11 powodów, aby pokochać markę Deuter
deuter
Branża

11 powodów, aby pokochać markę Deuter

Redakcja skalnik.pl / 27 kwietnia 2017

W życiu każdego turysty przychodzi taki czas, w którym trzeba rozejrzeć się za nowym plecakiem. Powody są różne: mniejszy, większy, lżejszy, wytrzymalszy. Okazję do zmiany plecaka lub dokupienia kolejnego modelu można znaleźć szybko. Gorzej, że z tą okazją zaraz rodzi się pytanie, jaki plecak turystyczny kupić. W sklepach znaleźć można przecież wiele produktów. Dziś na blogu zastanawiamy się, za co można pokochać produkty Deutera. Sporo miejsca zostanie poświęcone plecakom, ponieważ to segment najsłynniejszych produktów tej firmy. Marka jednak nie ogranicza się tylko na zapewnieniu wygodnych rozwiązań do transportowania.

1. Jakość

Plecaki turystyczne Deuter to plecaki z pierwszej ligi outdoorowej. Jeśli widzisz w górach coraz więcej osób z plecakami tego producenta, to wiedz, że nie jest to zasługa górskiej mody. Nie jest to również kwestia niskiej ceny, bo Deuter plecaki wycenia w kwotach, które nie biorą góry nad innymi aspektami. Jeśli trochę rozejrzysz się po ofercie, szybko zobaczysz, że ekwipunek z logo niemieckiego producenta nie należy do najtańszych, ale znasz pewnie powiedzenie, że “kto tanio kupuje, ten kupuje dwa razy”. Z plecakami marki Deuter jest właśnie tak, że jednorazowy zakup to inwestycja na wiele turystycznych sezonów. Jeśli więc spotykasz na szlaku coraz więcej osób z plecakami Deuter, to jest tak po prostu dlatego, że jest to ekwipunek, który przetrwa niejedną przygodę i jest towarzyszem na wiele lat.

2. Dopracowanie

Wiedz, że Deuter wciąż dopracowuje swoje produkty. Weźmy na przykład taki plecak Deuter Futura. Już na oko widać, że modele z tej serii wyglądają na solidne plecaki trekkingowe, z dobrze wentylowanym panelem na plecach i sensownie wyglądającym systemem nośnym, który powinien zagwarantować stabilizację bagażu nawet na technicznych górskich szlakach. Może jeśli będziesz wiedzieć, że plecaki tej serii są produkowane i udoskonalane od 1999 r., to łatwiej będzie Ci uwierzyć, że plecak Deuter Futura Pro może naprawdę zagwarantować Ci duży poziom komfortu, który obiecuje producent. To nie jedyny przypadek. Deuter udoskonala ciągle swój asortyment i dąży do perfekcji w projektowaniu sprzętu dla turystów. Najlepsze plecaki turystyczne z każdym kolejnym sezonem stają się jeszcze lepsze.

plecaki deuter

Deuter udoskonala ciągle swój asortyment i dąży do perfekcji w projektowaniu sprzętu dla turystów

3. Lata doświadczeń

Deuter to producent z bogatą historią. Lata doświadczeń projektowych i testów sprawiają, że projektanci marki wiedzą, jak zrobić plecak dostosowany do potrzeb użytkowników. Marka w outdoorowym biznesie obecna jest nieprzerwanie od 1898 r. Już od lat 30 XX w. plecaki marki Deuter wykorzystywane były do eksploracji wysokich gór. Na plecach alpinistów zawędrowały najpierw w góry Pamiru, a potem pod himalajskie szczyty. Wiele ekspedycji mogło polegać na produktach niemieckiego brandu. Deuter wspierał przełomowe dokonania w górach wysokich. Wyposażył na przykład ekspedycję, podczas której Hermann Buhl jako pierwszy w dziejach człowiek stanął na szczycie Nanga Parbat. Każdy wielki projekt jest dla marki okazją do zdobycia nowej wiedzy, która wpływa później na pracę projektantów.

4. Zaufanie

Skoro jesteśmy przy historii marki, to warto napomknąć również o zaufaniu. Deuter to marka, której ufają tysiące osób. Solidne plecaki górskie, śpiwory Deuter i akcesoria (stuptuty, bukłaki, mały bagaż, pokrowce, apteczki, saszetki, pasy do biegania i kolarstwa) wybierane są zarówno przez amatorów, jak i przez profesjonalistów. Deuter współpracuje z przewodnikami, ratownikami górskimi, atletami sportów górskich i alpinistami najwyższego formatu. Obok Hermanna Buhla można wymienić takich idolów alpinizmu jak: Andreas Heckmair, Peter Habeler, Gerlinde Kaltenbrunner. Są to osoby, które wielokrotnie używały ekwipunku marki podczas przełomowych dla historii alpinizmu wypraw.

5. Innowacyjność

wentylowany panel na plecyDeuter od zawsze stara się nadążać za najnowszymi trendami, a nawet wskazuje kierunki rozwoju sprzętu turystycznego. Pierwszy nylonowy plecak, pierwszy wentylowany panel na plecy z oddychającym materiałem mesh – to tylko przykładowe z osiągnięć. Łatwo zauważyć, że plecaki marki Deuter najeżone są outdoorowymi technologiami. Najdobitniejszym przykładem są systemy nośne. Każdy z nich powstaje, by zaspokoić konkretne potrzeby. Najlepiej wentylowany system Aircomfort dba o komfort i ergonomicznie rozkłada ciężar obciążenia w małych i średnich plecakach turystycznych. Oferujący dobre wsparcie i dopasowanie system Aircontact gwarantuje wygodniejsze noszenie cięższego ekwipunku na wielodniowych trekkingach, zaś system Alpine Back System dba o funkcjonalne dopasowanie do pleców wspinaczy i alpinistów. Ci przecież potrzebują stabilnego bagażu, który nie zachwieje ich równowagi w eksponowanym terenie. Dobrym przykładem są także plecaki z pasem biodrowym VariFlex. Nowoczesny pas wahadłowy pozwala wygodniej podróżować z dużym plecakiem. Właśnie dlatego wyposaża się w niego modele takie jak plecak Aircontact Pro 55+15 SL czy Aircontact Pro 70+15. Jak widzisz Deuter tworzy nowe technologie, by dostarczać odpowiednich rozwiązań.

plecak deuter6. Dopasowanie do użytkownika

Ważną cechą wyróżniająca plecak Deuter jest ich duże dopasowanie od użytkownika. Rozbudowane systemy nośne może ważą kilka gram więcej, ale za to pozwalają regulować się idealnie do ciała użytkownika. Modele występują bardzo często jako plecaki dla mężczyzn i plecaki dla kobiet. Jeśli zastanawiasz się, czy warto rozróżniać modele na plecaki damskie i męskie, to wiedz, że można tu stosować pewną analogię do ubrań. Plecak powinien być dopasowany do sylwetki jak ubranie, a przecież w obrębie płci ciała kobiet i mężczyzn różnią się proporcjami. Tylko dobrze dopasowany plecak nie utrudnia wędrówki. Deuter plecaki damskie oznacza symbolem SL i dołącza do nich kwiatek. Oczywiście marka nie zapomina także o najmłodszych użytkownikach i wytwarza również świetne plecaki dla dzieci.

plecak deuter7. Dopasowanie do aktywności

Wiesz, że pierwszy plecak rowerowy powstał w biurze projektowym niemieckiego lidera w 1990 roku? Ludzie, którzy tworzą tę markę doskonale zdają sobie sprawę, że różne aktywności outdoorowe mają różne priorytety. To sprawia, że Deuter oferuje produkty dopasowane do konkretnych sportów. Plecaki wspinaczkowe Deuter, modele dla narciarzy, turystów, kolarzy, przewodników… Serii produktowych Deutera jest wiele. Najnowszym dzieckiem niemieckich projektantów jest seria plecaków dla wspinaczy. Plecaki wspinaczkowe Deuter Gravity pozwalają wygodnie transportować szpej pod ścianę i wspinać się z plecakiem na wielowyciągowych drogach. Najmniejszy w rodzinie Gravity jest plecak wspinaczkowy Deuter Pitch. Największe są plecaki Gravity Expedition i wór transportowy na big wall Gravity Haul 50.

8. Gwarancja

Produkty z logo Deuter są wytrzymałe, wykonane z najwyższą precyzją, dostosowane do warunków użytkowania, do jakich zostały wyprodukowane. Marka Deuter po prostu gwarantuje jakość i na tę jakość często udziela długotrwałego okresu gwarancyjnego. Wybierając produkty niemieckiej marki wiesz, że kupujesz porządną rzecz, która nie rozpadnie się po kilku użyciach. Dotyczy to zarówno wypasionych plecaków, jak i mniejszych elementów, na przykład małego bagażu, takiego jak saszetka czy kosmetyczka Deuter. Używana przeze mnie niemal codziennie nerka Deuter ciągle wygląda świetnie. Choć okres gwarancyjny dawno upłynął, to moja saszetka Deuter nie wygląda wcale na taką, która potrzebuje jakiejkolwiek naprawy.

9. Odpowiedzialność

Niemiecki producent stara się produkować i dystrybuować swoje wyroby zgodnie z zasadami odpowiedzialnego biznesu. Wykorzystywane materiały posiadają często branżowy standard bluesign®. Deuter jest członkiem-założycielem stowarzyszenia EOCA (European Outdoor Conservation Association), które zrzesza branżę wokół tematu ochrony przyrody. Marka troszczy się również o wysokie standardy pracy i opieki socjalnej osób związanych z działaniem firmy. W 2011 r. przystąpiła do inicjatywy Fair Wear Foundation (FWF) i systematycznie troszczy się o godziwe warunki pracy we własnym przedsiębiorstwie, a także kontroluje warunki w fabrykach swoich azjatyckich partnerów. Puch do śpiworów puchowych Deuter Astro pozyskiwany jest w sposób odpowiedzialny, w zgodzie ze standardem RDS (Responsible Down Standard).

kosmetyczka deuter

Marka Deuter gwarantuje jakość i na tę jakość często udziela długotrwałego okresu gwarancyjnego

śpiwór deuter exosphere10. Nowoczesny design

Każdy kolejny sezon przynosi nowości i poprawki. Deuter nadąża za kierunkami rozwoju outdooru. Nieraz sam je wyznacza i antycypuje sposoby projektowania, które stają się w kolejnych latach standardem. Plecaki, akcesoria, śpiwory puchowe i śpiwory syntetyczne Deuter wykonane są estetycznie i w zgodzie z najnowszymi trendami. Zobacz jak został zaprojektowany śpiwór Deuter Exosphere. Dzięki zastosowaniu konstrukcji Thermo Stretch Comfort śpiwór jest elastyczny, dopasowuje się do użytkownika, pozwala na pełen komfort i szybkie ogrzanie powietrza we wnętrzu. Kto wie czy elastyczna konstrukcja nie stanie się nowym standardem w kolejnych sezonach.

11. Renoma

Marka ma świetną renomę w branży i wśród pasjonatów outdooru. Kreatywne podejście do produkcji sprzętu turystycznego sprawia, że asortyment niemieckiego brandu często nagradzany jest przez branżowych specjalistów. Nagrody na targach, wyróżnienia w plebiscytach czytelników i redaktorów pism outdoorowych, ale przede wszystkim zadowolenie osób, które wybrały wyposażenie turystyczne Deuter, to chyba dla marki najcenniejszy kapitał.

 

To tylko zbiór kilku powodów, by Deuter stał się jedną z twoich ulubionych marek outdoorowych. To tylko zaczyn, bo prawdziwe powody znajdziesz wówczas, gdy zechcesz razem z Deuterem tworzyć historię własnych przygód. Jeśli potrzebujesz plecaka, saszetek lub kosmetyczek turystycznych, przejrzyj asortyment marki, który dostępny jest w naszym sklepie. Niedawno uzupełniliśmy ofertę o najnowszą kolekcję. Nawet jeśli nie pokochasz Deutera od pierwszego wejrzenia, to będziesz wiedzieć, jak powinien wyglądać naprawdę dobry sprzęt outdoorowy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.