Hydro Flask – poznaj markę i jej eko butelki - blog Skalnik
Hydro Flask – poznaj markę i jej eko butelki
marka hydra flask
Branża

Hydro Flask – poznaj markę i jej eko butelki

Marcin Nowak / 15 marca 2022

Czy butelki turystyczne można wymyślić na nowo? Czy butelka turystyczna na wodę to absolutny „must have” każdego outdoorowca? Odpowiedzią na te dwa pytania jest Hydro Flask, a dokładniej to, co stoi za marką, która pokazuje, że butelki wielokrotnego użytku są jednym z kilku sposobów na ochronę tego, co my, ludzie gór, kochamy najbardziej.

Hydro Flask – Let’s Go!

Hydro Flask to relatywnie młoda, ale jednak z każdym rokiem bardziej rozpoznawalna i znacząca marka na rynku outdoorowym. Stan Oregon, z którego wywodzą się butelki Hydroflask, to góry, rzeki i jeziora. Taki krajobraz odciska się na DNA marki. Butelki Ekologiczne Hydro Flask pojawiły się na rynku w 2009 roku i od samego początku wyróżniały się ciekawy designem i jakością. Początkowy swoją popularność zdobywały na targach i wśród lokalnej outdoorowej społeczności. Popularność Hydro Flask stopniowo rosła. Prawdziwy boom i wzrost popularności przyszedł na przełomie 2019/2020 roku, co spowodowane było wzrostem świadomości ekologicznej wśród konsumentów.

Outdoor, ludzie, natura – po prostu Hydro Flask! (fot. Hydro Flask)

Dlaczego warto zaufać Hydro Flask?

Hydro Flask to nie tylko marka, lecz także ludzie i masa działań, które podejmują na rzecz ochrony środowiska. Sztandarową akcją jest #RefillForGood, gdzie Hydro Flask współpracuje z Surfrider Foundation. Współpraca ta ma na celu ochronę plaży oraz wód mórz i oceanów poprzez oczyszczanie tych miejsc z plastiku. #RefillForGood ma również na celu zachęcenie ludzi do zmiany, która będzie miała realne przełożenie na to, w jakim środowisku przyjdzie nam spędzać nasz cenny, wolny czas.

Hydro Flask wraz z Surfrider Foundation podkreślają, że butelkowana woda jest nieporównywalnie droższa od kranówki, a plastikowe butelki są jednym z najczęściej spotykanych w oceanach odpadów. Marka Hydro Flask pokazuje, że zmiana jest konieczna i udowadnia, że każdy z nas, przez zmianę swoich przyzwyczajeń, może zrobić coś dobrego dla naszej planety.

Hydro Flask wspiera inicjatywę Parks For All, której członkowie dbają o równy dostęp do parków, dla każdego kto tylko chce w nich spędzać czas. Parks For All skupia się na środowiskach, dla których dostęp do parków był lub jest ograniczony. Mowa tu chociażby o osobach niepełnosprawnych lub społeczności LGBT.

Poznaj produkty marki Hydro Flask.

Hydro Flask to ludzie

Hydro Flask prócz wspierania Surfrider Foundation i Parks For All współpracuje również ze sportowcami, artystami i muzykami, którym los środowiska naturalnego nie jest obcy. Wśród najbardziej rozpoznawalnych ambasadorów znajdziemy znaną i utytułowaną wspinaczkę Alex Johnson, która może pochwalić się przejściem boulderowego klasyka The Swarm (8b/b+).

butelki turystyczne eko hydro flask
Marka stara się być blisko natury. Nie tylko jeśli chodzi o aktywność użytkowników, lecz także aktywizm twórców marki. (fot. Hydro Flask)

Butelki turystyczne Hydro Flask – prościej się nie da!

To, co wyróżnia butelki turystyczne Hydro Flask na tle konkurencji, to ich design. Tak jak ma to miejsce w przyrodzie, Hydro Flask stawia na prostotę. Nie ma tu mowy o skomplikowanych rozwiązaniach. Prosty design nie ma negatywnego wpływu na funkcjonalność, więc w wasze ręce trafia butelka wielokrotnego użytku, która cieszy oko, utrzymuje temperaturę płynu i pomaga troszczyć się o środowisko naturalne.

Zobacz butelki Hydro Flask w naszym sklepie.

Butelki wielokrotnego użytku – plastik czy Hydro Flask?

Nikt nie musi już nikogo przekonywać, że butelki jednorazowe stały się negatywnym elementem krajobrazu w wielu częściach świata, zarówno na lądzie jak i w morzach czy oceanach. Jedną z alternatyw są butelki plastikowe wielokrotnego użytku, które zyskują co raz więcej zwolenników. Minusem butelek plastikowych jest ich trwałość i to, że z biegiem czasu materiał, z którego są wykonane może przejmować zapachy płynów, które do nich wlewamy. Ekologiczne butelki Hydro Flask to butelki wielokrotnego użytku odznaczające się wysoką jakością i trwałością oraz – w przeciwieństwie do plastikowych wielokrotek – będą utrzymywać temperaturę płynu nawet do 24 godzin.

hydro flask butelki w góry
Butelki Hydro Flask świetnie sprawdzają się w górach! (fot. Hydro Flask)

TempShield – wyższy poziom izolacji

Na walory użytkowe butelek znaczący wpływ ma użyta technologia TempShield. TempShield to inaczej zastosowanie podwójnych ścianek, dzięki którym butelka posiada właściwości termiczne zbliżone do termosów. Na szczególną uwagę zasługuje jednak sam korek, w środku którego zastosowano strukturę plastrów miodu, co ma duże znaczenie dla właściwości termoizolacyjnych butelek Hydro Flask.

Wymienne nakrętki – więcej możliwości

Do butelek Hydro Flask standardowo dołączana jest nakrętka wkręcana. Z powodzeniem możemy urozmaicić swój zestaw o nakrętki sportowe lub stalowe. Te pierwsze polecane są osobom aktywnym, spędzającym czas na szlaku lub uprawiającym sport. Dla tych, którzy starają się wyeliminować plastik ze swojego otoczenia producent przewidział możliwość zakupienia i wymiany standardowego, wykonanego z tworzyw sztucznych korka na taki, który w całości (poza uszczelką) wykonany jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Wymienne nakrętki to również gwarancja tego, że przy uszkodzeniu lub w przypadku zgubienia korka nie stracimy naszej ulubionej butelki.

Kubek Hydro Flask – kubek stalowy 2.0

Hydro Flask prócz butelek oferuje również kubki turystyczne, które z powodzeniem zastępują klasyczne kubki stalowe. Kubki Hydro Flask cechują się eleganckim wyglądem i ergonomicznym designem. W ofercie Hydro Flask kubki występują w kilku wariantach takich jak tumblery, czy klasyczne kubki z uchem. Warto zwrócić uwagę na konstrukcję kubków, która wykorzystuj technologię TempShield, dzięki czemu gorąca kawa lub herbata będzie mogła ogrzewać nas dłużej.

Użyj linku i zobacz kubki Hydro Flask.

hydro flask kubki
Nie tylko butelki. Kubki Hydro Flask też są świetne! (fot. Hydro Flask)

Czyszczenie – łatwiej być nie może!

Produkty Hydro Flask są bardzo proste w czyszczeniu. Mała lub zerowa ilość ruchomych elementów pozytywnie wpływa na proces konserwacji. Butelki, nakrętki oraz kubki z powodzeniem można czyścić w zmywarce bez obaw o utratę walorów estetycznych naszej ulubionej butelki lub kubka. Lakier w technologii ColorLast, który pokrywa butelki i kubki jest odporny na działanie soli czyszczących używanych w zmywarkach kuchennych, co wyróżnia Hydro Flaska na tle konkurencji i pod tym względem.


Hydro Flask to fantastyczna alternatywa dla plastikowych butelek, jednorazowych i tych, których można używać wielokrotnie. Materiały najwyższej jakości, wysoka trwałość oraz dostępność części zamiennych gwarantują nam, że z produktów Hydro Flaska będziemy mogli cieszyć się przez wiele lat, z korzyścią dla środowiska, naszego zdrowia i portfela.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również: