Ubrania Icebreaker na jesień i zimę 2018
Branża

Ubrania Icebreaker na jesień i zimę 2018

Redakcja skalnik.pl / 18 września 2018

Nie istnieje coś takiego jak produkt skończony i doskonały. Nawet kiedy wydaje ci się, że oto masz przed sobą na ideał, prędzej czy później okaże się, że jednak czegoś brakuje, coś jest nie tak. Zmiana jest naturalną koleją rzeczy, ważne by była przemyślana, a wprowadzone zmiany rzeczywiście wpływały na komfort, uniwersalność lub praktyczność.

 

Icebreaker to marka znana na świecie od ponad 20 lat. Z najwyższej jakości wełny merino tworzy ubrania doskonałej jakości. To już nie tylko bielizna, ale cała gama odzieży funkcyjnej, która powstała z myślą o tych, którzy blisko natury czują się najlepiej.

 

Zmiany w kolekcji to ciągła ewolucja

Niemal każdy sezon przynosi  zmiany w kolekcji Icebreaker. To nie są zmiany rewolucyjne, włókno merino pozostaje wciąż takie samo, od setek lat i dziesiątek pokoleń nowozelandzkich owiec. Mamy tu do czynienia raczej z powolną ewolucją. Zbliżanie się do ideału, jednak z myślą, że nigdy się go nie osiągnie. Składa się na to kilka czynników. Z biegiem lat zmieniają się oczekiwania użytkowników tak do wyglądu, jak i funkcji, którą ma pełnić odzież. Nowe technologie i rozwiązania podnoszą komfort użytkowania bądź żywotność ubioru. Filozofią marki Icebreaker jest bowiem szycie ubrań na lata, takich, które nie są jednorazowe lub po jednym sezonie się znudzą. Stąd ich ponadczasowy design, przemyślana kolorystyka, funkcjonalny krój.

W sezonie jesień-zima 2018/19 królują ubrania, które przeznaczone są jako warstwa najbliższa ciału (base layer), docieplająca (mid layer) bądź zewnętrzna (out layer). Nie ma w tych kolekcjach potężnych zmian, to raczej drobne usprawnienia, które sprawiają, że oferują jeszcze lepszą ochronę podczas aktywności podczas chłodnych dni.

 

Bielizna termoaktywna Icebreaker

BODYFIT™

Kolekcja bielizny Bodyfit, powstała, by zapewnić ciepło blisko skóry. Dlatego uszyta jest ze 100% wełny merino o gramaturze 200 g/m2. Materiału delikatnego i będącego kwintesencją marki Icebreaker – łamacza lodu, zimna i chłodu. Merino doskonale izoluje od warunków zewnętrznych zapewniając przyjemne ciepło, o którym marzy się podczas zimowych dni. Delikatnie zmodyfikowany krój tej kolekcji obejmuje wydłużone rękawy i nogawki, by jeszcze lepiej chronić każdy skrawek ciała. W kroju koszulek z długim rękawem pojawiły się nieduże stójki i krótkie zamki, dzięki którym wymiana ciepła może być nie tylko efektywna, ale i szybka. O komforcie stanowią też przesunięte, płaskie szwy, które minimalizują ryzyko otarć. Klasyczne rękawy mają raglanowy kształt z tyłu, a pod pachami znajdują się kliny – te rozwiązania poprawiają zasięg ruchu. To ważne, by móc wziąć porządny zamach podczas rodzinnej bitwy na śnieżki.

 

termoaktywna bielizna Icebreaker

Koszulka BodyfitZONE – w górnej części pleców tkanina typu mesh.

BODYFITZONE™

Najbardziej zaawansowana technologicznie linia odzieży pierwszej warstwy, która wspiera termoregulację organizmu. Wyewoluowała z linii Bodyfit, jej przeznaczeniem są jednak intensywne zimowe działania. Tam, gdzie organizm potrzebuje więcej ciepła, ubrania zapewniają lepszą ochronę . W miejscach o intensywnym wydalaniu ciepła z organizmu, materiał wspiera i transportuje wilgoć, by znalazła się dalej od ciała. Stąd strefowy krój bielizny (np. koszulka Zone SS Crewe).

Połączenie pełnego materiału (o większej gramaturze) i materiału typu mesh (o gramaturze nieco mniejszej). Pełny materiał, którego 96% stanowi wełna merino doskonale izoluje, zapewniając odpowiednią temperaturę poszczególnym partiom ciała. W koszulkach z długim rękawem chronione są tors, dolna część pleców oraz wierzchnia część rąk, w legginsach większa część nogawek . Niewielki dodatek włókien LYCRA® pozwala bieliźnie lepiej układać się na ciele, by stanowić bazę do kolejnych warstw funkcjonalnego ubrania. Wstawki z tkaniny typu mesh nie potrzebują aż tak dużego dopasowania, dlatego w 99% tworzy je wełna merino. Dzięki temu sprawnie odprowadzają wilgoć, transportując ją z dala od ciała.

Elementy siateczkowe znajdziesz w koszulkach w górnej części pleców, po bokach tułowia oraz od wewnętrznej strony rąk, natomiast w legginsach w okolicach lędźwi, pod kolanami i z boku ud. Miejsca te wybrano nieprzypadkowo. Dokładnie tam ciało wytwarza najwięcej ciepła. Pod ramionami pełnią dodatkowo funkcję klinów, które zwiększają zakres ruchu. W kroju funkcjonalne rozwiązania – płaskie niepowodujące otarć szwy, wygodne raglanowe rękawy, przedłużony tył w koszulkach, przesunięte szwy na ramionach, żeby nie obcierały, gdy niesiesz plecak.

Nowością sezonu zimowego 2018/19 jest seria 150 Bodyfit Zone (np. legginsy 150 Zone). W strefowej budowie nawiązuje do bazowej kolekcji, jednak różnice występują w zastosowanych materiałach. Jak sama nazwa wskazuje bazą jest tutaj bardzo lekka i cienka wełna merino o gramaturze 150 g/m2. Jednak wełnę wzmocniono technologią Corespun, w której wokół nylonowego rdzenia owijane są delikatne włókna merino. Dzięki temu materiał jest mocniejszy, ale bez wpływu na delikatność i miękkość przy skórze.

 

Warstwa docieplająca i zewnętrzna Icebreaker

W kolejnych warstwach – zarówno pośredniej, jak i zewnętrznej – także króluje strefowa budowa, w której wykorzystane materiały mają być przede wszystkim funkcjonalne i dobrze sprawdzać się w chłodnych warunkach. Poszczególne kolekcje wykorzystują najwyższej jakości wełnę merino w połączeniu z innymi lekkimi i zaawansowanymi materiałami.

 

  • Descender Hybrid
    Pośrednia warstwa funkcjonalnego ubioru, której zadaniem jest docieplenie. To nieprawda, że może być jakakolwiek, że liczy się tylko bielizna i warstwa zewnętrzna. Od jakości tej warstwy zależy poziom nie tylko faktycznego docieplenia, ale także zapewnienia komfortu poprzez odprowadzenie nadmiaru ciepła. Oddychający i ciepły MerinoLOFT spotyka się tutaj z niezwykle funkcjonalną dzianiną merino. MerinoLOFT ogrzewa tors, partię ciała, która potrzebujące najwięcej ciepła. Pozostałe części znakomicie ogrzeje dzianina, której włókna przygotowano w technologii Corespun.

 

  • Tech Trainer Hybrid Jacket
    Zimowy trening to ciężki sprawdzian dla odzieży, którą masz na sobie . Na zewnątrz chłodne powietrza, które trzeba trzymać z dala i nie pozwolić wedrzeć się do wnętrza. Natomiast blisko ciała ciepło, które musi gdzieś się wydostać. Znowu połączenie materiałów lekkiego i nieprzewiewanego Pertex Quantum Air, który chroni tors, ramiona i wierzch rękawów oraz grubej dzianiny merino z niedużym dodatkiem włókien LYCRA®. Lekkość i idealny balans między ciepłem a zimnem, by trening był walką tylko ze swoimi słabościami.

 

  • Hyperia Lite Hybrid
    W odzieży zewnętrznej, w której bazą jest fantastyczna ocieplina MerinoLOFT™ , także zaszły niewielkie zmiany. Tak jak dotychczas kurtki tej serii mają budowę hybrydową. Jednak w miejscach o największym nagromadzeniu ciepła, a zatem pod ramionami i wzdłuż tułowia pojawiła się dzianina merino, dzięki której wymiana ciepła jest szybsza i skuteczniejsza. Głównym materiałem jest wciąż Pertex® Quantum Air niezastąpiony jeśli chodzi o połączenie lekkości i wytrzymałości, dodatkowo zabezpieczony warstwą DWR, dzięki czemu kurtki zyskały na praktyczności także podczas opadów.

Odzież Icebreaker na sezon jesienno-zimowy to wciąż dobrze znane i lubiane produkty. Delikatnie ulepszone w duchu niespiesznej, lecz funkcjonalnej ewolucji. Wszystko po, by czas spędzony na świeżym powietrzu był komfortowy i pełen dobrych przygód.

Beata Nawrotkiewicz, skalnik.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.