Jak myć kubek Contigo - blog Skalnik
Jak myć kubek Contigo
Porady

Jak myć kubek Contigo

Redakcja skalnik.pl / 04 listopada 2019

Kubek Contigo to niezwykle przydatna rzecz. Z nim gorąca kawa lub herbata rozgrzeją w zimie, a latem chłodny napój złagodzi skutki upałów. Jednak musicie wiedzieć, jak prawidłowo wyczyścić swój kubek termiczny, aby służył jak najdłużej.

Ja swój kubek Contigo – czyli model West Loop – najbardziej cenię za łatwość obsługi. Wystarczy wcisnąć przycisk systemu Autoseal, by napić się napoju. Wystarczy przycisk puścić, żeby napój nie wylewał się ze środka. Taka wygoda ma jednak swoją cenę. Jest nią korek o dość skomplikowanej konstrukcji. W tym tekście pokażę wam, że wystarczy chwila w kuchni i ten zaawansowany korek i cały kubek można wyczyścić w oczekiwaniu, aż zaparzy się kawa.

 

Contigo West Loop – korek typu Autoseal

Korek Autoseal to rewelacyjny wynalazek, który pozwala popijać napój w biegu. Po zablokowaniu korek jest szczelny i go można wrzucić kubek termiczny do torby lub plecaka, nie obawiając się o rozlanie na inne rzeczy. Pozwala na to dość skomplikowana budowa wewnętrzna.

Jak zabrać się za czyszczenie korka? Po odkręceniu korka z należy odwrócić go „do góry nogami”, a następnie złapać kierując przycisk Autoseal od siebie. Wówczas przed sobą mamy wypustkę z napisem “push to clean”, którą zgodnie z instrukcją należy popchnąć do przodu. To spowoduje uwolnienie się uszczelnionej zaślepki otworu do picia. Następnie należy jeszcze dalej popchnąć wypustkę z napisem “push to clean”, tak aby dotknęła przeciwległej krawędzi korka. Teraz zaślepka podniesie się ponad krawędź korka i można ją bez problemu wyczyścić gąbką z płynem do mycia naczyń. Do czyszczenia wewnętrznych zakamarków polecam użyć patyczka higienicznego. Korek zamykamy opuszczając część z zaślepką w dół korka, a następnie dociskamy wypustkę z napisem aż do kliknięcia.

jak myś korek w kubku Contigo

Dwa kliknięcia i masz dostęp do zakamarków korka z systemem Autoseal.

 

Contigo Byron – korek Snapseal, czyli łatwa sprawa

Korki o prostszej budowie, takie jak w kubkach Byron, czyści się jeszcze łatwiej. Po zdjęciu korka z kubka termicznego wystarczy go otworzyć i dokładnie wymyć z każdej strony. Tutaj znowu rewelacyjnie sprawdzą się patyczki higieniczne. Zwróćcie szczególną uwagę na uszczelkę i wymyjcie dokładnie uchwyt pod nią. Nie zapomnijcie też o otworze odpowietrzającym znajdującym się po przeciwnej stronie ustnika i jest on dostępny tylko od spodu korka.

korek kubek Byron Contigo

Korek w kubku Byron jest jeszcze łatwiejszy w czyszczeniu.

 

Kubek termiczny Contigo i zmywarka

Zastanawiasz czy kubek termiczny Contigo można myć w zmywarce? Producent nie zaleca myć korpusu kubka w zmywarkach, jednak tu nie ma żadnego problemu. Korpus każdego kubka Contigo można łatwo wymyć ręcznie, nawet po tym jak pojawi się w nim uciążliwy osad z herbaty. Co do korków, większość modeli można myć na górnej półce w zmywarkach. Po myciu w zmywarce zwróćcie szczególną uwagę na trudno dostępne miejsca, zwłaszcza w przypadku Contigo West Loop i w razie potrzeby domyjcie je ręcznie.

kubki Contigo korki

Korki kubków Byron i West Loop Contigo możesz umyć w zmywarce.

 

Skoro już wiecie jak dokładnie dbać o swoje kubki Contigo, korzystajcie z nich jak najczęściej. Ja swojego używam równie często w zimie i w lecie. Łyk chłodnego soku w upalny dzień potrafi zdziałać prawdziwe cuda, a gorąca kawa lub herbata z ulubionego kubka termicznego najskuteczniej wprawia zimą w dobry nastrój!

Kuba Jaskólski – redaktor skalnik.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również: