Volven: bestsellery i nowości
Branża

Volven: bestsellery i nowości

Redakcja skalnik.pl / 24 czerwca 2022

Za dnia na szlak, nocą na biwak. Polska marka Volven to producent sprzętu biwakowego i wyposażenia dla turystów. Od kilkunastu lat marka tworzy sprzęt, który dzięki niewygórowanej cenie i swojej wytrzymałości zdążył zyskać zaufanie użytkowników, które potwierdzają dobre opinie o konkretnych modelach śpiworów, mat, termosów czy kijków trekkingowych. Dziś szybki przegląd zarówno bestsellerowych produktów marki, jak i kilku nowości, dla których opinia bestselleru to najwidoczniej tylko kwestia czasu. 

Marka Volven obecna jest na polskim rynku od niespełna piętnastu lat. Choć nazwa może przywodzić na myśl skandynawskie fiordy to jest to rodzimy projekt, dzięki któremu dostarczamy na rynek polski sprzęt sprawdzonej jakości, w cenie dla która nie powoduje zawrotów głowy. Skandynawski duch marki ma jednak swoje uzasadnienie. Główny jej segment to bowiem wyposażenie do biwakowania, a biwakowanie właśnie jest tym, co wyróżnia nie tylko model turystyki, ale i styl życia Skandynawów. Ludzi północy łączy przekonanie, że każdy ma prawo do obcowania z przyrodą i życia wśród niej. To tak zwane “prawo wszystkich ludzi” (Allemansrätten), którego idea po prostu bliska jest marce Volven. 

Zobacz bestsellery i nowości Volven. To marka, z którą poznasz smak biwakowania.
Kliknij w logo i poznaj wszystkie produkty Volven.

Śpiwory Volven – bestsellery od lat

Volven kojarzony jest dziś głównie ze śpiworami, matami samopompujący, a ostatnio także kijkami trekkingowymi. Już od samych początków marki śpiwory zajmowały ważne miejsce w katalogu. W ofercie marki Volven znajdziesz zarówno śpiwory syntetyczne i śpiwory puchowe. Volven wie, że każdy z tych typów ma swoje zalety i każdy znajdzie nie tyle swoich użytkowników, ile zagorzałych zwolenników puchu lub syntetycznej ociepliny. 

Co łączy i wyróżnia śpiwory Volven? Przede wszystkim to, że są to modele, które porównać można ze śpiworami innych, często większych marek. Już od początku Volven sprawdzał swoje śpiwory według wystandaryzowanej normy. Super czułe czujniki i ściśle określony proces badania – tak właśnie wygląda mierzenie termiki śpiworów. Od 2009 r. śpiwory marki Volven badane były normą EN 13537, a teraz standardem ISO 23537-1:2016, który jest rozwinięciem starszej normy, bazuje na jej doświadczeniach, ale jest jeszcze bardziej rygorystycznym testem. Słowem, kupując śpiwór Volven, wiesz co kupujesz! 

Śpiwory marki Volven łączy również wykorzystanie solidnych materiałów i staranny dobór komponentów. W tych śpiworach znajdziesz zarówno solidny nylon, zamki YKK, a w najnowszych modelach starannie wyselekcjonowany puch z certyfikatem RDS, który świadczy o etycznym pozyskiwaniu puchowego surowca. 

Śpiwory Volven – od lat sprawdzają się na biwakach!

Śpiwory Volven – popularne i sprawdzone modele

Jednymi z pierwszych produktów marki były śpiwory Traveller i Superlight. To modele, które mimo upływających lat są wciąż w katalogu marki. Na przestrzeni kilkunastu sezonów śpiwory te zmieniły odrobinę wygląd, szczególnie po re-brandingu marki w 2021, od kiedy śpiwory zyskały nowy, atrakcyjny logotyp. 

Śpiwór Traveller to bestseller w segmencie śpiwora idealnego na kemping. Nieco większe rozmiary, dobra termika czynią z Travellera śpiwór idealny na rodzinny kemping, wypad na festiwal muzyczny czy biwak w lesie. Śpiwór sprawdzi się wszędzie tam, gdzie zechcesz spędzić noc pod chmurką i gwiazdami, pod warunkiem, że minimalne rozmiary do transportowania nie są dla ciebie priorytetem. 

Turystko, turystko, poznaj śpiwór Superlight!

Dla prawdziwych minimalistów poszukujących lekkiego i małego śpiwora syntetycznego dedykowana jest linia Superlight. Śpiwór Volven Superlight I i śpiwór Superlight II to rewelacyjny wybór na każdą trekkingową wycieczkę od wiosny do jesieni. Jeśli zależy ci na niewielkich rozmiarach i szukasz odpornego na wilgoć śpiwora, to właśnie te modele – wykorzystujące ocieplinę Eulin Fiber – są strzałem w dziesiątkę!

Fanom ciepłego i lekkiego puchu w ręce powinien wpaść śpiwór Polaris. Volven tym właśnie modelem rozpoczął linię śpiworów z naturalną ociepliną. Obok Polarisa – który jako jeden z bestsellerów marki – chwalony jest za termikę i kompresję, puch wykorzystuje także hybrydowy śpiwór Expedition. Ten ostatni oprócz puchowego wsadu, ma odporną na trudne warunki ocieplinę syntetyczną. To propozycja dla osób, których nieco gorszy warun nie zatrzyma w ciepłym kącie własnego domu. 

Wybór wielu – śpiwór puchowy Polaris.

Najnowsze śpiwory puchowe Volven

To nie wszystko, co marka Volven może powiedzieć w kategorii śpiwory. Do roli bestsellerów szykują się zupełnie nowe, trzy modele śpiworów puchowych Volven. W ofercie znaleźć można już ciepłe śpiwory puchowe, które robią wrażeniem swoją jakością i bardzo konkurencyjną ceną. Do rodziny śpiworów puchowych Volven dołączyły trzy śpiwory, które trzeba poznać!

Śpiwór Narvi 200 to zachwycająco lekki śpiwór mumia, który dedykowany jest tym osobom, które poszukują lekkiego ekwipunku do biwakowania latem. Niska waga śpiwora gwarantuje, że nie poczujesz jego ciężaru na plecach. Kapitalna zdolność do kompresji sprawi, że po włożeniu Narvi 200 do plecaka, nie wypełni on nadmiernie bagażu. Temu śpiworowi możesz zaufać na letnich biwakach pod namiotem, czy przy noclegu w schroniskach. Zdolność izolacji – którą przebadano według obowiązującego standardu EN ISO 23537-1:2016 – zapewnia puch z certyfikatem RDS.

Narvi 200, Narvi 400 i Skadi 600 – kapitalne śpiwory puchowe Volven!

Nieco cieplejszym modelem jest śpiwór Narvi 400. Ten śpiwór jest cieplejszy, bo wypełniony większą ilością jakościowego puchu. 400 gramów puchu pozyskiwanego etycznie (certyfikat RDS) i anatomiczna konstrukcja typu mumia pozwalają biwakować z tym śpiworem wiosną, latem i jesienią. Model ten polecić trzeba tym, którzy tylko zimą wolą spanie pod dachem, niż we własnym namiocie.

Skadi 600 to trzeci – najcieplejszy – z puchowych śpiworów Volven. Jest to śpiwór całoroczny, który wypełnia aż 600 gramów sprężystego puchu z certyfikatem RDS. Gęsi puch i konstrukcja typu mumia, w której znajdziesz ciepły kaptur, kołnierz termiczny i anatomiczny profil, sprawiają, że z tym śpiworem zabiwakujesz nawet zimą. Sprawdzone w niezależnych i znormalizowanych testach (EN ISO 23537-1:2016 ) parametry izolacyjne świadczą, że nawet w temperaturach minusowych nie tylko zabiwakujesz z nim, ale też wypoczniesz przed kolejnym dniem pełnym przygód.

Tutaj znajdziesz wszystkie śpiwory syntetyczna Volven i śpiwory puchowe Volven.

Maty samopompujące Volven – mocna konkurencja

Śpiwór to nie wszystko. Cóż byłby to za sen, gdyby było ciepło, ale też niewymownie twardo?! Marka zadbała i o to, gdy wiele lat temu wypuściła na rynek swoją pierwszą matę samopompującą, czyli matę Ultralight. Podstawowy, ale i niezawodny model maty marki Volven zdążył już przez wiele sezonów przekonać do siebie użytkowników wygodą i wykonaniem. Sprężysta pianka i szczelny zawór o opatentowanej konstrukcji to znaki szczególne tej maty. Po kilku sezonach, w których mata była dostępna tylko w klasycznej czerni dołączył kolejny atut – wybór dwóch dodatkowych wersji, co nie było jednak ostatnim słowem marki. 

Zaraz po sukcesie maty Ultralight Volven zaskoczył modelem, który oferował wielu użytkownikom większą wygodę. Równie bestsellerową matą okazała się mata Ultralight Plus, która w konstrukcji posiada nadmuchiwane boczki. Użytkownicy przyznają często, że dzięki nim nie zsuwają się na biwakach z maty, a dmuchane panele świetnie też izolują od chłodu i czynią matę odrobinę mniejszą w czasie transportowania. 

Maty Volven, czyli gwarancja komfortu znanego z własnego łóżka!

Kolejne sezony turystyczne to dla Volvena kolejne lata poszukiwań i projektowania z duchem czasu. Warto zauważyć, że odpowiedzią na postępujący trend coraz to lżejszego ekwipunku, jest mata Hyperlight – jeszcze lżejsza i tak samo dobra! Nie wierzysz? Mówią o tym nie tylko opinie, ale i parametry maty. Zauważ, że maty samopompujące Volven to produkty znów badane w odpowiednich standardach. Przy każdej z tych mat znajdziesz informację o współczynniku izolacji R-Value. 

Idź do kategorii maty samopompujące Volven.

Materace Volven – wygodnie, lekko, kompaktowo

Kolejny segment sprzętu na biwak marki Volven udowadnia, że nie trzeba się nanosić, żeby się wyspać jak w domu. Korzystając z wcześniejszych doświadczeń z produkcją mat, Volven wypuszcza serię kompaktowych, lekkich i wygodnych materacy. 

Podstawowym modelem można określić materac Air Comfort, wyposażony w kwadratowe komory powietrzne i perforacje. Tego typu konstrukcja dba z jednej strony o wygodę, z drugiej czyni wszystko, by zachować lekkość i niewielkie wymiary po spakowaniu. Rozwinięciem modelu jest materac stworzony dla fanów wygodniejszego biwakowania. Mowa o modelu Air Comfort Plus, który wyposażono w zintegrowaną poduszkę. Dzięki niej nie musisz na biwak zabierać dodatkowej poduszki – na przykład bestsellerowej poduszki Ultralight Comfort

Ultralekka poduszka to często brakujący element wygodnego wypoczynku na biwaku.

Podobnie jak w przypadku śpiworów i mat, Volven zadbał o użytkowników, którzy liczą każdy gram ekwipunku. Materac Air Pro z podłużnymi komorami i lekkim, a zarazem wytrzymałym nylonem 20D TPU, to odpowiedź marki na potrzeby wymagających turystów.

Pod tym linkiem znajdziesz materace Volven.

Kijki trekkingowe Volven – zawsze pod ręką! 

Kije trekkingowe Volven to produkt stosunkowo nowy, ale po szybkości rozwoju tego segmentu i jego sprzedaży już widać, że dla marki jest to kolejny ważny projekt. W tej chwili Volven oferuje cztery modele kijków trekkingowych nie licząc wersji kolorystycznych. 

Uniwersalnym i bestsellerowym modelem można okrzyknąć kije Volven Adventure Cork. Kijki mają klasyczną budowę złożoną z trzech segmentów wykonanych z aluminium. Bardzo dobry stop aluminium 7075 i zaciskowe blokady Speed Lock sprawiają, że model ten bije jakością wykonania tańsze i wyposażone w blokadę na skrętkę kijki przypadkowych marek. W tych kijkach wyróżnić trzeba ponadto komfortową rączkę z naturalnego korka i przedłużony grip z pianki EVA. 

Adventure Cork – więcej niż kije. Po prostu kompan na szlaku!
Lżejsze i o sportowym charakterze – kije Adventure Pro.

Łudząco podobny, ale wyposażony w inną rękojeść, jest model Adventure Pro. W tej wersji kije znów wykonane są z solidnego aluminium 7075, posiadają identyczne blokady Speed Lock, ale rękojeść wykonana jest w całości z lekkiej i trwałej pianki EVA. Mniejsza waga i sportowy sznyt tych kijków ucieszy tych, którzy stawiają na odrobinę bardziej profesjonalny design. 

Tak naprawdę, dla górskich wyjadaczy marka stworzyła jednak dwa inne kijki trekkingowe. Kije Adventure Carbon i kije Expert Carbon mają szansę trochę zamieszać na rynku. Niewygórowana cena tych modeli sprawia, że kije kuszą by spróbować modeli wykonanych z karbonu, a nie z klasycznie wykorzystywanego aluminium. Co zyskujesz w tym przypadku. Z kijami Adventure Carbon cieszyć się płynną regulacją długości i niską wagą, która nie wiąże się z kompromisem dotyczącym wytrzymałości. Z modelem Expert Carbon  zyskujesz dodatkowo ultra kompaktowe rozmiary po złożeniu. Te kije składają się niczym stelaż do namiotu czy sonda lawinowa, dzięki czemu złożone mogą być wygodnie transportowane w dłoni lub włożone do małego plecaka turystycznego czy biegowej kamizelki. 

Jest jeszcze jeden atut. Wszystkie kije Volven posiadają garść letnich i zimowych akcesoriów w komplecie. Dzięki temu mogą być pomocne i mogą być pod ręką przez okrągły outdoorowy rok. 

Poznaj z bliska kije trekkingowe Volven.

Kijki trekkingowe Volven na okrągły rok!

Szczerze… artykuł ten nie wyczerpuje wszystkich ciekawych produktów marki. Opowieść ta mogłaby ciągnąć się dalej w prezentacji termosów na napoje i termosów obiadowych, stuptutów i innych akcesoriów. Wybór padł jednak na te produkty, których właśnie teraz przeoczyć nie wolno, bo teraz dla ich użytkowania jest najlepszy czas!

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.