Kolekcja boulderowa Black Diamond Circuit
Nowa kolekcja Black Diamond CIrcuit
Branża

Kolekcja boulderowa Black Diamond Circuit

Angela Semczuk / 07 czerwca 2021

W nowym sezonie wspinaczkowym Black Diamond mocniej pochylił się nad specyficzną odnogą wspinaczki, jaką jest bouldering. Dzięki temu powstała wyjątkowa kolekcja Black Diamond pod hasłem: Climb The Circuit.

Kolorowe wzory i sprzęt dopasowany od podstaw do tej trudnej sztuki, jaką jest wspinaczka po wielkich głazach bez zabezpieczeń, od razu przykuwa uwagę. Nie ważne, na jakim poziomie aktualnie jesteś, bo Black Diamond zatroszczy się o to, byś podążał/a od topu do topu, pokonywał/a problem za problemem, odpadał/a i ciągle próbował/a na nowo osiągnąć swój cel. Z niezmienioną motywacją i chęcią zdobywania więcej.

Skomplikowane problemy – proste rozwiązania

By pokonywać baldy – nawet te najtrudniejsze, nie potrzeba posiadać wiele sprzętu. Wystarczy Ci wygodny strój jak np. wspinaczkowe spodnie Notion w wersji damskiej lub męskiej. Wykonane z trwałej i ekologicznej bawełny organicznej, z elastycznym pasem i ściągaczami w nogawkach, by te nie przeszkadzały w odszukiwaniu zagubionych stopni. Doskonale dopasowane do boulderowych aktywności – ze wzmocnionymi kolanami i miejscem na schowanie szczoteczki do czyszczenia chwytów. Wszyscy wiemy, jakie to ważne, gdy walczysz z baldem ponownie i ponownie, i tak w kółko. Trzeba go w końcu oczyścić. W drodze do topu przyda się także koszulka niekrępująca ruchów. Co powiesz na t-shirt Chalked Up Tee z magnezjowym logo?

Climb the Curcuit Black Diamond
Wygoda to podstawa w każdym rodzaju wspinaczki (fot. Black Diamond).

Crashpad, woreczek i magnezja

To typowe wyposażenie każdego wspinacza lubującego się w wielkich kamlotach. Crashpady w kolekcji Black Diamond Circuit zostały „umalowane” na kolory inspirowane kolejnymi poziomami trudności boulderowych. To właśnie do nich nawiązuje cała kolekcja, jak i jej nazwa Circuit. Możesz wybrać swój ulubiony (kolor) lub… ten, który stanowi jeszcze dla Ciebie wyzwanie. Wnętrze crashpadów wypełnia najwyższej jakości pianka, ułożona warstwowo, aby lądowanie na nim było zawsze jednocześnie bezpieczne i miękkie. Black Diamond zobowiązuje się zamortyzować każdy Twój upadek podczas walki z problemem.

Kolorowe Crspady Black Diamond
Crashpad Circuit daje pewność bezpiecznego odpadnięcia (fot. Black Diamond).

Sprytny woreczek na magnezję Mondito pomieści więcej pyłu niż zużyjesz na jednym wyjściu. Jego zwijane zapięcie typu „roll top” dba, byś nie zostawiał/a za sobą białej ścieżki w lesie. A mała kieszonka przechowa np. zapas tejpów. Do tego możesz go kolorystycznie dopasować do swojego crasha lub postawić na kontrast. Ale na nic Ci taki woreczek, jak jest pusty. Do jego uzupełnienia przyda się magnezja, czyli magiczny pył wspinaczy. Możesz wybrać między klasyką – White Gold lub postawić na bardziej wysublimowane rozwiązanie i sprawdzić, jak działa w skale magnezja Black Gold. To mieszanka, która zapewnia większą absorpcję wilgoci. Aż o 30% lepszą w porównaniu do magnezji el clásico. Gdybyś jednak użył/a jej za dużo, to na pomoc przyjdzie Ci szczoteczka Bouldering Brush. Według własnych potrzeb, możesz postawić na rozmiar small albo medium, by dotrzeć do wszystkich zagłębień w ścianie.

Wspinaczkowe i podejściowe buty Black Diamond

Czy o czymś jeszcze zapomniałam? No jasne! Kim byłby wspinacz bez swoich butów! W tej dziedzinie nie ma kompromisów. Również na etapie podchodzenia pod skałę. Tak, tak, dobrze widzisz – obie pary możesz znaleźć w najnowszej kolekcji Black Diamond Circuit. Łatwo je rozpoznasz, bo podejściówki tak dokładnie się nazywają – buty Circuit lub Circuit Women. Są lekkie i wygodne, zapewnią Ci komfortowe dotarcie do ulubionego sektoru i ochronią stopy przed kamieniami na drodze. Designerska podeszwa zapewnia nie tylko estetyczne efekty wizualne, lecz także dobrą trakcję w podstępnym terenie. Do tego nie zagrzejesz się w nich w ciepłe dni, ponieważ cholewka z materiału syntetycznego bardzo dobrze „oddycha”. Dla fanów naturalnych rozwiązań powstały również lekkie buty Prime ze skórzaną cholewką. Obie pary mogą uzależnić. Przyjrzyj im się, bo naprawdę warto!

Buty Black Diamond Prime
Buty Black Diamond Prime to wygoda i świetne właściwości naturalnej skóry (fot. Black Diamond).

Wisienką na torcie są buty wspinaczkowe Black Diamond. Słyszałeś/aś o Momentum i Momentum Lace? Chwalone przede wszystkim za wygodę, ale również dobre tarcie podeszwy NeoFriction i szybkie dopasowanie się do stopy. Precyzję na stopniach zapewnia z kolei śródpodeszwa Soft flex. Cholewka z tkanego materiału doskonale sprawdza się w ciepłe dni lub na halowej boulderowni. Podczas kilkugodzinnych sesji treningowych Twoje stopy poczują znaczącą różnicę.

Black Diamond kolekcja boulderowa
Climb the circuit! (fot. Black Diamond)

Z kolekcją warto zapoznać się bliżej, zanim zniknie, wykupiona przez zaciekłych wspinaczy. Znajdziesz ją tutaj.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.