5 najlepszych czołówek Black Diamond - blog Skalnik
5 najlepszych czołówek Black Diamond
czołówki
Branża

5 najlepszych czołówek Black Diamond

Redakcja skalnik.pl / 07 września 2016

Czołówka to dziś niezastąpione źródło światła podczas wypraw outdoorowych. Z tego świetnego wynalazku korzystają także rowerzyści, wędkarze, biegacze, wspinacze czy służby ratownicze. Stworzenie latarki zakładanej na głowę to patent tak prosty, że aż genialny. Z czołówką uwolnisz dłonie, a światło zawsze podąży za Twoim wzrokiem. Tego typu oświetlenie przyda się również Tobie. Poszukując czołówki trafisz bez wątpienia na markę Black Diamond, która jest jednym z liderów produkujących tę kategorię sprzętu. Dziś prezentujemy przegląd po pięciu najlepszych czołówek Black Diamond.

Czołówka Storm V

czołówka storm IVZacznijmy od przedstawienia absolutnie topowego modelu z serii Storm. Najnowsza wersja tej niezawodnej czołówki to już czwarta generacja. Storm V to sprzęt do zadań specjalnych i ambitnego outdooru. Pojedyncza dioda QuadPower LED i biała dioda DublePower LED potrafią emitować światło z mocą sięgającą aż 250 lumenów! W czołówce Storm V zatosowano technologię PowerTap™ pozwalającą na płynną i prostą w obsłudze regulację mocy światła. Oprócz standardowego światła białego czołówka może świecić na czerwono i zielono. Kolorowe światło emitują dwie diody SinglePower z pamięcią jasności. Słabsze źródło światła przydaje się w bazie, w namiocie i w schronisku. Możesz dzięki niemu oświetlić drogę i nie budzić wszystkich wokół mocną wiązką. Funkcjonalność gwarantują różnorodne tryby świecenia: skupiony, rozproszony (z regulacją), stroboskopowy oraz tryby światła nocnego. Storm wyposażono w niezwykle ważny patent. Czołówka ma blokadę, która zapobiegnie przypadkowemu włączeniu się światła w plecaku i rozładowaniu baterii.

czołówka cosmo neCzołówka Cosmo NE

Wszechstronną i funkcjonalną latarką czołową jest Black Diamond Cosmo. W tym przypadku użytkownik ma do dyspozycji maksymalną moc o wartości 160 lumenów. Taka siła światła sprawdzi się w zupełności przy kontynuowaniu aktywności outdoorowych po zmroku. Atutem czołówki Cosmo NE jest płynna regulacja jasności, którą dopasujesz idealnie do potrzeb. Czołówka zapamięta ostatnią ustawioną jasność i po kolejnym włączeniu zaświeci takim samym światłem. Ta czołówka Black Diamond świeci światłem białym i czerwonym. Tryb światła czerwonego przydaje się naprawdę w wielu sytuacjach, szczególnie podczas biwakowania.

Czołówka Gizmo

Biegi trailowe, trekking i wspinaczka to Twoje zainteresowania? Wybierz popularną czołówkę Black Diamond Gizmo. Pojedyncza dioda DublePower LED rozświetli Ci drogę mocą 60 lumenów, choć jej maksymalna siła zdolna jest przebić mrok 90 lumenami. Gizmo wyróżnia się obudową wykonaną z tworzywa sztucznego, odpornego na uszkodzenia i wilgoć. Szczelność w standardzie IPX 4 nie zawiedzie Cię podczas nocnych przejść przy niesprzyjającej pogodzie. Tak jak w innych czołówkach Black Diamond, zachowujesz i tym razem kontrolę nad siłą światła. Przytrzymanie włącznika pozwala przyciemnić lub rozjaśnić diodę. Gizmo może świecić światłem jednostajnym bądź pulsacyjnym.

Czołówka Icon

Nie można przeoczyć również czołówki Icon. To model do intensywnych działań w terenie. Absolutną jasność uzyskasz dzięki maksymalnej mocy 320 lumenów. Dostrzeżesz dzięki niej przedmioty oddalone nawet o 100 metrów! Trzy tryby świecenia i duża paleta ustawień tylko czekają, by sprawdzić je w środowisku outdoorowym. Ta czołówka przetrwa w najbardziej trudnych warunkach ponieważ spełnia normę IPX7, która świadczy o jej dużej wodoszczelności. Black Diamond Icon działa w zanurzeniu na głębokość 1 metra i może być zanurzona nawet przez pół godziny. Czołówkę wyposażono w pojedynczą diodę QuadPower LED, dwie diody SinglePower LED oraz dwie diody czerwone. Płynna regulacja mocy i wskaźnik zużycia baterii to sposób, by nagły koniec pracy nigdy Cię z nią nie zaskoczył.

Czołówka Spot

czołówka_spotNa koniec ultralekka czołówka Black Diamond Spot o mocy 200 lumenów. Co ją wyróżnia? Na pewno płynna regulacja światła w technologii PowerTap, którą obsłużysz nawet w rękawiczkach. Pochwalić można ją również w kwestii wodoodporności. Szczelność w standardzie IPX8 sprawia, że nawet zanurzona w wodzie czołówka nie przestaje świecić. Spot wyposażono w kilka trybów świecenia, m.in.: mocny, ekonomiczny, pulsacyjny i tryb światła czerwonego. Czołówka posiada blokadę chroniącą przed wyładowaniem baterii. Trzypoziomowy wskaźnik ich naładowania to sposób na zachowanie kontroli. Czujnik strzeże przed nieprzebranym mrokiem, który mógłby otoczyć Cię po wyładowaniu zasilania. Czołówka Black Diamond Spot to idealny kompan dla osób kochających wędrówki, biegi na orientację, wspinaczkę.

 

Zestawienie pięciu najlepszych czołówek Black Diamond ułatwia wybór czołówki dostosowanej do ulubionej aktywności. Czołówki o mniejszej mocy sprawdzą się idealnie na kempingu czy podczas spacerów. Mocniejsze światło jest niezbędne przy podejmowaniu ambitniejszych zadań, podczas których mogą zaskoczyć Cię trudne warunki. Przed wyborem zastanów się, nad przeznaczaniem swojej wymarzonej czołówki. Szeroka oferta Skalnika na pewno spełni Twoje oczekiwania. Odwiedź jeden z trzech stacjonarnych sklepów we Wrocławiu bądź zajrzyj na stronę Skalnik.pl. To najprostszy sposób, by stać się szczęśliwym posiadaczem niezawodnej czołówki Black Diamond.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również: