadziesiąt wystawionych opinii, najniższa zdobyła 4 gwiazdki, czyli 80%. Świadczy to o tym, że są to produkty najwyższej jakości i wszystkie są godne polecenia. Należy też zwrócić uwagę na to, że różnica w jakości opinii pomiędzy pierwszym a ostatnim modelem w rankingu wyniosła zaledwie 0,18%. Biorąc to pod uwagę należy uznać że porównywane modele cieszą się bardzo dużym uznaniem użytkowników i reprezentują najwyższą światową jakość.

Na koniec pamiętajcie, że w trudniejszym terenie raczki nie zastąpią nigdy prawdziwych raków. W terenie o znacznym pochyleniu raki koszykowe zawsze będą znacznie bezpieczniejsze niż raczki i to ich używanie zalecamy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również: