Materac Naturehike FC-10 – śpij jak w domu
Materac turystyczny Naturehike
Branża

Materac Naturehike FC-10 – śpij jak w domu

Redakcja skalnik.pl / 16 lipca 2021

Dobranoc – mówisz towarzyszom wędrówki, obracasz się na drugi bok i… następną godzinę wiercisz się, szukając pozycji, w której grunt będzie choć trochę bardziej miękki. Znasz to z autopsji? Wypróbuj materac turystyczny Naturehike FC-10 i na następnym biwaku ciesz się wygodnym snem.

O komforcie snu decyduje nie tylko stopień ciepła zapewniany przez twój śpiwór. Równie ważne jest to, na czym śpisz. Karimata jest tania i trudno ją zniszczyć, ale nie zapewnia wygody ani bardzo dobrej izolacji od podłoża. O wiele większy komfort gwarantują materace turystyczne. W ich przypadku częstym problemem jest jednak cena, która zniechęca wielu wędrowców. Na szczęście Naturehike udowadnia, że wygodny materac dmuchany turystyczny nie musi być drogi. Dużym uznaniem wśród turystów cieszy się model Naturehike FC-10. Co go wyróżnia?

Biwak rodzinny - materac i namiot
Na rodzinnym biwaku liczy się komfort! Wygodę zapewnią materace turystyczne (fot. Naturehike)

Materac turystyczny na spokojny sen

Materac turystyczny to po prostu szczelna powłoka z nylonu wypełniona powietrzem. Dzięki swojej grubości oraz odpowiedniej konstrukcji izoluje o wiele lepiej od zimnego podłoża niż cienka karimata. Jednocześnie materac turystyczny dmuchany po spuszczeniu powietrza zajmuje bardzo mało miejsca. Możesz go więc wrzucić na dno plecaka i aż do wieczora nie pamiętać o nim. A kiedy przychodzi pora na biwakowanie, wyciągasz materac na zewnątrz, pompujesz go i masz już gotowe wygodne posłanie na noc.

Czy materac turystyczny ma jakieś wady? Jego słabością jest z pewnością narażenie na uszkodzenia mechaniczne. Gałęzie i ostre kamienie mogą zrobić w nim dziurę, a po przedziurawieniu będziesz spać jedynie na cienkiej warstwie nylonowego materiału. W takiej sytuacji ratunkiem jest specjalny zestaw naprawczy dołączany często do materaca. Jeśli zareagujesz szybko, łatka pozwoli ci naprawić materac turystyczny.

Materac Naturehike w namiocie
Materac turystyczny zapewni o wiele większy komfort na twardym podłożu niż karimata (fot. Naturehike)

Pamiętaj także, by dobrze napompować materac na biwak. W takich produktach częstym zjawiskiem jest bowiem przesuwanie się powietrza pod ciężarem ciała na jedną stronę. Jeśli źle napompujesz materac turystyczny dmuchany, to zjawisko będzie szczególnie dotkliwe.

Ultra lekkie materace turystyczne są też niestety zazwyczaj drogie. Marka Naturehike udowadnia jednak, że dobrą jakość materaców można połączyć z przystępną ceną.

Pod tym linkiem znajdziesz całą ofertę Naturehike

Materac Naturehike na biwak i na camping

Chińskie produkty kojarzą ci się z tandetą i podróbkami? Powstała w 2005 r. marka Naturehike pokazuje, że outdoorowy sprzęt z Państwa Środka może być innowacyjny, dobrze wykonany, a na dodatek przystępny cenowo. Naturehike nie tylko produkuje odzież i akcesoria, lecz również prowadzi własne badania i szuka nowych rozwiązań na różne turystyczne problemy.

Mata samopompująca Naturehike
W ofercie Naturehike znajdziesz zarówno materace, jak i maty samopompujące (fot. Naturehike)

Materace Naturehike mają nawet do 8 cm grubości, dzięki czemu zapewniają komfortowy sen także na twardym i nierównym podłożu. W ofercie chińskiej marki znajdziesz zarówno modele jednoosobowe, jak i dwuosobowe. Jeśli nocujesz z kimś pod jednym namiotem, ta druga wersja będzie o wiele wygodniejsza. Nie ma wtedy obaw, że w nocy któreś z was wpadnie w dziurę powstałą między dwoma materacami.

Jednym z ciekawych pomysłów Naturehike jest zintegrowanie poduszki z materacem. Głowa i kark odpoczną na niej na pewno lepiej niż na zwiniętym polarze czy bluzie.

Materac Naturehike
Wygodny materac, na który nie wydasz majątku? Takie są materace Naturehike (fot. Naturehike)

Niezawodne i kompaktowe materace Naturehike są dobrym wyborem zarówno na rodzinny biwak, jak i na wymagający trekking.

Sprawdź, jakie materace Naturehike mamy w ofercie

Bestsellerowy Naturehike FC-10 czeka na biwak

Przystępny cenowo, komfortowy i niezawodny materac turystyczny? Taki jest jednoosobowy materac Naturehike FC-10. Nic dziwnego że to jeden z bestsellerowych modeli chińskiej marki. Co wyróżnia model FC-10? Dlaczego jest tak często wybierany na biwakowanie?

Jedną z cech wyróżniających model FC-10 jest z pewnością specjalna konstrukcja Prismatic Air Tube. Dzięki niej zaprojektowany przez Naturehike materac może pochwalić się niską wagą (jedyne 470 g) i zapewniać wygodę w trakcie snu.

Materac Naturehike FC-10
Materac Naturehike FC-10 po spakowaniu zajmie mało miejsca w twoim plecaku

Materac Naturehike FC-10 wykonano z nylonu TPU, który jest:

  • wytrzymały,
  • odporny na przetarcia,
  • przyjemny dla skóry.

Czy materac dmuchany turystyczny FC-10 zajmuje wiele miejsca w plecaku? Po spakowaniu jego wymiary wynoszą tylko 10×30 cm. Taki pakunek nie będzie więc zbyt uciążliwy.

Co ważne, materac turystyczny można nadmuchać przy pomocy worka Inflatable Bag (pamiętaj, że trzeba go dokupić oddzielnie). Taki sposób zajmie o wiele mniej czasu niż ręczne nadmuchiwanie. Na dodatek nie będziesz wdmuchiwać do materaca wilgoci znajdującej się w powietrzu pochodzącym z płuc. Inflatable Bag udowadnia również, że dla Naturehike jedną z najważniejszych wartości jest praktyczność. W ciągu dnia ten gadżet do nadmuchiwania materaców może bowiem służyć jako wodoodporny worek, w który spakujesz swoje rzeczy.

Kiedy już nadmuchasz materac, podklejone szwy oraz szczelny zawór zapobiegną jego ucieczce na zewnątrz. Zaprojektowany przez Naturehike materac przez całą noc zachowa więc komfortową grubość 6,5 cm. Dzięki komorom powietrznym w kształcie rombów materac dobrze utrzymuje również nagrzane przez ciało powietrze w przestrzeniach między komorami.

Kliknij tutaj i poznaj jeszcze lepiej materac FC-10

Wodoodporny i wytrzymały materac Naturehike FC-10 to świetny wybór na biwakowanie i trekkingowe wypady. Nadmuchaj posłanie i śpij spokojnie przez całą noc, nie przejmując się kamieniami, gałęziami ani pochyłościami terenu.

Katarzyna Hałupka

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.