Naturehike na zimę. Poznaj czapki, raczki i inne akcesoria!
Branża

Naturehike na zimę. Poznaj czapki, raczki i inne akcesoria!

Anna Śliwa / 26 października 2023

Zima za pasem, a to znak, że czas na przegląd szafy i sprawdzenie, jakich elementów zimowego wyposażenia w niej brakuje. Czapki, rękawiczki, stuptuty, raczki, kije trekkingowe z zimowymi talerzykami – zrób listę tego, co może przydać się w górach przy śnieżnej i mroźnej pogodzie. Przecież śnieg może pojawić się już za kilka dni! Dobrze znana turystom marka Naturehike ma w swojej ofercie zimowe „przydasie” dla miłośników górskich wędrówek.

Naturehike – jakość w rozsądnej cenie

Pochodząca z Azji marka Naturehike zadomowiła się na dobre wśród miłośników outdooru. Początkowo traktowana przez wielu z lekką nieufnością okazała się być solidnym i pewnym towarzyszem górskich wędrówek, biwaków, czy wyjazdów na kemping. W jej portfolio są prawdziwe turystyczne hity polskiego rynku, jak na przykład słynna seria namiotów Cloud-Up łączących niską wagę z wytrzymałością i funkcjonalnością.

Naturehike produkuje plecaki, śpiwory syntetyczne i puchowe, namioty, maty i materace turystyczne, sprzęt kempingowy, drobne akcesoria turystyczne, jak termosy czy butelki na wodę, a także skarpety, rękawiczki, czapki, chusty wielofunkcyjne, peleryny, kalosze i inne akcesoria odzieżowe, które mogą przydać się na szlaku lub biwaku.

Tym, za co cenią markę turyści jest połączenie wysokiej jakości, funkcjonalności i prostoty sprzętu z jego rozsądną ceną. Nie musisz się obawiać, że zakupy z Naturehike zdrenują Twoją kieszeń. Wprost przeciwnie porównanie z cenami porównywalnego sprzętu może być miłym zaskoczeniem.

Zobacz artykuł –> „Naturehike – co to za marka

Solidne wsparcie na szlaku – kije trekkingowe Naturehike

Podczas wędrówki górskimi szlakami przydaje się wsparcie, jakie mogą zapewnić kije trekkingowe. Szczególnie duże znaczenie ma ono zimą, kiedy nawierzchnia potrafi być śliska, a utrzymanie równowagi bywa problematyczne. Na pewno wiesz, że czasem przy zimowych wędrówkach kije potrafią uratować przed upadkiem, a nie tylko być odciążeniem dla stawów.

W ofercie Naturehike znajdują się kije trekkingowe wykonane ze stopu aluminium oraz z włókien węglowych. Najbardziej uniwersalnym modelem są trzysegmentowe kije Alu 7075 NH17D017-D. Są solidne, wytrzymałe, a po złożeniu mają nieco ponad 60 cm, więc łatwo przytroczyć je do plecaka. Dzięki zewnętrznym blokadom zaciskowym można je łatwo regulować w zakresie 62-135 cm. Takie blokady świetnie sprawdzają się zimą ponieważ są odporne na działanie wody i mrozu oraz można je obsługiwać nawet w rękawiczkach. Kije Alu mają przedłużoną rękojeść z pianki EVA, więc można je łatwo chwycić także niżej np. podczas podchodzenia. Ta sama konstrukcja zastosowana została w lżejszych, ważących 185 g (jeden kij) kijach Carbon Fiber NH17D006-D wykonanych z włókna węglowego.

kije trekkingowe naturehike
Ruszaj na zimowe szlaki z kijami Naturehike (fot. Naturehike)

Naturehike ma też w swojej ofercie lekkie kije Carbon Esker, które składają się do długości około 35 cm. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu konstrukcji z linką w środku i tylko jednej blokady zewnętrznej. Kije reguluje się na połączeniu pierwszego i drugiego segmentu, a całość składa się nie „jeden segment w drugi”, ale w kształt litery „Z”.

Do każdego rodzaju kijów Naturehike możesz dokupić dostępne oddzielnie talerzyki zimowe o większej średnicy.

Nie ślizgaj się – raczki Naturehike

Zima kojarzy się z jazdą na łyżwach, ale jeśli lubisz tego typu aktywność, lepiej wybierz się na lodowisko. Na szlaku warto za to zadbać o odpowiednią przyczepność. Na szlaki w Beskidach, tatrzańskich dolinach, czy w Sudetach idealnie sprawdzą się do tego celu raczki. 

W ofercie Naturehike znajdziesz dwa rodzaje raczków z 19 zębami 19 Teeth NH19HJ001 oraz z 25 zębami- 25 Teeth NH20HJ017. Mają bardzo podobną konstrukcję. Założysz je na dowolne buty turystyczne i trekkingowe za pomocą gumowej obręczy. Mieszanka tworzyw sztucznych jest odporna na niskie temperatury, nie kruszy się i nie tężeje. Podeszwa otrzyma lepszą przyczepność dzięki połączonym łańcuszkami zębom rozmieszczonym na pięcie i rejonie podbicia. Dodatkowo w raczkach z 25 zębami 6 zębów znajdują się na środku podeszwy. Zarówno zęby, jak i łańcuszki wykonane są ze stali nierdzewnej. Raczki dostępne są w kilku rozmiarach od rozmiaru 35 do 49 więc możesz je dobrać do wielkości stopy.

Chroń buty i spodnie przed wilgocią i śniegiem ze stuptutami Naturehike

Zimowe wycieczki w góry oznaczają zwykle kontakt ze śniegiem. I bardzo dobrze! W końcu od tego jest zima by było zimno, a warstwa białego puchu tworzyła wspaniałe widoki. Śnieg w górach jest fajny. Ale zdecydowanie mniej fajny jest, gdy dostaje się do butów. Górą. Na pewno tego doświadczyłeś i nie chcesz powtarzać. Sprawdź więc czy w szafie nie brakuje stuptutów.

Projektanci Naturehike przygotowali dwa rodzaje stuptutów, które sprawdzą się na zimowych szlakach. Pierwsze z nich to stuptuty Trekking Gaiter HJ-X04 NH20HJ014. To najbardziej wszechstronny model, który będzie Ci służył także w innych porach roku podczas deszczu i błota. Wykonane są z mieszanki Nylonu i Cordury, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Ochraniacze odznaczają się imponującą wodoodpornością 19000 mm oraz wysoką oddychalnością, dzięki czemu nogi nie pocą się podczas wędrówki. Oprócz wytrzymałości stuptuty Naturehike są także bardzo funkcjonalne. Zapinane są z przodu na wygodny rzep, co eliminuje od razu problemy z zacinającym się od śniegu zamkiem. W górnej części znajduje się pasek z rzepem do regulacji szerokości. Stuptuty zamocujesz do butów metalowym haczykiem oraz regulowanym paskiem poprowadzonym pod podeszwą. Model Trekking Gaiter dostępny jest w wersji męskiej i damskiej.

stuptuty marki naturehike
Lekkie stuptuty Trekking Gaiter będą Ci służyć o każdej porze roku (fot. Dominik Marzec)

Drugi rodzaj stuptutów Naturehike to zdecydowanie mocniejszy kaliber. Jeden z nielicznych na rynku modeli ocieplanych zaprojektowano specjalnie na zimowe warunki. Stuptuty Trekking Gaiter Warm NH20HJ011 wyposażony jest w membranę i ocieplenie, dzięki czemu nie tylko chroni przed wilgocią, wodą i śniegiem, ale także poprawia komfort termiczny w czasie wędrówek w niskich temperaturach. Konstrukcyjnie model ten jest bardzo zbliżony do opisanych wyżej stuptutów Trekking Gaiter. Ma on zapinanie z przodu, taśmę do regulacji szerokości oraz łatwe mocowanie pod podeszwą i na sznurowadłach.

Test stuptutów tej marki znajdziesz w tekście –> „Stuptuty Naturehike Trekking Gaiter – test ultralekkiego modelu

Nie marznij w ręce – rękawiczki Naturehike

Chyba nie muszę Cię przekonywać, że zimą na szlaku rękawice to absolutna podstawa. Palce wychładzają się bardzo szybko i łatwo można nabawić się odmrożeń. Dlatego chcę Ci przedstawić kilka modeli rękawic Naturehike. Uszeregowałam je od najlżejszych do najcieplejszych żebyś sam zorientował się jakich najbardziej potrzebujesz.

  • rękawice Stretch GL10 NH20FS032 – sprawdzą się od jesieni do wiosny, o ile nie ma dużych mrozów. To prosty, funkcjonalny model, który wykonany został z elastycznej dzianiny będącej połączeniem poliestru i Spandexu. Materiał dobrze oddycha więc podczas intensywnego marszu, biegu czy innych aktywności ręce nie będą się nadmiernie pocić. Daje ochronę przed chłodem i świetnie dopasowuje się do dłoni. Na dłoniach rękawice mają antypoślizgowy panel, dzięki czemu pewnie chwycisz kije trekkingowe, termos lub telefon. Bardzo przydatną właściwością tego modelu jest możliwość używania urządzeń z ekranami dotykowymi.
  • rękawice Down Softshell GL07 NH19FS012 – gdy masz w planie przebywanie na świeżym powietrzu przy temperaturach spadających nawet do -15 stopni Celsjusza wybierz rękawice ocieplone naturalnym puchem gęsim. Zapewniają komfort termiczny, świetnie izolują, a miękki materiał wewnętrzny otula dłonie jak ciepły kocyk. Czujesz to? Nie marzniesz w dłonie! A jednocześnie dzięki materiałowi softshellowemu ręce są zabezpieczone przed wilgocią i podmuchami wiatru. Ten model rękawic Naturehike ma regulowany mankiet oraz panele antypoślizgowe na dłoniach żeby kije czy termos nie wyśliznęły się z rąk.
  • rękawice Softshell GL05 NH19S005-T – to także model trzysezonowy, który chroni nie tylko przed chłodem, ale także przed wilgocią i wiatrem. Lekki materiał softshellowy jest rozciągliwy i dobrze dopasowuje się do dłoni, a elastyczny mankiet sprawia, że podmuchy i chłód nie przedostają się do wnętrza od góry. Na dłoniach umieszczono antypoślizgowe wstawki, a na kciuku i palcu wskazującym panele do obsługi ekranów dotykowych.
rękawiczni Naturehike
Softshellowe rękawiczki Naturehike ochronią dłonie przed wiatrem i wilgocią (fot. Dominik Marzec)

Zobacz jak rękawiczki te sprawdzają się w terenie, kliknij do artykułu –> „Test rękawic Naturehike Softshell GL05

Zima nie musi szczypać w uszy – noś czapki Naturehike

Na złość mamie odmrożę sobie uszy! Może lepiej nie próbuj. Przyjemne to nie jest. A problemy po odmrożeniu uszu mogą pojawiać się jeszcze przez długie miesiące. Sięgnij więc po jedną z czapek z kolekcji Naturehike.

  • czapka Single Layer Knitted Hat NH21FS551 to lekki, jednowarstwowy model na przejściowe pory roku. Najlepiej sprawdza się, gdy temperatury nie spadają poniżej -5 st. Celsjusza. Czapka jest miękka, elastyczna, dobrze dopasowuje się do kształtu głowy.
  • czapka Wooly Knit Cap Beanie NH17M010-Z także najlepiej sprawdza się w czasie chłodnych poranków i przymrozków. Wykonana jest z dzianiny z akrylu i Nylonu z domieszką wełny, która poprawia właściwości termiczne. To klasyczny model typu Beanie, gdzie dolną część można podwinąć tworząc dodatkową warstwę chroniącą uszy lub rozwinąć, dzięki czemu czapka jest dłuższa. Beanie to model uniwersalny, który można założyć zarówno na trekking, jak i na co dzień.
  • czapka Wool Knit Hat NH21FS553 dobrze sprawdzi się w jesieni i zimą. Dzięki dzianinie z domieszką wełny świetnie utrzymuje prawidłową termikę, jest ciepła i przyjemna w dotyku. Wywinięty dół sprawia, że uszy i czoło są lepiej zabezpieczone przed chłodem.
  • czapka Reflective Mixed Knit Hat NH21FS552 wykonana jest z miękkiej dzianiny z wełną. Ma nie tylko podwójną, wywijaną dolną część, ale także wewnętrzną warstwę polarową, która poprawia właściwości termiczne. Z tego względu sprawdza się nawet przy większych mrozach.
Czpkę Naturehike warto mieć pod ręką już jesienią. (fot. IG: roadlifers)

Jeśli jesienno- zimowe porządki w szafie są jeszcze przed Tobą, to zrób je jak najszybciej. „Winter is coming”. Przygotuj się na jej nadejście z zimową kolekcją Naturehike.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.