5 najlepszych czołówek Black Diamond - blog Skalnik
5 najlepszych czołówek Black Diamond
czołówki
Branża

5 najlepszych czołówek Black Diamond

Redakcja skalnik.pl / 02 stycznia 2022

Czołówka to dziś niezastąpione źródło światła podczas wypraw outdoorowych. Z tego świetnego wynalazku korzystają także rowerzyści, wędkarze, biegacze, wspinacze czy służby ratownicze. Stworzenie latarki zakładanej na głowę to patent tak prosty, że aż genialny. Z czołówką uwolnisz dłonie, a światło zawsze podąży za Twoim wzrokiem. Tego typu oświetlenie przyda się również Tobie. Poszukując czołówki trafisz bez wątpienia na markę Black Diamond, która jest jednym z liderów produkujących tę kategorię sprzętu. Dziś prezentujemy przegląd po pięciu najlepszych czołówek Black Diamond.

Czołówka Storm 400

Zacznijmy od przedstawienia absolutnie topowego modelu z serii Storm. To już kolejne wcielenie bestsellerowej czołówki, która dla wielu może być jak sprzęt do zadań specjalnych i ambitnego outdooru. Czołówka może teraz emitować światło o mocy aż 400 lumenów! W czołówce Storm zatosowano technologię PowerTap™ pozwalającą na szybką regulację mocy światła. Wystarczy jedno dotknięcie i czołówka świeci pełną mocą. Oprócz tego model oferuje płynną regulację światła, które dopasujesz do aktualnych potrzeb.

Oprócz standardowego światła białego czołówka może świecić na czerwono, niebiesko i zielono. Takie barwne i słabsze źródło światła przydaje się w bazie, w namiocie i w schronisku. Możesz dzięki niemu oświetlić drogę i nie budzić wszystkich wokół mocną wiązką. Funkcjonalność gwarantują różnorodne tryby świecenia: skupiony, rozproszony (z regulacją), stroboskopowy oraz tryby światła nocnego. Storm wyposażono w niezwykle ważny patent. Czołówka ma blokadę, która zapobiegnie przypadkowemu włączeniu się światła w plecaku i rozładowaniu baterii.

Zobacz czołówkę Storm w naszym sklepie.

czołowka black diamond na narty

Pamiętaj, że choćby na narty musisz wybrać mocniejszą czołówkę niż na turystyczną wycieczkę. (fot. Black Diamond)

czołówki black diamondCzołówka Cosmo 300

Wszechstronną i funkcjonalną latarką czołową jest Black Diamond Cosmo. W tym przypadku użytkownik ma do dyspozycji maksymalną moc o wartości 300 lumenów. Taka siła światła sprawdzi się w zupełności przy kontynuowaniu aktywności outdoorowych po zmroku. Atutem czołówki Cosmo 300 jest płynna regulacja jasności, którą dopasujesz idealnie do potrzeb. Czołówka zapamięta ostatnią ustawioną jasność i po kolejnym włączeniu zaświeci takim samym światłem.

Ta czołówka Black Diamond świeci światłem białym i czerwonym. Tryb światła czerwonego przydaje się naprawdę w wielu sytuacjach, szczególnie podczas biwakowania. Wysoce szczelna obudowa (IPX8) pozwala na korzystanie z czołówki w trudnych warunkach, a długi czas świecenia sprawia, że może być to silna czołówka do zastosowań turystycznych.

Czołówka Icon

Nie można przeoczyć również czołówki Icon. To model do bardziej intensywnych działań w terenie. Skitouring, alpinizm, ambitna wspinczka, biegi górskie? Na tych przygodach Icon z mocą aż 700 lumenów sprawdzi się świetnie. Z tą czołówką dostrzeżesz przedmioty oddalone nawet o 140 metrów! Trzy tryby świecenia i duża paleta ustawień tylko czekają, by sprawdzić je podczas jakiegoś wyzwania.

Czołówka przetrwa w najbardziej trudnych warunkach ponieważ spełnia normę IP67, która świadczy o jej dużej wodoszczelności. Black Diamond Icon działa w zanurzeniu na głębokość 1 metra i może być zanurzona nawet przez pół godziny. Czołówkę wyposażono w diody emitujące światło białe i czerwone. Płynna regulacja mocy i wskaźnik zużycia baterii to sposób, by nagły koniec pracy nigdy Cię z nią nie zaskoczył. Jeśli nagle trzeba doświetlić drogę pełną mocą, także tu z pomocą jest funkcja PowerTap™.

Poznaj z bliska czołówkę Icon.

Czołówka Spot 350

Czas na lekką czołówkę Black Diamond Spot o mocy 350 lumenów. Co ją wyróżnia? Na pewno płynna regulacja światła w technologii PowerTap, którą obsłużysz nawet w rękawiczkach. Pochwalić można ją również w kwestii wodoodporności. Szczelność w standardzie IPX8 sprawia, że nawet zanurzona w wodzie czołówka nie przestaje świecić. Spot wyposażono w kilka trybów świecenia, m.in.: mocny, ekonomiczny, pulsacyjny i tryb światła czerwonego.Wyróżnia ją też renoma jednej z najbardziej uniwersalnych i polecanych czołówek Black Diamond. Spot, Cosmo i Storm, to czołówki, które można wymianiać tu jednym tchem.

Czołówka posiada blokadę chroniącą przed wyładowaniem baterii. Trzypoziomowy wskaźnik ich naładowania to sposób na zachowanie kontroli. Czujnik strzeże przed nieprzebranym mrokiem, który mógłby otoczyć Cię po wyładowaniu zasilania. Czołówka Black Diamond Spot to idealny kompan dla osób kochających wędrówki, biegi na orientację, wspinaczkę.

czołowka bd

Na każdej przygodzie outdoor przyda się czołówka, której możesz zaufać. (fot. Black Diamond)

Czołówka Sprinter 500

Na koniec czołówka, która w katalogu marki jest krócej, ale ma szansę być najlepszym wyborem dla wielu osób. Sprinter 500 to czołówka Black Diamond, która idealnie sprawdzi się dla użytkowników, którzy potrzebują stabilności i mocnego światła. Biegi górskie, a może skitouring? Na jaką przygodę ją zabierzesz? Czołówka oferuje aż 500 lumenów jasności, cieszy użytkownika funkcją PowerTap™ i ma hybrydowe zasilanie akumulatorem bądź bateriami AAA. Dodatkowa (odpinana) taśma górna pomaga w stabilizacji podczas energicznych działań, a zasobnik energii z tyłu sprawa, że ciężar rozłożony jest optymalnie.

Zestawienie pięciu najlepszych czołówek Black Diamond ułatwia wybór czołówki dostosowanej do ulubionej aktywności. Czołówki o mniejszej mocy sprawdzą się idealnie na kempingu czy podczas spacerów. Mocniejsze światło jest niezbędne przy podejmowaniu ambitniejszych zadań, podczas których mogą zaskoczyć Cię trudne warunki. Przed wyborem zastanów się, nad przeznaczaniem swojej wymarzonej czołówki. Szeroka oferta Skalnika na pewno spełni Twoje oczekiwania. Odwiedź jeden z trzech stacjonarnych sklepów we Wrocławiu bądź zajrzyj na stronę Skalnik.pl. To najprostszy sposób, by stać się szczęśliwym posiadaczem niezawodnej czołówki.

Pod tym linkiem znajdziesz wszystkie czołówki Black Diamond.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również: