Butelki Hydro Flask – twój ekologiczny towarzysz
Branża

Butelki Hydro Flask – twój ekologiczny towarzysz

Marcin Nowak / 06 kwietnia 2022

Butelka na wodę jest akcesorium, którego obecność w naszym plecaku jest obowiązkowa. To jakie butelki wybieramy jest zależne od naszych gustów i preferencji. Będąc jednak szczerym i obiektywnym, ciężko jest sprawić, żeby butelki turystyczne mogły robić więcej niż przenosić wodę. Jedynym wyjątkiem są butelki turystyczne Hydro Flask, które będąc jedynie butelkami potrafią swoją użytkowością zaskoczyć prawie każdego, kto z nich korzysta.

Butelki wielokrotnego użytku – twój wkład w ochronę środowiska

Problemem butelkowanej jest jej opakowanie, które jest niepraktyczne i nieekologiczne. Zalegające góry odpadów, gdzie dominantą są właśnie butelki jednorazowe zdają się bezustannie rosnąć, a przecież nie o takich górach marzymy. Butelka wielokrotnego użytku w przypadku wszystkich miłośników przebywania na zewnątrz powinna więc być czymś absolutnie normalnym i obowiązkowym, jeżeli zależy nam na otaczającym nas środowisku naturalnym.

Butelki Hydro Flask są idealne, by zabrać je tam, gdzie czai się przygoda. (fot. Hydro Flask)

Butelki turystyczne – plastik kontra stal

Dostępne w sprzedaży butelki plastikowe wielokrotnego użytku to ciekawa alternatywa dla wody butelkowanej. Butelki z Tritanu lub innych tworzyw są trwałe i lekkie. Nigdy jednak nie będą tak wytrzymałe jak wykonane z wysokiej jakości butelki ze stali nierdzewnej. Na rynku outdoorowym wybór butelek tego typu jest ogromny, jednak butelki Hydroflask wyróżniają się na tle konkurencji. Poniżej przegląd najciekawszych modeli Hydro Flask.

Butelka Standard Mouth Flex Cap

Butelki ekologiczne Standard Mouth to najbardziej podstawowy model z oferty amerykańskiej marki Hydro Flask. Występujący w trzech wersjach pojemności (532 ml, 621 ml i 709 ml) cechuje się wyjątkowym designem, prostotą i niezawodnością. Konstrukcja TempShield, czyli podwójne ścianki butelki gwarantują utrzymanie pożądanej temperatury płynu, na co zwrócić uwagę powinni wszyscy górzyści lubujący się w letnich hikingach.

Na uwagę zasługuje również sam korek w technologii Honeycomb Insulation, którego wnętrze ma strukturę plastra miodu i co bezpośrednio przekłada się na jego właściwości izolacyjne. Korek Flex Cap możemy wymienić wygodny Standard Sport Cap, dzięki czemu nie będziemy musieli za każdym razem odkręcać nakrętki, żeby ugasić swoje pragnienie.

Butelka Wide Mouth Flex Cap

Ta wersja butelki Hydro Flask posiada wszystkie te same cechy, które zostały przedstawione w modelu z węższym wlewem. Butelka o pojemności 950 ml posiada szerszy wlew, co oznacza łatwiejsze napełnianie i czyszczenie butelki, jednak ma też swoje minusy. Szerszy wlew, mimo nakrętki w technologii Honeycomb Insulation będzie negatywnie wpływać na termikę butelki i temperaturę płynu.

Butelki Lightweight Standard

Czy jest możliwe, żeby butelka turystyczna na wodę była lekka, trwała i chroniła płyn przed wychłodzeniem lub nagrzewaniem się? Ekologiczne butelki, które mogą pochwalić się wspomnianymi wcześniej cechami są produkowane przez Hydro Flask. Modele z serii Lightweight, jak na butelki wykonane ze stali nierdzewnej, w tym przypadku stali typu 18/8, są wyjątkowo lekkie. Różnica w wadze między podstawowymi butelkami Hydro Flask i serią Lightweight wynosi nawet 25%.

butelki na wodę hydro flask
Hydro Flask – po prostu blisko natury! (fot. Hydro Flask)

Butelki Wine Bottle

Dla outdoorowych sommelierów i dla tych, którzy letni biwak chcą celebrować lampką chłodnego, białego wina Hydro Flask ma osobną propozycję. Butelka Wine Bottle jest w pełni wykonana ze stali nierdzewnej, która nie przejmuje zapachów, więc znawcy i miłośnicy win nie muszą martwić się mieszaniem aromatów. Izolacja TempShield utrzyma i zagwarantuje optymalną temperaturę wina, a szczelny korek nie uroni nawet kropli waszego ulubionego wina, niezależnie od pozycji, w jakiej znajdzie się w plecaku lub torbie.

Zobacz butelki Hydro Flask.

Kubek Coffee Sip Lid

Kubek Hydro Flask Coffee Sip Lid to propozycja dla tych, którzy lubią delektować się gorącą kawą lub herbatą również poza domem i kawiarnią. Izolacja TempShield gwarantuje utrzymywanie temperatury, a wygodne i szczelne zamknięcie uchroni przed rozlaniem kawy lub herbaty. Kubek jest wyposażony w elastyczną rączkę, dzięki czemu można przytroczyć go do plecaka. Kubki Hydro Flask Coffee Sip Lid występują w wielu wersjach kolorystycznych i dwóch pojemnościach (354 ml i 473 ml).

Hydro Flask – piękne kubki na aromatyczną kawę! (fot. Hydro Flask)

Kubek Coffee Mug

Kubek Hydro Flask Coffee Mug to bardzo ciekawa, ciesząca oko alternatywa dla klasycznych kubków stalowych. Kubek stalowy niestety nie może równać się z kubkiem Coffee Mug Hydro Flask, który mimo klasycznego wyglądu oferuje zdecydowanie więcej. Kubki turystyczne tej serii są produkowane w technologii TempShield, co oznacza, że posiadają podwójne ścianki, dzięki którym twój ulubiony napój pozostanie ciepły dłużej. Na wysoki parametr termiczny wpływ ma również wciskana pokrywka w technologii HoneyComb. Kubek Coffee Mug ma wygodne ucho i pojemność 335 ml.

Kubek Wine Tumbler

Hydro Flask Wine Tumbler to kubki stalowe, które wraz z butelką Wine Bottle będą stanowiły ciekawy zestaw dla miłośników kosztowania wina w wyjątkowych okolicznościach. Podwójne ścianki w Technologii TempShield i pokrywka HoneyComb gwarantują wysoki poziom izolacji termicznej. Kubek ma pojemność 295 ml i mimo braku uszka jego ergonomiczny kształt wraz z matową powłoką lakieru zapobiega wyślizgiwaniu się kubka z dłoni.

Kliknij w link i zobacz kubki Hydro Flask.

Hydro Flask – nie tylko butelki i kubki

Hydro Flask, jako rozwijająca się marka, stale poszerza swoją ofertę. Prócz butelek i kubków warto zwrócić uwagę na chociażby termosy na żywność Insulated Food Jar, które korzystają ze sprawdzonej technologii TempShield , dzięki której przenoszony w nich posiłek pozostaje ciepły przez dłuższy czas.

W ofercie Hydro Flask możemy znaleźć sporą ilość akcesoriów do butelek i kubków. Dzięki wymiennym korkom czy pokrywkom możemy dopasować produkty Hydro Flask do swoich potrzeb. Producent nie zapomina również o indywidualistach i oferuje elementy do personalizacji butelek i kubków.


Butelki i kubki Hydro Flask to jedne z najciekawszych i najbardziej dopracowanych produktów w tej kategorii. Nietuzinkowy design, bogata kolorystyka i zaawansowane technologie to najważniejsze cechy produktów wywodzącej się z Oregonu marki, która nie zatrzymuje się i stale poszerza swoją ofertę.

Więcej o marce Hydro Flask dowiesz się z tego artykułu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.