Mountain Equipment – co to za marka
Odzież Mountain Equipment
Branża

Mountain Equipment – co to za marka

Redakcja skalnik.pl / 09 kwietnia 2021

Dlaczego ludzie ruszają w góry? Brytyjska marka Mountain Equipment nie traci czasu na tłumaczenie, czemu kolejni wędrowcy zapuszczają się w dzikie miejsca. Skupia się za to na projektowaniu sprzętu dla nich i wychodzi jej to doskonale.

Mountain Equipment już od ponad 50 lat wyposaża tych, którzy ruszają na wyprawy w trudnych i najtrudniejszych warunkach. Brytyjska marka nie uznaje kompromisów, dzięki czemu odzież Mountain Equipment będzie dobrym wyborem na nawet najbardziej ambitne ekspedycje.

Odzież Mountain Equipment
Odzież Mountain Equipment sprawdzi się w każdych warunkach (fot. Mountain Equipment)

Marka Mountain Equipment wspiera sprzętem i nie tylko

Niedobra pogoda w góry? Mountain Equipment przekonuje, że prawie zawsze są odpowiednie warunki na wyprawę w dzikie rejony. Trzeba się tylko dobrze ubrać, dbając o każdy detal.

Marka Mountain Equipment nie poprzestaje na sloganach. W swoich produktach stosuje wytrzymałe materiały i innowacyjne rozwiązania techniczne. Dzięki temu odzież Mountain Equipment wypatrzysz w wyposażeniu zabieranym na wyprawy przez alpinistów, himalaistów czy polarników.

Co znajdziesz w szerokiej ofercie Mountain Equipment? Przede wszystkim świetne kurtki, bluzy i spodnie, a także różnorodne akcesoria: czapki, kominiarki, maski czy stuptuty. Uznaniem wędrowców cieszą się także namioty turystyczne i ekspedycyjne Mountain Equipment oraz awaryjne płachty.

Kurtka Mountain Equipment
W szerokiej ofercie Mountain Equipment znajdziesz odzież na ambitne wyprawy (fot. Mountain Equipment)

Na tle konkurencji marka Mountain Equipment wyróżnia się jednak nie tylko jakością sprzętu, lecz także udziałem w licznych kampaniach na rzecz środowiska oraz pracowników. Brytyjska firma jest partnerem między innymi:

  • Fair Wear Foundation – przeprowadza regularne kontrole warunków pracy, dążąc do poprawienia jakości życia pracowników. Mountain Equipment współpracuje z tą fundacją od 2012 r. i jest regularnie nagradzany statusem lidera.
  • Down Codex – Mountain Equipment systematycznie kontroluje swój łańcuch dostaw, aby mieć pewność, że pozyskuje puch tylko z tych miejsc, w których zapewnia się dobre warunki życia ptakom.
  • Climbers Against Cancer – celem tej kampanii jest zbieranie pieniędzy na rzecz badań nad lekiem. Środki są pozyskiwane przez sprzedaż koszulek z hasłem akcji.

Kurtka Mountain Equipment na każde warunki

Kategorią górskiej odzieży, z której Mountain Equipment jest najbardziej znany, są zdecydowanie kurtki. Kurtka Gore-Tex, polarowa, puchowa – w ofercie brytyjskiej marki znajdziesz model na każde warunki i porę roku. Poniżej przedstawiam najważniejsze modele z każdej kategorii.

Kurtka męska i damska Mountain Equipment
Kurtki to specjalność brytyjskiej marki Mountain Equipment (fot. Mountain Equipment)

Kurtki polarowe dają ciepło przez cały rok

Polarowa kurtka Mountain Equipment chroni przed chłodem i wiatrem, zapewniając jednocześnie swobodę ruchów. Tego typu kurtka może ci służyć jako ubranie wierzchnie w ciepłe miesiące. W okresie przejściowym oraz w trakcie zimy sprawdzi się natomiast świetnie jako warstwa pośrednia.

Od chłodu uchroni cię dobrze kurtka polarowa Diablo Hooded. Miękka w dotyku i oddychająca nadaje się zarówno na wyprawy piesze, jak i skiturowe. Jeżeli natomiast szukasz lekkiej warstwy pośredniej zwróć uwagę na polar Litmus Mountain Equipment.

Kurtka softshellowa osłoni cię od wiatru

Twoimi priorytetami są oddychalność oraz ochrona przed wiatrem? Softshell jest tym rodzajem kurtki, którego potrzebujesz. W tej kategorii marka Mountain Equipment proponuje kurtkę Echo Hooded z materiału EXOLITE. To bardzo wytrzymała, a jednocześnie elastyczna i wygodna tkanina, dzięki której możesz cieszyć się pełną swobodą ruchów.

Kurtki Gore-Tex na najtrudniejsze warunki

Deszcz, wiatr, trudny teren? Na takie warunki potrzebne są ci najlepsze rozwiązania. Kurtka Mountain Equipment Gore-Tex będzie twoim niezawodnym towarzyszem na każdej ambitnej wyprawie.

Kurtka Mountain Equipment z membraną Gore-Tex Paclite lub Paclite Plus jest przeznaczona dla tych, którzy potrzebują awaryjnej warstwy na nagłą zmianę pogody. Kurtki Garwhal czy Skardu z tą membraną są bardzo lekkie i kompaktowe. Możesz więc wrzucić je do plecaka i przypomnieć sobie o nich dopiero wtedy, kiedy na niebie zbiorą się groźne chmury. Odzież Mountain Equipment z membraną Gore-Tex Paclite cechuje się też dużą oddychalnością, więc nadaje się na dynamiczne działania w terenie.

Kurtka Garwhal GTX Mountain Equipment
Kurtka Garwhal z membraną Paclite jest lekka i pakowna (fot. Mountain Equipment)

Kurtka Mountain Equipment z membraną Gore-Tex 3L lub 3L PRO została natomiast stworzona z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. Odzież z tą membraną bardzo dobrze chroni przed wiatrem oraz deszczem, a także cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W tej kategorii uwagę zwraca kurtka Mountain Equipment Lhotse GTX. W tym modelu laminat połączono z dwoma rodzajami materiału zewnętrznego. W strefach, w których jest potrzebna standardowa ochrona, użyto materiału o gęstości 40D. W miejscach najbardziej narażonych na uszkodzenia zastosowano natomiast tkaninę o gęstości 80D.

Nie wiesz, na jaką membranę się zdecydować? Czasami nie trzeba wybierać. Model Mountain Equipment Saltoro GTX, dostępny jako kurtka Gore-Tex damska lub męska, łączy dwa rodzaje membrany, aby zapewnić optymalną ochronę. W miejscach wystawionych na silny deszcz (zewnętrzna strona rękawów, ramiona itd.) zastosowano trójwarstwowy Gore-Tex 3L. W pozostałych strefach użyto lżejszy i mniej sztywny Gore-Tex Paclite wzmocniony dodatkowo hydrofobową powłoką DWR.

Kurtka Saltoro GTX Mountain Equipment
W kurtce Saltoro zastosowano dwa rodzaje membrany, aby odzież jak najlepiej spełniała swoją funkcję (fot. Mountain Equipment)

Kurtki puchowe na największe mrozy

W ofercie Mountain Equipment znajdziesz także propozycje na najzimniejsze dni w roku, czyli kurtki puchowe. W tej kategorii warto zwrócić uwagę na Skyline Hooded – puchówkę, która zajmuje bardzo mało miejsca po spakowaniu. Z myślą o turystkach brytyjska marka zaprojektowała natomiast kurtkę Senja Women wypełnioną kaczym puchem.

Kurtki puchowe Mountain Equipment
Mróz? Kurtka puchowa zapewni ci ciepło (fot. Mountain Equipment)

W powietrzu wilgoć, na niebie szare chmury, a pod ubrania wciska się ostry wiatr? Zanim powiesz, że takie warunki wykluczają górską wycieczkę, wypróbuj odzież Mountain Equipment. Brytyjska marka od wielu lat skutecznie chroni turystów przed kapryśną pogodą, pozwalając im się cieszyć górami przez cały rok.

Katarzyna Butkiewicz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.