Mountain Shop Skalnik – nowy sklep w starym miejscu
Branża

Mountain Shop Skalnik – nowy sklep w starym miejscu

Redakcja skalnik.pl / 25 października 2022

Mountain Shop Skalnik to nowy sklep outdoor we Wrocławiu. Pod dobrze znanym turystom i wspinaczom adresem, na ul. Bogusławskiego 45, istnieje teraz sklep firmowy takich marek jak Salewa, Dynafit, Evolv i Wild Country.  

Klienci naszych stacjonarnych sklepów we Wrocławiu po prostu znają to miejsce. Dla wielu osób Skalnik “pod nasypem” to wspomnienia z zakupów upragnionego plecaka, butów trekkingowych czy szpeju do wspinaczki. To właśnie tu zaczęła się historia naszej firmy. Historia, która trwała prawie trzydzieści lat…

Pierwszy sklep Skalnik we Wrocławiu

Nie każdy to wie… W przyszłym roku będziemy mogli mówić, że robimy w outdoorze od trzech dekad! Historia sklepu górskiego Skalnik zaczęła się dokładnie w 1993 r. Jak wiele marek rozpoczynaliśmy niemal w garażowych klimatach. 

Pierwszy Skalnik powstał na wrocławskiej estakadzie kolejowej, czyli – jak mówią Wrocławianie – “pod nasypem”. To właśnie tu, w dawnym garażu dla autobusów, który został wydzierżawiony od PKP, Anna Szczęsna i Włodek Szczęsny zakładają swój nieduży sklepik, w którym kupić można kultowe Zawraty i solidne polarowe bluzy. Nota bene, bluzy, które powstają prawie chałupniczym sposobem, z wielkich beli materiału ściąganych od słynnej marki Polartec. Cóż to były za lata. W tamtym czasie puchowa kurtka kosztowała 2,8 mln złotych, a kurtka GORE-TEX 4,4 mln. 

Dawno, dawno temu… Sklep Skalnik na ul. Bogusławskiego.
„Pod nasypem” prowadziliśmy Skalnik od 1993 do 2022 r.

Skalnik na Bogusławskiego przetrwał i denominację, i wielką wodę, która w 1997 r. nawiedziła Wrocław. Przez kolejne lata stopniowo stawał się coraz większą i bardziej rozpoznawalną firmą. Mimo otwarcia kolejnych sklepów stacjonarnych i uruchomienia sklepu internetowego, Skalnik istniał “pod nasypem” aż do 2022 r. 

Z tego wywiadu możesz poznać więcej ciekawostek o Skalnikukliknij i przeczytaj.

To właśnie wtedy postanowiliśmy przenieść się z tego kultowego miejsca do nowej przestrzeni. Chcieliśmy zaoferować naszym klientom jeszcze większy salon sprzedaży. Mimo przeprowadzki do nowoczesnego sklepu na ul. Legnickiej 59, żal nam było tak całkiem stracić to miejsce dla rynku outdoor w naszym mieście.

Mountain Shop Skalnik – o co chodzi? 

Tak już w życiu bywa. Koniec jednych rzeczy staje się początkiem innych, a nam udało się zachować to miejsce dla wspinaczy i turystów. 

Mountain Shop Skalnik we Wrocławiu to sklep firmowy marek Salewa, Dynafit, Evolv i Wild Country. Sklepy Mountain Shop można znaleźć również w innych miastach – Łodzi, Warszawie i Rzeszowie. Rozwojem tego brandu zajmuje się firma Oberalp Polska, będąca częścią grupy Oberalp – właściciela marek, które wypełniają sprzętem i odzieżą półki sklepowe na ul. Bogusławskiego. 

Odmienione wnętrze, wyselekcjonowana oferta, całkiem nowa formuła!

Nie jest jednak tak, że Skalnik w nazwie to tylko pamiątka po historii tego miejsca. Wrocławski Mountain Shop jest naszym sklepem partnerskim, w pełni tego słowa znaczeniu. Jako specjaliści od lokalnego rynku outdoor pomagaliśmy naszym partnerom z Oberalp Polska otworzyć wrocławski punkt. To właśnie z naszych pracowników rekrutuje się też załoga tego sklepu. Wszystko po to, byście mogli liczyć, że w tym miejscu traficie na specjalistów i pasjonatów. Sprzedawcy Mountain Shop Skalnik to po prostu specjaliści od outdooru, którzy w niejednych górach zjedli zęby raków!

Największa oferta na Dolnym Śląsku!

Dynafit, Salewa, Wild Country i Evolv – tych brandów nie trzeba przedstawiać prawdziwym ludziom gór. Nie musicie nawet być fanami tych konkretnych marek, by przyjść “pod nasyp”. Jeśli jednak, któraś z nich jest waszą ulubioną marką, to powód jest podwójny. Obecnie Mountain Shop Skalnik we Wrocławiu to sklep z największą ofertą tych czterech marek na Dolnym Śląsku. Katalog produktów tego sklepu firmowego dobierany jest tak, by wybór rozmiarów i kolorów był tu najpełniejszy. 

Zimą można ubrać się tu od stóp do głów w skiturową odzież Dynafit i wyjść z nartami na ramieniu. Już wiosną znajdziecie tu świeżutkie dostawy odzieży do biegania w górach z logo śnieżnej pantery. Fani trekkingu i alpinizmu – przez okrągły rok – mogą cieszyć się z renomowanych produktów z logo marki Salewa. Skompletujcie tu sobie całą kolekcję Ortles lub wybierzcie coś z pośród ubrań i butów, które noszą ratownicy GOPR i TOPR. Nie trzeba będzie namawiać też mocno fanów wspinania, by przekroczyli próg Mountain Shopu. Butów wspinaczkowych Evolv na renomowanej gumie TRAX, czy kości Wild Country nie trzeba reklamować. W skałach reklamują się same.  


Wpadnijcie do naszego sklepu partnerskiego i sprawdźcie ofertę. Bardzo cieszymy się, że udało się zachować to miejsce na outdoorowej mapie Wrocławia. Trzymamy kciuki za sklep naszych dobrych Partnerów i jesteśmy dumni, że możemy choć trochę być częścią tego przedsięwzięcia.  

Odwiedź też Mountain Shop Skalnik na Facebooku i zajrzyj na Instagram tego sklepu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.