Plecaki Naturehike – sprawdzone rozwiązania
plecaki turystyczne Naturehike
Branża

Plecaki Naturehike – sprawdzone rozwiązania

Redakcja skalnik.pl / 10 czerwca 2020

Każdy miłośnik górskich sportów doskonale wie, że są części ekwipunku turystycznego, których nieodpowiedni dobór może zaważyć na losach i powodzeniu wymarzonej wyprawy. Przecież jadąc w góry wcale nie chcesz męczyć się bardziej niż to potrzebne, by wejść na wybrany szczyt. Właśnie dlatego marki outdoorowe prześcigają się w tworzeniu funkcjonalnej odzieży i superlekkiego sprzętu. Nie inaczej jest z plecakiem. W dużej mierze od niego zależy, ile uda Ci się wycisnąć z wyjazdu.

Odpowiednio dobrany plecak turystyczny to połowa sukcesu w drodze do postawionych sobie celów (i wcale nie jest to przesadą (!) drugą połową czasem bywa pogoda, ale odłóżmy żarty na razie na bok). Pół biedy, jeśli niewłaściwie wydałeś/aś pieniądze i musisz się przemęczyć na jednodniowym wypadzie lub weekendzie. Ale wyobrażasz sobie, tak się męczyć na długim treku? Gdy codziennie szelki będą się wpijać w barki; gdy okaże się, że pas biodrowy wcale nie zbiera obciążenia; gdy regulacja w systemie nośnym będzie luzować się co pół godziny – taka wyprawa będzie udręką.

Dobre plecaki trekkingowe z wieloma funkcjonalnymi rozwiązaniami i nowoczesnymi panelami z pianki potrafią słono kosztować, ale na szczęście można bez trudu znaleźć dzisiaj na rynku propozycje, które okażą się złotym środkiem pomiędzy Twoją wygodą a zatrzymaniem większej zawartości portfela.

Plecaki Naturehike – komfort w atrakcyjnej cenie

Kierując swój wzrok w stronę specjalistycznych sklepów, szybko zauważasz, że dobry plecak na górskie wyprawy powinien mieć solidny system nośny. Ale solidny wcale nie oznacza – ciężki. Panel tylny jest komfortowy, jeśli zapewnia wentylację pleców. W końcu góry to wysiłek, a wysiłek równa się pot. Nie chcesz mieć zimnego kompresu na plecach po kilku minutach marszu. Kolejne wytyczne to pas biodrowy – on nie ma wyglądać, ma pracować. Regulacja całego systemu nośnego – powinna być natomiast łatwa w obsłudze i dobrze trzymać ustawione parametry.

Plecak Naturehike Hiking 45 l
Plecaki Naturehike to przemyślane konstrukcje i materiały. (fot. Naturehike)

Wszystkie te wymogi (i to bez większego trudu) spełniają plecaki turystyczne Naturehike. Ta azjatycka marka wywodzi się z Chin i zaczyna coraz mocniej osadzać się na polskim rynku outdoorowym. I nie dziwi to wcale, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że produkty Naturehike są bardzo dobrej jakości i mają jednocześnie mocno konkurencyjne ceny.

Dobra konstrukcja to z pewnością nie wszystko, co interesuje przyszłego użytkownika plecaka. Na komfort składają się także detale i oczywiście waga. Poza tym raczej nie chcesz, by plecak trekkingowy – duży czy mały – posłużył Ci tylko jeden sezon. Odpowiedni materiał pogodzi ze sobą oczekiwania wobec trwałości oraz optymalny ciężar sprzętu. Naturehike swoje modele tworzy z Nylonu, a jak wiadomo charakteryzuje się on wysoką trwałością i daje możliwość tworzenia lekkich materiałów. Zatem poznajmy te placki bliżej.

Plecak Naturehike Hiking

Plecaki Naturehike z serii Hiking to tradycyjne plecaki turystyczne. W zależności od potrzeb możesz wybrać dla siebie model o pojemności 45, 55 lub 65 litrów. Dzięki temu łatwo dopasujesz wielkość swojego bagażu do charakteru wyjazdu. Regulowany komin pozwala też w razie potrzeby zwiększyć pojemność o dodatkowe 5 litrów. Natomiast bez względu na wybrany rozmiar, na Twoich barkach oprze się komfortowy tylny panel plecaka. Miękka wyściółka z pianki jest pokryta dobrze wentylującą plecy siatką. Sam system nośny jest skonstruowany z aluminiowego stelaża. Dzięki niemu plecak jest lekki i stabilny. Również pas biodrowy wyściełany miękką pianką. Podczas wędrówki zbiera on ciężar ekwipunku. Możesz zatem ulżyć swoim barkom.

Przemyślane detale w plecakach Naturehike
Seria Naturehike Hiking posiada wszystkie udogodnienia (fot. Naturehike).

To, co przesądza o użytkowości danego modelu, to oczywiście drobne elementy, na które zwraca się uwagę przy zakupie. Naturehike w swoich plecakach porozmieszczał użyteczne kieszonki – po bokach, w klapie, pasie biodrowym i na froncie plecaka. Do tego istnieje możliwość zainstalowania bukłaka i troczenia sprzętu na zewnątrz. Bryła plecaka jest zgrabna, a Nylon zapewnia całości wysoką trwałość. W szelkach dodano wmontowany na stałe gwizdek, który w razie potrzeby może posłużyć do wołania o pomoc. Nie można się też przyczepić do estetyki i wykonania plecaków. Kolorystyka spodoba się zarówno tradycjonalistom, jak i tym lubiącym się bardziej rzucać w oczy.

Plecak Naturehike Trekking 70 l – na dłuższe wyjazdy

Gdy planujesz długi dwutygodniowy trekking lub zamierzasz zabrać do plecaka również zestaw biwakowy, to dobrym wyborem będzie model Trekking 70 l. Dzielona komora główna pozwala łatwo uporządkować i rozmieścić sprzęt. Od frontu można się dostać bezpośrednio do jej dna, co ułatwi funkcjonowanie przy codziennym pakowaniu i rozpakowywaniu potrzebnych sprzętów. Tak jak i w mniejszych modelach, także ten można powiększyć o dodatkowe 5 litrów pojemności. Troki tutaj połączono z szybkimi klamrami, dlatego masz wiele możliwości przyczepiania sprzętu. Można nimi upiąć kijki trekkingowe, odzież, karimatę i masę innego ekwipunku.

Troki pozwalają na mocowanie sprzętu na zewnątrz plecaka.
Przy dużej ilości sprzętu troczenie staje się ważną możliwością (fot. Naturehike).

System nośny Expeak Air Flow System zapewnia wentylację i stabilne rozłożenie ciężaru. Można go regulować, dlatego zawsze dobrze dopasuje się do wzrostu użytkownika. Waga tego plecaka Naturehike jest trochę większa, ale i on sam musi zdecydowanie więcej wytrzymać. Szelki i pas biodrowy z tego powodu są solidniejsze i bardziej wyprofilowane. Miękkiej pianki do ich zbudowania wykorzystano tutaj także więcej. Z tym modelem komfortowo przemierzysz długodystansowe szlaki, a w czasie treku będzie Ci wygodnie.

Plecak miejski – wygoda na co dzień

Plecak Naturehike może być dobrym wyborem również w codziennych sytuacjach i do przemieszczania się po zawiłościach miejskich uliczek. Czy to zwiedzanie, czy codzienna wyprawa do pracy – zapewni Ci swobodę ruchu i wolne ręce. Tutaj ważny jest też szybki dostęp do zawartości. A co powiesz, gdy taki plecak możesz jeszcze schować do kieszeni i wyciągnąć z niej, gdy stanie się potrzebny?

Plecak Ultralight Foldabale wykorzystasz rozmaicie. Jego mały rozmiar po złożeniu to świetne rozwiązanie na czas podróży, gdy chcesz zabrać dodatkowy plecaczek np. na wspomniane wcześniej zwiedzanie pięknych zagranicznych miasteczek. Wewnątrz zmieści się nie tylko portfel, lecz także kurtka, picie czy zakupy, bo 25 litrów to niemała pojemność. Ponadto znajdziesz w nim kieszonki na mniejsze przedmioty i regulowane szelki. Całość uzupełnia wodoodporny Nylon i zamek YKK. Prawda, że małe może być piękne? A w tym przypadku raczej w pełni funkcjonalne.

Miejskie plecaki Naturehike
Miejskie plecaki to wygoda w codziennych czynnościach i podróży. (fot. Naturehike)

Jak widać, Naturehike wzoruje się na sprawdzonych i dobrych rozwiązaniach. Dlatego użytkownicy chętnie sięgają po przygotowane przez tę markę modele. W plecakach widać to bardzo dokładnie, ale także inny sprzęt outdoorowy tego producenta zbiera pochlebne opinie wśród szukających przygód, aktywnych osób. W innym tekście, poznasz lekkie namioty turystyczne Naturehike.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:
Zobacz również:

Możliwość komentowania została wyłączona.