Helikon-Tex – marka i jej produkty
Branża

Helikon-Tex – marka i jej produkty

Krzysztof Ostryżniuk / 03 czerwca 2022

Jak często widzicie wyrażenie „najlepszy plecak taktyczny”, czy „najlepsza kurtka”? Pewnie w opisie każdego produktu w ofercie. Niestety najczęściej to puste słowa. Przecież rzecz nie stanie się najlepsza, jeśli będę głośno krzyczeć, że jest idealna. Dlatego Helikon-Tex jest marką wyjątkową. To produkty, które chwalą użytkownicy, a nie producent. To produkty, które są dowodami dążenia do perfekcji.

Helikon-Tex – czy warto zainteresować się produktami tej marki?

Pewnie Was nie zaskoczę odpowiadając w tym akapicie na pytanie: „Jakie ciekawe produkty są w ofercie Helikon-Tex?”, a nie czy w ogóle tam są. Jeśli kiedykolwiek spotkaliście się z tą marką, to doskonale to zrozumiecie. Gdyby to był Wasz pierwszy kontakt, to spieszę z odpowiedzią – tak, Helikon-Tex robi bardzo ciekawe produkty. Nie jest to typowo turystyczny sprzęt, do jakiego pewnie przywykliście przeglądając naszą stronę, ale gwarantuję Wam, że jakością i pomysłowością nie odbiega od najlepszych producentów outdoorowych.

Polska marka Helikon-Tex czerpie z wojska, survivalu i bushcraftu. Szczególnie dwa ostatnie podpunkty zasługują na uwagę. Helikon-Tex już od dłuższego czasu dostarcza bushcraftowcom sprzęt ociekający innowacyjnymi rozwiązaniami. Świetnie łączy tradycyjny klimat i nowoczesność, a przez to drugie może oferować też wygodę. Według mnie to główny powód sukcesu produktów tej marki, którą powinni zainteresować się nie tylko fani survivalu i buschcraftu.

Odzież, survival i perfekcja

Helikon-Tex od lat zajmuje się produkcją odzieży. Od pewnego czasu jednak ich misja polega na wspieraniu swoim sprzętem dążenia do doskonałości użytkownika. Brzmi bardzo dumnie, prawda? Jest w tym oczywiście sporo fantazji marketingowca, ale nie da się odmówić producentowi rozwoju i nakierowania na tworzenie coraz lepszych produktów.

Wiele produktów przeszło długą drogę zanim stało się tym, co teraz widzicie w ofercie. Plecaki bushcraftowe Helikon-Tex swoją konstrukcją przypominają brytyjski plecak wojskowy sprzed niemal 100 lat! Zostały jednak „zaktualizowane”. Znajdziemy tam nowoczesne metody produkcji, czy materiały znane z branży outdoor. Tworząc jednocześnie dla miłośników klasyki i nowoczesności polska marka Helikon-Tex proponuje jednocześnie tradycyjne koszule flanelowe, jak i techniczne koszulki termoaktywne. Oba segmenty są dopieszczone przez producenta i idealnie sprawdzają się w tym, by wspierać swoich użytkowników dążeniu do perfekcji. Niezależnie od tego, czy perfekcja to maraton poniżej trzech godzin, czy bezpieczny weekend w lesie.

Plecak – bushcraft w czystej postaci

Szczególną sympatią użytkownicy traktują plecaki Helikon-Tex. Mógłbym teraz zachwalać wytrzymałą Cordurę (która jest naprawdę gruba, bo to materiał o gęstości aż 1000D), czy doskonałe dopracowanie krojów plecaków. O tym przeczytacie w opisie konkretnych produktów.

Podejdę do tematu inaczej i postaram się Wam wyjaśnić, dlaczego te plecaki są wyjątkowe. Plecaki bushcraftowe, podobnie jak każde inne, są dowodem na jakość. Na pewno znacie to uczucie, kiedy produkt okazuje się nieprzydatną szmatą, a nie torbą, która ma nosić wiele kilogramów. Pewnie znacie plecaki, którym ufacie i pakujecie tam cenne i ciężkie rzeczy, jak również spotkaliście się z takimi bublami, gdzie szkoda chleb wkładać, bo na pewno spadnie.

Plecaki Helikon-Tex wydają się solidne już przy pierwszym spotkaniu. Z pewnością ich użytkowanie ten dobry prognostyk potwierdzi. W każdym z plecków znajdziecie szereg dobrych patentów, które ułatwiają życie w terenie. Gumki, kieszonki, regulacje. Jeśli sprzętowi poświęcacie trochę uwagi, to z każdym miesiącem będziecie je cenić coraz bardziej. Dla niektórych jest to tak uzależniające, że latami wracają do tych samych modeli jeśli już sprzęt się trochę zużyje. Na szczęście oferta Helikon-Tex posiada niektóre modele od dłuższego czasu.

Plecaki Helikon-Tex – możesz na nich polegać bez granic (fot. Helikon-Tex)

Produkty w kategorii plecak bushcraft to nie jest jedyny segment marki, na który warto zwrócić uwagę. W wojskowe klimaty, tak popularne w obecnej modzie, świetnie się wpisze plecak taktyczny. Survival i prepperstwo za to odnajdą się w plecaku BOB. To jeden z niewielu plecaków na rynku dedykowanych temu zastosowaniu.

Zobacz plecaki Helikon-Tex.

Dla twardzieli – odzież taktyczna Helikon-Tex

Helikon-Tex utworzył całą linię taktyczną skierowaną do strzelców, survivalowców i wielbicieli sztuki militarnej. Odzież taktyczna tego producenta jest dużym krokiem na przód na rynku europejskim. To właśnie ta marka, jako jedna z pierwszych wśród dużych producentów, wprowadziła kategorię „odzież survival” w wersji damskiej. Może to brzmieć zabawnie, szczególnie dla męskiej części czytelników, ale spróbujcie Panowie kupić swojej wybrance wygodne dla niej bojówki. Gwarantuję, że będzie ciężko.

Odzież taktyczna Helikon-Tex jest przystosowana zarówno do kobiet jak i do mężczyzn, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Ktokolwiek ich nie zabierze w teren będzie z nich zadowolony. Misja marki obliguje producenta do dostarczenia sprzętu, który nie zawiedzie. Linia taktyczna ma najbardziej wymagających i bezkompromisowych użytkowników, więc i produkty te są najbardziej dopracowane. Patrząc na liczbę osób korzystających z produktów tej linii można powiedzieć, że Helikon-Tex podołał wyzwaniu.

Dowodem na to może być wsparcie marki dla takich akcji jak „Lekka Piechota”. To zawody strzeleckie, które są uważane za najcięższe w Europie. Sporo uczestników tej imprezy bierze w niej udział w wyposażeniu produkowanym przez Helikon-Tex. Czy te wątki się łączą? Oceńcie sami.

Poznaj odzież Helikon-Tex.

Polska marka – Helikon-Tex z Dolnego Śląska

Nie można pominąć informacji o pochodzeniu marki Helikon-Tex. Przecież to „kolega z osiedla” dla Skalnika! To nie tylko polska marka. Ich główna siedziba znajduje się w okolicach Wrocławia. Helikon-Tex od 1983 roku działa na rynku, a od 2008 ma siedzibę w Miękini. Dzisiaj coraz częściej zwracamy uwagę na kraj pochodzenia produktów. Jeśli wsparcie lokalnych inicjatyw i przedsiębiorstw jest dla Was ważne (a powinno być) to pamiętajcie, że Helikon-Tex to dobry wybór.

Zobacz wszystkie produkty marki Helikon-Tex w naszym sklepie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.