Nosidełka Deuter – kultowe nosidełka dla dzieci
Branża

Nosidełka Deuter – kultowe nosidełka dla dzieci

Marcin Nowak / 14 lutego 2024

Miłość do gór jest w pewnych względach wyjątkowa. To uczucie, które chcemy przeżywać, cieszyć się nim i dzielić. Tym uczuciem chcemy zarażać i przekazywać je dalej, przyjaciołom, rodzinie, po prostu najbliższym. Nie inaczej jest z dziećmi, w których też chce się zaszczepić górskiego bakcyla. Mimo tego, że nie każdy szlak będzie dostępny dla wózków, to i tak nawet najmłodsze pociechy mogą doświadczać gór i podziwiać górskie panoramy z rodzicielskich pleców. Od lat pozwalają na to nosidełka Deuter. W tym wpisie przedstawię Wam nosidełka niemieckiej marki i wskaże różnice między poszczególnymi modelami.

Nosidełka turystyczne – dlaczego warto?

Nosidło turystyczne jest coraz częściej wybieranym przez rodziców rozwiązaniem. Stanowi zasadniczą, lepszą alternatywę dla różnego rodzaju nosidełek dziecięcych czy chust. Oczywiście, dziecko nie jest bezpośrednio przy rodzicu, ale komfort poruszania się po górskich szlakach jest nieporównywalnie wyższy. Szczególnie, gdy dziecko już nieco podrośnie.

Nosidełko turystyczne to, w wielkim skrócie, akcesorium, które przy zachowaniu właściwości nośnych plecaka umożliwia przemieszczanie się w komfortowy sposób wraz z umieszczonym w nim dzieckiem. Nosidełko górskie dla dzieci cechuje się systemem nośnym identycznym z tym, które można spotkać w jakościowych plecakach transportowych, siedziskiem, w którym umieszczamy dziecko, licznymi kieszeniami i akcesoriami pobocznymi takimi jak daszek czy pokrowiec wodoodporny.

Nosidełka turystyczne dla dzieci są zdecydowanie wygodniejsze nie tylko dla samego rodzica. Dziecko siedzi w wygodnej, w bezpiecznej uprzęży zapewniającej właściwą pozycję i odpowiednią cyrkulację powietrza. Dodatkowo dla jeszcze większego komfortu najmłodszych stópki umieszczamy w specjalnych strzemionach, dzięki czemu nie opadają bezwładnie. Co istotne, żeby móc korzystać z nosidła, dziecko powinno umieć samodzielnie siedzieć.

wygodne nosidełka dla dzieci
Z dzieckiem w góry bezpiecznie i wygodnie! (fot. Deuter)

Zobacz ofertę na –> nosidełka turystyczne.

Nosidełko Deuter Kidcomfort – wygoda dla dwojga

Nosidełko turystyczne dla dzieci Deuter Kidcomfort to jeden z najbardziej popularnych modeli dostępnych na rynku. Na jego popularność i renomę składają się dobór materiałów, systemów i rozwiązań w nim zastosowanych.

Deuter nosidełka robi wygodne niczym najlepsze plecaki transportowe, więc nie mogło zabraknąć systemu nośnego Aircomfort Sensic Vario. System ten gwarantuje rozłożenie obciążenia i utrzymanie go możliwie blisko użytkownika. Pozwala to zachować wygodę podczas poruszania się nawet przy sporym nachyleniu terenu i relatywnie dużym obciążeniu.

System nośny Aircomfort Sensic Vario mimo przylegania do pleców gwarantuje dobrą cyrkulację powietrza dzięki zastosowaniu siatki Aircomfort Mesh System. Ramiączka nosidła są szerokie i wykonane z wytrzymałej pianki, dzięki czemu nie odkształcają się podczas użytkowania. Pas biodrowy wykonany w technologii VariFlex pracuje wraz z użytkownikiem znacząco wpływając na komfort podczas górskich spacerów.

Nosidełko turystyczne Deuter Kidcomfort to również gwarancja wygody dla malucha. Komfortowe siedzisko, regulowane strzemiona oraz miękkie poduszki na wysokości głowy dziecka sprawią, że młody obieżyświat skupi się na podziwianiu widoków. Jeżeli wrażeń będzie zbyt wiele, młody turysta lub turystka spokojnie i komfortowo odpocznie, a rodzic będzie mógł dalej maszerować.

Nosidło posiada kilka użytecznych kieszeni, w tym jedną na bukłak o maksymalnej pojemności 3 litrów oraz rozkładaną nóżkę, dzięki której możemy bezpiecznie postawić nosidło na ziemi.

Nosidełko Deuter Kidcomfort Active – waga piórkowa

Dla tych, którzy poszukują lżejszych rozwiązań, Deuter oferuje nosidełko turystyczne dla dzieci Kidcomfort Active. Jest to model, który posiada lżejszy system nośny o nazwie Deuter Lite. System używany jest w plecakach alpinistycznych tej marki.

Dzięki rozwiązaniu VariQuick regulacja ustawienia systemu nośnego jest szybka i prosta. Sam system nośny, mimo znacząco niższej wagi wciąż jest ponadprzeciętnie wygodny. Taki efekt można było uzyskać dzięki zastosowaniu specjalnych pianek, które nie odkształcają się i dobrze dystrybuują obciążenie na użytkowniku.

Nosidełko górskie dla dzieci Kidcomfort Active, tak jak prezentowany poprzednio model, posiada liczne i przemyślane kieszenie, do których zmieścimy najważniejsze i najpotrzebniejsze rzeczy. Ogromnym atutem jest waga nosidła, która jest niższa o ponad 550 gramów od modelu Kidcomfort oraz to, że występuje w wersji SL, czyli w wariancie dla pań.

nosidełko deuter dla kobiet
Kidcomfort Active SL to nosidełko zoptymalizowane dla mam, które kochają outdoor. (fot. Deuter)

Nosidełka Deuter Kidcomfort Pro – dziecięca limuzyna

Kolejną propozycją wyróżniającą się ponad inne nosidełka turystyczne dla dzieci jest model Kidcomfort Pro. Jest to model konstrukcyjnie zbliżony do modelu Kidcomfort. Tak więc znajdziemy w nim rozwiązania i systemy takie jak system nośny Aircomfort Sensic Vario, pas biodrowy VariFlex, czy regulację wysokości VariSlide.

Zmianie nie ulega również wygoda młodszej części turystycznego duetu, gdyż siedzisko dla użytkowników nosidełka jest zaprojektowane i wykonane z taką samą pieczołowitością. Różnicą zaś jest zintegrowany daszek, który w słoneczne dni skutecznie ochroni przed nadmierną ekspozycją na promienie UV i lekkim opadem. Do dyspozycji rodzica jest lusterko, dzięki któremu może stale kontrolować sytuację i obserwować pasażera.

Nosidło Deuter Kidcomfort Pro posiada liczne kieszenie, a do dwóch z nich dostęp może mieć również i dziecko. Możesz do nich schować butelkę z wodą, saszetkę lub ukochaną maskotkę. Do dyspozycji rodzica jest również zintegrowany plecak o pojemności 10 litrów.

wydodne nosidełko urystyczne Deuter
Model, który posiada wszystko! Kidcomfort Pro – nosidełko wygodne dla wszystkich. (fot. Deuter)

Czy nosidełka turystyczne Deueter są bezpieczne?

Każde nosidło turystyczne z serii Kidcomfort to jakościowe produkty, które prócz komfortu dla obojga użytkowników gwarantują bezpieczeństwo, co poparte jest należytymi certyfikatami. W tym przypadku mówimy o restrykcyjnym, niemieckim certyfikacie TÜV SUD GS. Produkty oznaczone tym znakiem mogą pochwalić się zgodnością ze wszystkimi ustawowymi wymogami o bezpieczeństwie produktów.

Zobacz wszystkie –> nosidełka turystyczne Deuter.


Oferta nosidełek marki Deuter jest kompleksowa, choć reprezentują ją zaledwie trzy modele. Każdy rodzic z pewnością znajdzie nosidło, który spełni oczekiwania obu użytkowników. Jako rodzic, który chętnie korzystał z nosideł mogę polecić, to przymiarka nosidła z dzieckiem. Warto sprawdzić, czy nasza pociecha zaakceptuje taki rodzaj lokomocji i czy jest jej w danym modelu wygodnie. Zapraszam Was do naszych sklepów stacjonarnych, gdzie nasi specjaliści pomogą w doborze właściwego modelu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.